Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] ustawienie rozrządu gdzie są znaki 1.8 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232088)

jacekr_2 23-02-2010 10:17

focus zmiana rozrządu
 
witam
zakupiłem niedawno Focusa 1,9 TDI i przymierzam się do wymiany rozrządu, czy są jakieś specjalne wymagania na które powinienem zwrócić uwagę przy jego wymianie? nie chodzi mi o ustawienie zębatek.
pozdr i czekam na odpowiedzi

tomiscorpio 23-02-2010 10:49

Odp: focus zmiana rozrządu
 
nie ma focusa 1.9 tdi

bond008 23-02-2010 12:22

Odp: focus zmiana rozrządu
 
Jest to chyba pierwszy Focus z takim silnikiem :)
Jeżeli upierasz się, że masz ten silnik - to radzę poszukać interesujących Ciebie danych na forum VW, Skody, Seata itp.

jacekr_2 23-02-2010 13:18

Odp: focus zmiana rozrządu
 
oki sorki chodziło mi oczywiście o silnik DI

Assan 23-02-2010 13:48

Odp: focus zmiana rozrządu
 
Szukajka nie gryzie

Adi_ 30-09-2012 20:53

Ustawienie rozrzadu 1.8 TDCI
 
Wymienilem pasek rozrządu sam metodą garażową tzn. zrobiłem znaki ściągłem stary i założyłem nowy ale przy dokręcaniu napinacza uciekał mi wałek rozrządu wiec cofnołem dwa zęby do tyłu i przy dokręcaniu jako tako się to pokryło.

Wiem że jest czujnik na wałku rozrządu i wale czy jakimś programem można sprawdzić obecne ustawienie rozrzadu ??

Samochód jeździ zapala od kopa ale chyba trzeba to ustawić tak jak ma być. Czy ktoś ma jakąś instrukcje gdzie są orginalne znaki itp.

Może uda się wspólnie stworzyć jakiś FAQ do wymiany bo nie jest to jakieś trudne.

Jester 01-10-2012 08:43

Odp: Ustawienie rozrzadu 1.8 TDCI
 
Jak samochód odpalił to ustawiłeś dobrze. Gdyby było źle to usłyszałbyś.
BTW. Obróciłeś silnik ręcznie 2-5 obrotów po wymianie paska? Jeśli przestawisz pasek to raczej nie obrócisz.
Serwisówka przewiduje wymianę na blokady - trzeba zrzucić pokrywę zaworów. Szczegóły w ETISie.

mkaminski100 02-10-2012 09:33

Odp: Ustawienie rozrzadu 1.8 TDCI
 
Cytat:

Napisał Adi_ (Post 1883329)
Wymienilem pasek rozrządu sam metodą garażową ... ale chyba trzeba to ustawić tak jak ma być.

To po co marnowales czas na robienie druciarsko skoro teraz chcesz to zrobic porzadnie?
Instrukcja:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Adi_ 04-10-2012 19:26

Odp: Ustawienie rozrzadu 1.8 TDCI
 
A widzisz wydawało mi się że będzie bez problemu a tu jak zaczeło uciekać koleczko od wałka to sie zmartwilem i jakoś trzeba poskładać było.


Link nie działa.

mkaminski100 04-10-2012 20:26

Odp: Ustawienie rozrzadu 1.8 TDCI
 
Bo pewnie musisz sie zalogowac do konta google.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.