Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182951)

ŁukaszD 26-05-2013 21:05

Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
2 załącznik(i)
Witam Forumowiczów. Niestety stało się - dostaliśmy w tył autka. Sprawca - dostawczy mercedes ubezpieczony w Interrisk. Uszkodzenia - jak na zdjęciach tj. klapa, zderzak i niestety podłoga w bagażniku. Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy wizycie rzeczoznawcy z firmy ubezpieczeniowej. Może ktoś poda szacunkowy koszt naprawy w/w elementów. Z góry dzięki za wszelkie opinie i sugestie. Pozdrawiam.

ŁukaszD 31-05-2013 20:24

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
Firma ubezpieczeniowa Int......k znacznie zaniżyła kwotę naprawy. Czy ktoś może miał do czynienia z tą firmą? Na co zwrócić uwagę przy pisaniu odwołania?

ŁukaszD 01-06-2013 10:31

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
Czyżbym ja pierwszy miał problem z ubezpieczycielem? Nikt nie odwoływał się ze skutkiem pozytywnym od takiej decyzji?

Szeryf455 01-06-2013 13:19

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
Oddaj do bezgotówkowej naprawy i niech się martwią.

sq7lqr 01-06-2013 13:57

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
3 załącznik(i)
Kolego "ŁukaszD", przede wszystkim wszystkie firmy ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowania i to stało się normą.Po za tym, z tych dwóch zdjęć niewiele można oszacować, do tego jeszcze nie widzę kosztorysu zrobionego przez firmę ubezpieczeniową, więc trudno oczekiwać, że ktoś Ci powie na czym ubezpieczyciel zaniżył koszty. Z tego co widać (na tych dwóch zdjęciach), to: Nowa klapa(przysługuje Ci oryginał, jeżeli taki był), nowy zderzak(tak samo jak klapa),naprawa podłogi bagażnika(naprawa na ramie blacharskiej), oczywiście malowanie tych elementów, rozbieranie, składanie, wycięcie-wklejenie szyby, a nowe emblematy itp.Poniżej zamieszczam artykuł, który warto przeczytać. Możesz wejść również na stronę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , tam dowiesz się więcej

benio 01-06-2013 14:54

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
Cytat:

Napisał Szeryf455 (Post 2022337)
Oddaj do bezgotówkowej naprawy i niech się martwią.

Z autopsji podpisuję się pod tym czterema kończynami.:one:
Kilka wiosen temu ubezpieczyciel zaproponował odszkodowanie w kwocie 8kzł., a całkowity koszt w ASO wyniósł 24kzł. - "mała" różnica.:D

ŁukaszD 02-06-2013 10:22

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
Kolego "sq7lqr" - wszystko co wymieniłeś zostało zakwalifikowane do wymiany, przy czym dodatkowo podłoga do wymiany a nie prostowania. Niestety nie wiem na ile została wyceniona naprawa. Dostałem jedynie informację szkoda całkowita.
Na dzień dzisiejszy, jak już wspomniałem, nie mogę oddać auta do bezgotówkowej naprawy bo koszt tej naprawy przekracza prawie dwukrotnie zaproponowaną przez ubezpieczyciela sumę.

sq7lqr 02-06-2013 11:20

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
"ŁukaszD", teraz, to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, piszesz najpierw:"Firma ubezpieczeniowa Int......k znacznie zaniżyła kwotę naprawy.", a teraz:" szkoda całkowita". Nie wiem, czy chciałbyś, aby wypłacili Ci kwotę dwa razy wyższą niż wartość auta?
"Niestety nie wiem na ile została wyceniona naprawa.","nie mogę oddać auta do bezgotówkowej naprawy bo koszt tej naprawy przekracza prawie dwukrotnie zaproponowaną przez ubezpieczyciela sumę. "nie rozumiem, ja tu widzę dwie sprzeczne wypowiedzi.Wiedz jedno, zawsze możesz naprawić auto(podparte rachunkami)w kwocie do 100% jego wartości(oszacowanej przez rzeczoznawcę),

ŁukaszD 02-06-2013 12:31

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
Kolego "sq7lqr" przyznaję, że w pierwszym poście źle się wyraziłem. Nie chcę, aby wypłacili mi kwotę dwa razy wyższą niż koszt auta. Zaproponowali wypłatę gotówki między wartościami przed i po szkodzie. Ta kwota jest dwa razy mniejsza niż koszt naprawy w autoryzowanym serwisie przy użyciu ramy blacharskiej. Mówię tu o naprawie z wyciąganiem a nie wymianą podłogi. Żeby naprawić auto bezgotówkowo, najpierw musi się na to zgodzić ubezpieczyciel, więc na dzień dzisiejszy takiej opcji nie ma.

gregor75 02-06-2013 12:39

Odp: Fiesta Mk6 - pomoc w ocenie uszkodzeń
 
Popytaj w dobrym okolicznym warsztacie, ile za naprawę auta.
Myślę, że jeszcze Ci trochę zostanie po naprawie.
Auto już nie jest najmłodsze, więc to chyba rozsądna opcja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.