Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Nawiew na szybę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77594)

Regss 30-08-2009 11:56

Nawiew na szybę
 
Witam!
Mam problem z nawiewem (wieje tylko na szybę) ustaliłem, że podciśnienie na zaworze zwrotnym przy serwo jest bardzo malutkie a w sumie prawie go nie ma. Jednak hamulce działają prawidłowo i pompa vacum jest sprawna.

Czy zawór zwrotny (czerwona strzałka na zdjęciu) może być zapchany? Jak go wymontować z serwa?

http://img35.imageshack.us/img35/1489/zaworw.th.jpg

Rafał A.(antek) 30-08-2009 12:38

Odp: Nawiew na szybę
 
Wyciagnac, powinien byc na gumowej uszczelce.

Regss 30-08-2009 14:56

Odp: Nawiew na szybę
 
Wyjąłem - ssie aż palec boli. Podłączyłem na krótko do tego grubego przewodu cieniutki przewód od sterowania podciśnieniem idący do kabiny i dalej nawiewy nie działają. Odłączyłem przewód od akum. podciśnienia i tam powietrze zasysane jest dużo gorsze prawie go nie czuć dopiero po przytrzymaniu palcem przez kilka sekund przy puszczaniu czuć delikatne "psyk" podkreślam że czuć bo syczenia w ogóle nie słychać. A powinno ciągnąć aż słychać syk?

ryszinho 31-08-2009 00:16

Odp: Nawiew na szybę
 
Podciśnienia przy odłączonej rurce przed akumulatorem nie usłyszysz powinno byc jednak wyczuwalne-momentalnie powinno przyssac opuszek palca jedank tak delikatnie bardzo.

Powietrze w tym miejscu jest zasysane lekko bo średnica węzyka sztywnego idącego do kabiny-srednicy w środku cos koło 1mm ogranicza wartośc podcisnienia.

Możesz miec nieszczelność w dowolnym miejscu przy panele od nawiewu-musiałbys nasłuchiwać. U mnei neiszczelności były w paru miejscach a zaczęło sie od pękniętego wężyka czarnego sztywnego.

Pzdr

Rafał A.(antek) 31-08-2009 01:32

Odp: Nawiew na szybę
 
zerknij pod deske czy ci gdzies jakis wezyk nie spadł.

czechu 31-08-2009 09:17

Odp: Nawiew na szybę
 
witam wszystkich,

mam nieco inne pytanie, ale równiez zwiazane z nawiewem na przednią szybę...

otóż.... zazwyczaj gdy na dworze jest nieco bardziej wilgotne powietrze,
po włączeniu nawiewu zaczyna parować przednia szyba. Dzieje się tak przy kazdym ustawieniu nawiewu poza tym które jest tylko na przednią szybę wraz z włączoną klimą.


jezeli przestawie na nawiew typowo na przednią szybą automatycznie załącza się równiez klimatyzacja i para znika w ciagu kilku sekund, przełączając nawiew spowrotem na np. nogi itd. ponownie zaczyna parowac przednia szyba, tak jakby dmuchało bardzo wilgotnym powietrzem lub cos w tym stylu.

OBYDWA FILTRY POWIETRZA WYMIENIONE, bez zmian.

dodam również ze gdy nie mam włączonej klimatyzacji z nawiewu czuć zapach wilgoci, niezaleznie od tego czy na dworze jest wilgotno (pada) czy tez jest upał. po wymianie filtrów powietrza _nic_ się nie poprawiło.


co to moze byc?

Rafał A.(antek) 31-08-2009 22:13

Odp: Nawiew na szybę
 
wilgoc :) po klimie w ukladzie nawiewu, albo nieszczelna nagrzewnica, nie czuc glikolu?

czechu 31-08-2009 22:42

Odp: Nawiew na szybę
 
nie bardzo wiem jaki zapach ma glikol:D

tylko cos mi tu nie gra bo z tego co mi sie wydaje, zimne powietrze z klimy jest suche, wiec jaka tam ma byc wilgoc w układzie wentylacyjnym?:)

tym bardziej ze ten zapach wilgoci czuć również gdy np. pare dni non stop grzeje słońce :)

Rafał A.(antek) 01-09-2009 09:51

Odp: Nawiew na szybę
 
no, ale gdzies ta woda z powietrza musi sie podziać - kondensuje sie na parowniku i odpływa (albo i nie) odpływami jak sa drożne. a co jak nie uzywasz klimy? powietrze pokonuje te sama droge, woda stoi bo odpływy niedrozne, klima nie pracuje wiec nie osusza powietrza... czy mam mowic dalej? Przy wlaczonej klimie przeciez ci nie paruje prawda?

czechu 01-09-2009 10:18

Odp: Nawiew na szybę
 
hmmm wiec skoro po wymianie filtrów nadal jest tak samo w takim razie zrobię przegląd układu wentylacyjnego/klimy. może rzeczywiście woda gdzieś stoi i kiśnie :)

chyba nic ponadto nie może być?;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.