Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   Wspomaganie Wieloryba - pieta Achillesowa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13433)

Mondzio 23-05-2006 07:57

Wspomaganie Wieloryba - pieta Achillesowa?
 
Witam wszystkich,
jakis czas temu zaczalem sie rozgladac za wielorybkiem dla kumpla. Samochodzik wydaje sie byc ogolnie godny zainteresowania, ale...

no wlasnie - czy w Polsce da sie kupic ten samochod w sensownym stanie?
Wszystkie jakie do tej pory ogladalem laczy jedna wspolna sprawa - problem z przekladnia kierownicza. Albo sprzedawca przyznaje sie juz ze "cos tam panie przecieka", albo sam zauwazam ze poziom plynu jest ponizej MIN lub w najgorszym razie przekladnia kierownicza jest juz pozamiatana.
Skutecznosc w szukaniu usterki w ukladzie kierowniczym wynosi u mnie 100/100, wiec to raczej nie dzielo przypadku.

Jak to jest z tymi wielorybami, skad taki spadek wartosci w stosunku do przedstawicieli tego samego segmentu innych firm?

Czy da sie znalezc cos naprawde sensownego z dobrym wyposazeniem za sensowne pieniadze w tym kraju? Moze ktos ma jakies doswiadczenia!!


Najlepsza byla akcja jak gosc za niebotyczne pieniadze oferowal '96 rok w nienajgorszym wyposazeniu w ktorym jak moja zona stwierdzila "swinie chyba wozil", a dodatkowo malowal go chyba sprajem bo i po szybach sie dostalo.
Jak sie okaze ze da sie cos fajnego wyrwac to sie bede musial chyba zastanowic nad sprawieniem sobie samochodu :)

Pozdrawiam

jagrall 23-05-2006 14:50

Cytat:

Napisał Mondzio
no wlasnie - czy w Polsce da sie kupic ten samochod w sensownym stanie?

nie ma rzeczy niemożliwych, ja swego czasu też się rozglądałem za wielorybem i znalazłem dwa egzemplarze, którymi mógłbym się zainteresować.

Cytat:

Napisał Mondzio
Jak to jest z tymi wielorybami, skad taki spadek wartosci w stosunku do przedstawicieli tego samego segmentu innych firm?

bo to tylko ford, a nie np. mercedes czy bmw i to w dodatku z nienajlepszą opinią

poszukaj dobrze, teraz tyle tego nawieźli z zagrznicy że napewno jakąś perełkę wyszukasz.

jason1980 23-05-2006 15:31

Skontaktuj sie z Antkiem (admin) na FST on Wam cos znajdzie (na 100%) a z ta przekłądnia to czysty przypadek. Ja sam mialem 2 scorpiony (jednego mam teraz) i nic nie cieknie. Wielu innym osobom z FST tez nie cieknie. One maja zdecydowanie inne Piety Achillesowe i nie jest to przekladnia :fcp4

Adam_2000 24-05-2006 11:09

Cytat:

Napisał jason1980
Skontaktuj sie z Antkiem (admin) na FST on Wam cos znajdzie (na 100%) a z ta przekłądnia to czysty przypadek. Ja sam mialem 2 scorpiony (jednego mam teraz) i nic nie cieknie. Wielu innym osobom z FST tez nie cieknie. One maja zdecydowanie inne Piety Achillesowe i nie jest to przekladnia :fcp4

Dokładnie :)
Niestety, kupujemy często auta, które są bardzo zapuszczone. Do Scorpio, a szczególnie do wieloryba trzeba mieć serce :)
Jeżeli zrobi się kilka rzeczy, na które chorują nasze oczate, to odwdzięczą się nam z nawiązką :)

lago 26-05-2006 16:13

Cytat:

Napisał jason1980
... One maja zdecydowanie inne Piety Achillesowe i nie jest to przekladnia :fcp4

Zamieniam sie w sluch :fcp13

jason1980 26-05-2006 16:32

No wiec, skrzynka bezpieczników w MkII i oczatych lubia gnic. Przednie zawieszenie w MkI i MkII (oczate juz poprawione) sa za slabe na polskie drogi, silniki diesela, rdza na tylnych nadkolach (to chyba wszystkie starsze fordy maja), automatyczne skrzynie biegow w wielorybach (podobno trzeba o nie bardzo dbac, a odwdziecza sie doskonałą jazdą - nie mam, nie wypowiadam sie, niech poopowiadaja ci co maja). To wszystko z powazniejszych spraw, reszta to szczegóły.
Za to zalet jest duuuuzo wiecej i nie ma co pisac, bo cały dzien bym tu spedził :fcp4
Pozdrawiam

Struna 26-05-2006 17:05

progi, z tym zawieszeniem w MK1 i MK2 to bym polemizował.

jason1980 26-05-2006 17:15

Cytat:

Napisał Struna
z tym zawieszeniem w MK1 i MK2 to bym polemizował

może i masz racje w tym ustępie, kwestia stylu jazdy i materiałów uzywanych do napraw zawieszenia, jednak zgodzisz sie chyba ze wytrzymałośc została poprawiona w wielorybach.
Pozdrawiam

lago 26-05-2006 19:00

nie wysmiejcie mnie plz :) ale niech ktos porowna komfort jazdy, zachowanie na drodze itp mondeo MK1 z oczastym scorpio :) plz :fcp22 nadmieniam ze moj MK1 idzie jak zyleta, ale scorpio nie daje mi spac

Adam_2000 26-05-2006 19:23

Cytat:

Napisał lago
nie wysmiejcie mnie plz :) ale niech ktos porowna komfort jazdy, zachowanie na drodze itp mondeo MK1 z oczastym scorpio :) plz :fcp22 nadmieniam ze moj MK1 idzie jak zyleta, ale scorpio nie daje mi spac

Hmmm... to se ne da ;)
Widzę, ze jesteś z wielkopolski - wejdź na forum Scorpio ( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ), poszukaj jakiegoś kolegi, który mieszka najbliżej Ciebie i umów się na jazdę zapoznawczą... tylko ostrzegam - po tym już wcale nie będziesz mógł spać ! :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.