Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czy to turbina czy silnik tez (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223739)

stawik998 23-04-2015 14:21

Czy to turbina czy silnik tez
 
Witam jadę dzisiaj do pracy i przy w wyprzedzaniu nagle spadek mocy i kupa białego dymu za mną, obrotosciomierz na luzie na maksa. Zjechalem na pobocze na luzie i po zatrzymaniu silnik zgasł. Sprawdziłem poziom oleju w silniku a tam sucho. Po tym juz nie odpalalem auta. I pytanie co się mogło stać?

areik 23-04-2015 14:43

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
hmm przy fordzie tak nie miałem ale przy innym aucie jak mi się tak samo stało to była to wina uszkodzonego wtrysku paliwa. Nie wiem może u Cb podobnie. Ciężko stwierdzić bez diagnozy odpowiedniej .

Veris 23-04-2015 14:50

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
Kolega ostatnio miał tak że trefnej ropy zatankował i mu poszły dwa wtryski i tak samo dymił, co do oleju to nie wycieka nic spod auta ? Lepiej nie odpalać go żebyś nie zatarł silnika a co do przyczyny to nie mogę Ci powiedzieć dokładnie co się stało. Serwis myślę że na pewno Cię czeka

stawik998 23-04-2015 15:20

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
nic nie wyciakało i teraz juz nie ma co wyciekać bo bagnet suchutki a wtryski po regeneracji

cezarg1410 23-04-2015 15:31

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
Rozumiem, że gazu nie dodawałeś a obroty same poszły w górę?
Jeśli tak to typowy objaw zabitego turbo. Olej poszedł do komory spalania - stąd brak oleju w misie i biały dym.
Jeśli masz szczęście to padło tylko turbo.
Jeśli pozwoliłeś silnikowi tak pracować dłuższy czas to mogłeś również zabić silnik.

slawek-kali 23-04-2015 15:39

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
Czyli samozapłon :( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

stawik998 23-04-2015 16:06

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
Silnik tak pracował jakieś 30 sekund, na luzie przejechał jakieś 150m. Tak obroty bez gazu w górę. A- oby nie - jeśli silnik tez to co tam mogło się posypać

Uziu 23-04-2015 17:33

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
turbina padla i zassal olej do silnika przez uszczelniacz w turbinie, tzw wsciekly diesel, turbina na pewno do regeneracji lub wymiany.

stephan4 23-04-2015 18:51

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
rozbieganie turbiny, jeśli kopyto nie wyszło bokiem to silnik jest ok, masz szczęście że sam zgasł.

ministerq 23-04-2015 21:16

Odp: Czy to turbina czy silnik tez
 
Cytat:

Napisał stawik998 (Post 2392988)
jeśli silnik tez to co tam mogło się posypać

Częściej: mógł się zatrzeć (panewki), rzadziej: dodatkowo mogły skończyć się pierścienie tłokowe + przytarcie tłoków/gładzi cylindrów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.