Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] czynnosci przy montazu nowej turbiny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118607)

bunia24 31-12-2010 15:13

czynnosci przy montazu nowej turbiny
 
witam jak w temacie mozecie mi powiedziec kupiłem regenerowana turbine chcę ją sam zamontowac moze macie jakies wskazówki jak to zrobic zeby było dobrze sam ja wyjąłem i sam zamontuje bo kazdy mechanik to złodziej i naciagacz wszystkie sugestie mile widziane

INVERTER 31-12-2010 16:30

Odp: czynnosci przy montazu nowej turbiny
 
Cytat:

Napisał bunia24 (Post 1568024)
witam jak w temacie mozecie mi powiedziec kupiłem regenerowana turbine chcę ją sam zamontowac moze macie jakies wskazówki jak to zrobic zeby było dobrze sam ja wyjąłem i sam zamontuje bo kazdy mechanik to złodziej i naciagacz wszystkie sugestie mile widziane


Czyli stare turbo dalej siedzi na swoim miejscu , tak??? A kupiłeś regenerowaną , kompletną z kolektorem wydechowym czy sam wkład ???

Wymiana samego wkładu idzie szybko ale trzeba uważać i wiedzieć co się robi, , wymiana z kolektorem jest bardziej pracochłonna ale prostrza w wykonaniu :P

Najbardziej trzeba uważać na śrubę przewodu doprowadzającego olej do turbiny, przy dokręcaniu i odkręcaniu ukręca się jak marchew, aż strach dotykać !!! Przy wymianie wkładu trzeba pamiętać o kołeczku naprowadzającym obudowę i o prawidłowym trafieniu ramienia w pierścień i żeby wszystkie żaluzje, rolki i kołeczki były na swoim miejscu :diabelek:!!! Nowe uszczelki pod przewód oleju, spływ oleju, kolektor też mile widziane !!!

Warto też sprawdzić czy żaluzja pracuje swobodnie i ją wyczyścić oraz czy w przewodzie powietrznym pomiędzy turbiną a filtrem powietrza niema żadnych syfów, ani ciał stałych bo jak coś tam wpadło to nowa turbina to wciągnie i będzie po wirniku !!!

jendrekmak 01-01-2011 12:42

Odp: czynnosci przy montazu nowej turbiny
 
Cytat:

Napisał INVERTER (Post 1568065)
A kupiłeś regenerowaną , kompletną z kolektorem wydechowym czy sam wkład ???

jeśli cała to tylko z kolektorem. ja samego wkładu w regenerowanych nie spotkałem

zamontowanie kolektora i wydechu to pikuś. najważniejsze przy montażu nowej turbiny są przewody olejowe a w zasadzie ich uszczelnienia. jeśli przewód olejowy jest źle zamontowany to mniej oleju dociera do łożyska turbiny co ma wpływ na jej żywotność

bunia24 01-01-2011 18:45

Odp: czynnosci przy montazu nowej turbiny
 
cała regenerowana z kolektorem ssącym a intercullera nie trzeba czyscić

jendrekmak 01-01-2011 19:08

Odp: czynnosci przy montazu nowej turbiny
 
intercoolera nie trzeba czyścić tylko obejrzeć z zewnątrz. jak ma tłuste ciemne plamy to najczęściej oznacza dziurę w intercoolerze więc wtedy wypada go wymienić na nowy

benio 17-05-2011 20:18

Odp: czynnosci przy montazu nowej turbiny
 
Cytat:

Napisał bunia24 (Post 1568024)
... chcę ją sam zamontowac moze macie jakies wskazówki jak to zrobic zeby było dobrze sam ja wyjąłem i sam zamontuje bo kazdy mechanik to złodziej i naciagacz wszystkie sugestie mile widziane

Nie uogólniaj opinii pisząc, że "kazdy mechanik to złodziej i naciagacz". I w dzisiejszych czasach są tacy, którzy naprawdę wiedzą jak pomóc. Twoja ocena zapewne dotyczy tych, którzy nie potrafią przyznać się, że czegoś nie wiedzą i wtedy własnie kombinują a nuż widelec im się uda i klient będzie zadowolony, a to już nie era naprawy maluchów i dużych Fiatów.
A wracając do meritum sprawy tutaj -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz razem z fotkami montaż/demontaż samego wkładu turbiny, czyli bez kolektora wydechowego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.