Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Ciężko pali po nocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325465)

Namape 01-12-2021 05:30

Ciężko pali po nocy
 
Witam. Chciałbym odświeżyć temat. Przyszły chłodne dni i w moim Mondeo Mk5 2.0 tdci pojawił się problem. Rano, po nocy auto odpala ciężej niż latem. Zauważyłem, że Aku ma ok. 11,8-11,9 V po podgrzaniu świec. Czy może to być przyczyną?
Dzięki za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomkrawiec 01-12-2021 13:27

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Dobry aku w zimie to podstawa. Podane przez Ciebie napiecie jest niskie. Druga sprawa jest taka, ze nawet jak masz nowy akumulator to gdy jest zimno silniki w Mk5 lubia zakrecicic dluzej i zatrzasc cala buda. Ja u siebie zmienialem juz i listwe common rail i czujnik cisnienia paliwa i w sumie nie pomoglo to prawie nic. Metoda prob i bledow doszedlem do wniosku, ze najlepsza kombinacja jest lanie wysokiej jakosci zimowego paliwa (BP Ultimate diesel, Circle-K Miles Plus) i wlaczenie na chwile (okolo 5-7 sekund) zaplonu (przycisk Start bez sprzegla) przed odpalaniem tak zeby zeby start silnika nastepowal dopiero gdy bedzie odpowiednie cisnienie w ukladzie paliwowym. Inne rzeczy na ktore powinienes zwrocic uwage to czysty filtr paliwa (sugeruje wymiane przy kazdej wymianie oleju) i sprawdzenie czy nie masz gdzies wyciekow paliwa z ukladu (pompa paliwa lubi sie czasem rozszczelnic)

Namape 01-12-2021 13:29

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Dzięki za odpowiedź. Paliwo leję już tylko na Orlenie. Filtr zmieniony. Muszę zwrócić uwagę na resztę, co mówisz. No i ten Aku. A ma dopiero niecały rok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomkrawiec 01-12-2021 13:38

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Orlen moze byc ale sugeruje ten lepszy (Verva). Co do aku to polecam Varte.

Namape 01-12-2021 15:05

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Mam Boscha. 75Ah 730A prąd. Wyłączyłem ASS i myślę, czy to nie ma jakiegoś wpływu na to jak pali.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomkrawiec 02-12-2021 10:45

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Wylaczenie ASS to najlepsza rzecz jaka mogles zrobic Twojemu akumulatorowi, rozrusznikowi i silnikowi. U mnie nie ma roznicy czy ASS wlaczony czy nie.

Namape 02-12-2021 12:14

Ciężko pali po nocy
 
Po dzisiejszej nocy już wiem, że to Aku. Jak wsiadłem rano, miał ok 12,2-12,3 V po włączeniu zapłonu i poczekaniu ok. 5-7 sek. Odpalił od strzała praktycznie. Nic nie trzęsło, normalnie aż miło. Myślę czy temp nie wpływa negatywnie na Aku. W katalogu jest jakaś "kołderka" na Aku, tylko czy to można w ogóle kupić?


Czy ktoś ma podobne problemy?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Namape 09-12-2021 18:13

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Stwierdziłem że reklamuję akumulator, aktualne mrozy dały mi w kość.
Mam pytanie, jaki polecacie Aku przy wyłączonym ASS (aby nie przepłacać za taki do ASS) do mk5 2.0 tdci?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomkrawiec 11-12-2021 11:55

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Ja we wszystkich autach mam aku Varta. Sprawuja sie dobrze, auta pala bez problemu przy -20 stopni. Nie wiem jak dlugo wytrzymuja bo ja profilaktycznie wymieniam aku co 5 lat i w tym okresie zaden sie nie popsul, nigdy nic nie reklamowalem.

Matych 11-12-2021 12:27

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Cytat:

Napisał Namape (Post 3384575)
Stwierdziłem że reklamuję akumulator, aktualne mrozy dały mi w kość.

Co to znaczy ze go reklamujesz?
fabrycznie też jest Varta na ogół EFB ,tak jak Tomkrawiec napisał tyle że można ją kupić za 70% ceny niż aza vartę z napisem ford.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.