Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] programowanie pilota - znowuuu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33925)

Kapusta 27-11-2007 17:49

[mk2] programowanie pilota - znowuuu
 
Witam wymienilem baterie w kluczyku i nie dziala mi centralny zamek co trzeba zrobic zeby dzialalo?? Jest to kluczyk z mobilajzerem
Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.

motorek26 27-11-2007 18:18

A czy w mondku mk I lub mkII był w kluczyku pilot z tego co pamietam to tylko była żaróweczka do podświetlenia sobie ale nie kojaże żeby był central sterowany

rafal13513 27-11-2007 18:37

:fcp26 JA MAM MK2 Z 97 ROKU I MA CENTRANY W KLUCZYKU,ALE TEZ MI NIE DZIAŁA.ELEKTRYK PO SPRAWDZENIU STWIERDZIŁ ZE JEST TO COS ZWAZANE Z FALAMI NA KTÓRYCH PRACUJE NADAJNIK I ODBIORNIK.ALE POWIEDZIAŁ ZE ON SIE ZA TO NIE"BIERZE" I PLECIL MI SERWIS FORDA,ALE JESZCZE NIE BYLEM WIEC NIE WIEM CO I JAK.

lapers 27-11-2007 20:50

Cytat:

Napisał Kapusta
wymienilem baterie w kluczyku i nie dziala mi centralny zamek

Prawdopodbnie przekroczyles czas wymiany baterii a wynosi on 15 sekund.

Cytat:

Napisał Kapusta
co trzeba zrobic zeby dzialalo??

Zaprogramowac. :fcp4

a na pytanie jak?

1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zmknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwerdzona zamruganiem diody na pilocie i dopirero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócic i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota.

Pozdrawiam

Ps. nastepnym razem wnikliwie uzyj funkcji szukaj.

Pablo_PTP 28-12-2007 09:43

Wszystko si, tylko, że ta procedura sprawdza się gdy masz pilota na podczerwień
W przypadku pilota radiowego ta procedura nic nie da :)
pozdro
PS: kodowanie radiowego pilota też jest na forum
miłej pracy

waldek79 28-12-2007 18:14

kiedyś coś takiego znalazłem do radiowych


wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawnie

grzegorz11 06-01-2008 17:33

Witam ja też mam problem z pilotem prawdę mówiąc nie wiem jaki mam pilot radiówka czy na podczerwień próbowałem oba sposoby i nie działa.Kupując auto właściciel twierdził że trzeba wymienić baterie wymieniłem jednak nie działa.Zamyka z kluczyka za drugim przekręceniem rygluje drzwi i mrugną kierunki.Czy ktoś morze mi podpowiedzieć co można zrobić aby pilot zadziałał.

waldek79 06-01-2008 20:36

a kontrolka na pilocie działa

grzegorz11 07-01-2008 13:59

Tak kontrolka na pilocie działa

waldek79 07-01-2008 15:02

to jest radiowy i próbuj ten sposób
1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zamknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwierdzona zamruganiem diody na pilocie i dopiero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócić i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota

jeśli nie działa to spróbuj na drzwiach pasażera


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.