Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] jak sprawdzić kompresor klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157033)

filipd78 02-05-2012 14:13

jak sprawdzić kompresor klimy
 
Witam
Na poprzednipost nikt nie odpowiedział więc tworzę nowy.Mam climatronik i nie chłodzi.Sprawdziłem wszystko:czujniki,siłowniki,autotest climy,oraz ciśnienie gazu w układzie-wszystko jest ok. . Po włączeniu AC słychać włączenie sprzęgła kompresora i ...nic nie chłodzi. Co to może być???

VoyTasS 02-05-2012 15:42

Odp: jak sprawdzić kompresor klimy
 
W poprzednim miałeś powiedziane - jedź do specjalistycznego zakładu zajmującego się klimatyzacjami... a nie oczekuj, że miernikiem sprawdzisz...
I nie spamuj forum identycznymi tematami

filipd78 02-05-2012 17:44

Odp: jak sprawdzić kompresor klimy
 
sorry ale do specjalisty zawsze mogęsię udać a to jest forum dyskusyjne,to może ktoś mi powie gdzie ten czujnik zewnętrzyn temperatury bo byłem u specjalisty i zaczęli od napełnienia nowym czynnikiem i zaczęło lekko chłodzić ale to jeszcze nie to

mjprzem 02-05-2012 19:23

Odp: jak sprawdzić kompresor klimy
 
bo wydajnosc ukladu klimatyzacji zalezy miedzy innymi od stopnia nabicia oraz ilosci oleju.
ale zalezy takze od stopnia sprawnosci sprezarki oraz zaworu lub dyszy rozpreznej+ osuszacza-filtra-to takie rzeczy ktore trudno zweryfikowac golym okiem.
A te co sie latwo sprawdza to np. chlodnica.

U ciebie moze byc kilka mozliwosci:
Ale ze masz opis nie kompletny i niewiadomo o jaki samochod chodzi to nie bedziemy sie rozpisywac na darmo.

PS. moze byc zle nabita klimatyzacjia pomimo ze jest ksiązkowa ilosc czynnika.

pytanie kiedy nabijales wczesniej klimatyzacje oraz jakie bylo cisnienie w ukladzie klimatyzacji, w jakiej temp. bylo takie cisnienie + ile samochod stał+ jaką temp. podczas sprawdzania miał silnik.

moons 02-05-2012 22:12

Odp: jak sprawdzić kompresor klimy
 
Poza tym co to znaczy "nie chłodzi"? Jeśli spodziewasz się że od razu po włączeniu klimatyzacji będzie mróz z nawiewów to się mylisz. Temperatura z nawiewów nawet po odczekaniu chwili nie zmienia się, leci gorące powietrze?
Pozdrawiam

filipd78 03-05-2012 08:40

Odp: jak sprawdzić kompresor klimy
 
klima była nabijana wcześniej 3 lata temu,gość sprawdzał manometrem podczas pracy silnika, w temp.ok 30 stopni ,a silnik był nagrzany do normy.Pojechałem w inne miejsce nabili na nowo i po przejechaniu ok 20km z kratek leciała temperatura ok 25 stopni a ustawione miałem na LO - a co do autka to sorry-mam Focusa MKI 1.8TDCi z 2004 i nieszczęsnym climatronikiem(poprzedni z zwykłą klimą hulał aż miło)

moons 03-05-2012 12:40

Odp: jak sprawdzić kompresor klimy
 
No to jest jeszcze do sprawdzenia czujnik w kratce która się znajduje w panelu sterowania. Często pada ten czujnik i climatronic nie wie jaka jest temperatura w aucie.
Pozdrawiam

mjprzem 03-05-2012 15:44

Odp: jak sprawdzić kompresor klimy
 
i pewnie wlasnie skonczy sie na klimatroniku.
ale rozumiem ze jak nabijali klimatyzacje to sprawdzali cisnienia-sprezarka pompowala i cisnienia skakały?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.