Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86376)

cherry24 17-12-2009 23:09

Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Co może być przyczyną iż przy temp. zew. -6 auto po odpaleniu pracuje jakieś 20 sek. i potem zgaśnie no i ponownie muszę go odpalić i tak dalej dopuki się nie rozgrzeje i nie przełączy na LPG chyba że sam go trzymam na gazie. Na LPG pracuje normalnie. Tak prawde mówiąc zastanawiam się czy to nie będzie czasem czujnik temperatury który wysyła sygnał do kompa. Czy jest to możliwe że czujnik mi padł? POMOCY bo mi już ręce opadają.

pietryn084 11-01-2010 19:56

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Mam identyczny problem i najprawdopodobniej z mojej wiedzy od mechaników to jest czujnik temperatury właśnie ale czekam na potwierdzenie na tym forum

Gori 11-01-2010 19:59

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Kup i sprawdź cena czujnika nie jest wygórowana, wiec warto spróbować.
cena czujnika oryginał to około 95-100zł

Gori 11-01-2010 20:01

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
masz nawet promocyjny w cenie 79.00 PLN

Błazej263 12-01-2010 09:39

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Witam!przyłaczając sie do tego tematu na poczatku jaka masz instalacje i jak długo.pytam bo mam podobny problem!moze to głupie ale u mnie pomaga jak zresetuje kompa poprzez odłączenie akumulatora poprzez minusowa kleme.I dziala ale jak tak dlugo mozna przeciez mozna wyjsc z siebie.A jak u ciebie z temperatura tzn.w ktorym miejscu jest wskazowka na Napisie NORMAL:na trasie i miescie.

pietryn084 26-02-2010 08:54

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Błazej263 mam tak samo wymieniłem 2 czujniki ten co podaje temperaturę na deskę i ten od załączania się wentylatora i problem nadal pozostał jak znalazłeś przyczynę to daj znać!

Marek 28-02-2010 13:13

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Cytat:

Napisał pietryn084 (Post 1372596)
Błazej263 mam tak samo wymieniłem 2 czujniki ten co podaje temperaturę na deskę i ten od załączania się wentylatora i problem nadal pozostał jak znalazłeś przyczynę to daj znać!


a trzeba było zmierzyć lub wymienić czujnik który daje sygnał na kompa.

neo1083 21-09-2012 16:04

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Witajcie, ja mam taki problem, że gdy odpalam samochód od zimnego silnika to tyle co ze ssania zejdzie i zaczyna wahlować na obrotach i gaśnie. Jak przełączy na gaz to elegancko chodzi, a jak przełączę spowrotem na benzynę to dalej wahluje i gaśnie, dopiero po dłuższej chwili się stabilizuje i lekko wahluje ale już nie gaśnie. Co do temperatury to ledwo ledwo wskazówka wchodzi na normala, po przejechaniu 30 km jest tak w 1/5 strefy normala, a na postoju potrafi dojść do 3/4 normala. Ponadto słabo grzeje mi nawiew. Tak się zastanawiam, czy może to być czujnik temperatury czy może też być termostat? Czy może coś jeszcze innego? Doradźcie mi coś chłopaki.

darmodziej 21-09-2012 16:57

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Cytat:

Napisał neo1083 (Post 1879557)
czy może też być termostat?

Prawdopodobnie

koper1001 21-09-2012 19:21

Odp: Gaśnie jak jest zimny. Może czujnik temp.?
 
Witam chce się podpiąc pod post. Mój problem wyglada nastepujacą rano jak odpale to za chwilke gasnie spada moment z obrotów. trzymam go na gazie az sie zagrzeje no i kolejny problem obroty jak sie rozgrzeje wlacze klime i obroty w dół i albo gasnie albo nie oczywiscie mowimy tutaj caly czas o biegu jalowym. Co zrobilem do tej pory: wyczyscilem przepływkę ale niestety w obudowie bo sruby maja w srodku bolec i nie moge włożyc bita wiec przez obudowe, zauważylem ze jeden drucik ten gorny jest zczarniały troche wyblakł jak go czyscilem ale to nie dalo efektu sprawdzilem tylko wizualnie czujnik temp co jest za przepływką i obudowa tego czerwonego bolca jest taka jakby to opisac troche zasniedziala. teraz pytanie kolejne gdzie jest krokowiec bo szukalem od spodu ale nie mam pojecia gdzie on wogole jest wiem ze gdzies kolo kolektora ssacego ale ja go nie widze. i czy go wykrece bez grzechotki?? co moze jeszce być przyczyną braku "ssania" bo juz nie mam pojecia i czy przepływka jest do wymiany oceniajać ten drucik czy lepiej by bylo nawiercic ten bolec w srubie zeby wykrecic przepływke z obudowy adaptacja tez nie jest mozliwa ze zgledu na brak "ssania"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.