Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Zbyt wysoki poziom oleju? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150085)

Przemol121981 05-02-2012 19:25

Zbyt wysoki poziom oleju?
 
Ostatnio wymieniłem rozrząd i olej w silniku.

Teraz mam pytanie bo po odpaleniu auta w garażu silnik pracuje trochę jak czołg(inaczej niż przed wymianą) a na dworze przy odpalaniu nie mogłem zapalić(chyba zbyt gęsty olej i rozrusznik miał problem żeby zakręcić)

Możliwe jest że to przez zbyt dużą ilość oleju w silniku???
Bagnet urwał mi się przy kresce wskazującej poziom MAX i mechanik dolał prawie 1litr więcej jak ostatnio żeby olej pokazał się na miarce(5litrów oleju weszło)

Czy to przez zbyt dużą ilość oleju???I czy może się coś stać jak będzie za dużo oleju?Powinienem jechać upuścić trochę?

Pozdrawiam!

stasiek49 05-02-2012 21:06

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
upuść tego oleju,kup nową miarke

Przemol121981 06-02-2012 08:50

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
Jakie mogą być skutki tego że jest za dużo oleju???
Może to być groźne?

ub11 06-02-2012 12:44

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
W dieslach skutki zbyt dużej ilości oleju mogą być opłakane. Jak tam przelejesz 50-100 ml to pół biedy, ale jak litr to jest spora przesada.

Korbowody uderzają z dużą prędkością w lustro oleju, zwiększa się ciśnienie w skrzyni korbowej.
Jeśli lubisz redukować biegi i skaczą wtedy nagle obroty do góry to też nie jest zdrowo.
Poza tym uszczelniacze na wale.

Kup nowy bagnet i jedź z tym na kanał, a najlepiej kup jakąś strzykawke z dobrym tłoczkiem, wężyk, włóż tam gdzie bagnet i odessij.

wydra 06-02-2012 12:45

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
A co do palenia jak czołg, to może masz rozrząd źle założony.

emonkey 06-02-2012 15:50

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
No to jak jest poniżej maska to masz dobrze, ja wlewam 4litry (całe) do 1.4 TDCi i leje półsyntetyczny olej.

Pozdrawiam

Przemol121981 10-02-2012 07:32

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
Szukałem tego bagnetu używanego ale nie znalazłem do mojego modelu.Wie ktoś może gdzie mogę taki kupić no i za ile?

p.s. 11-02-2012 11:12

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
Kolego emonkey jakim cudem wlewasz 4 L i masz poniżej max.??

przecież przy wymianie razem z filtrem wchdzo 3,8 L

a powiem szczerze, że nigdy tyle nie wlejesz, bo stary olej co do kropli ci nie wyleci nawet jak auto pół dnia będzie stało, zawsze gdzieś w zakamarkach zostanie.

Ja jak ostatnio zmieniałem (oczywiście z filtrem) to weszły mi 3 L i mam tak na 2/3 - 3/4 miarki.

Co od skutków przelania oleju, to tak jak napisał kolega ub11

Kolego Przemol121981
jeśli weszło 5 L (przy max 3,8 L) i tak z tym pojeździłeś troche, to uszczelniacze na wale dostały już ostro po d....

a jak ci odpali to wibruje czy równo chodzi. Bo jeśli wibruje to na 100% przestawiony rozrząd

emonkey 12-02-2012 11:53

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
Wlewa ok. 3.5 litra, odpala, pochodzi chwilkę, gaszę, sprawdzam poziom, jest poniżej maks, wlewam resztę, ponownie odpalam i gaszę, i na miarce mam na maksimum.

A podczas wymiany odkręcam kurek, wyciągam bagnet i wykręcam filtr oleju.

Co do bagnetu, to silnik 1.4 TDCi był także w Peugeot 206, więc bagnet powinien pasować. Poszukaj jakiegoś auta na części, zadzwoń i się dowiedź czy mają na sprzedaż, bo niektórzy w całości silniki sprzedają...

conney 12-02-2012 12:33

Odp: Zbyt wysoki poziom oleju?
 
Cytat:

Napisał Przemol121981 (Post 1781475)
Szukałem tego bagnetu używanego ale nie znalazłem do mojego modelu.Wie ktoś może gdzie mogę taki kupić no i za ile?

Ja kupiłem taki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Polecam. W razie czego mam swój oryginalny plastikowy na sprzedaż :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.