Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Elektryczne szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32192)

malyro59 28-10-2007 16:08

Elektryczne szyby
 
Witam !
Przeglądnąłem forum ale nie udało mi się znaleść informacji na jakiej zasadzie działają "bezpieczne" szyby.Gdzieś w necie spotkałem się z określeniem "impulsowe".
Jak mechanizm rozpoznaje "przeszkodę"(przeciążenie)
Dlaczego w mojej foczce połamało plastikowy element (BROSE) ciągnący szybę skoro powinno przy oporze się zatrzymać.Nie chciałbym żeby po naprawie sytuacja się powtórzyła
Pozdrawiam
P.S.
Może ktoś z forumpowiczów wie czy istnieje zestaw naprawczy do szyb Focusa?
widziałem na allegro zestawy (plastiki+linka)ale do grupy VV.

Madaw 28-10-2007 17:18

Hmm... u mnie nie ma czegoś takiego jak "impulsowe zamykanie szyb" o którym piszesz, przynajmniej sprawdzalem i nie bylo.

malyro59 28-10-2007 22:11

Witam !
Taki system wystepuje chyba tylko w Focusach mających tzw.globalne zamykanie szyb.
W takim układzie dla bezpieczeństwa (przyczasnięcie)musi być jakiś układ "przeciążeniowy"
zatrzymujący szybę napotkawszy opór.Dedukując układ może być przy silniku (konektor 8pin)-może to przez to ustrojstwo ten podnośnik jest taki drogi (ASO 670zł)

mark54 29-10-2007 15:56

Cytat:

Napisał malyro59
Witam !
Taki system wystepuje chyba tylko w Focusach mających tzw.globalne zamykanie szyb....

Niestety nie zawsze tak jest.
Zabezpieczenie przeciazeniowe maja chyba tylko te wersje w ktorych mozna zamknac szybe jednym nacisnieciem przycisku, bez koniecznosci trzymania go caly czas az do calkowitego zamkniecia szyby.
Tzw. globalne zamykanie szyb w innych przypadkach (montowane jako opcja dodatkowa)nie bedzie mialo takiego zabezpieczenia i bedzie zamykac szyby "na sile".
W kazdym razie ja u siebie w escorcie mialem globalne zamykanie szyb (oczywiscie tylko przednich) montowane dodatkowo ktore zamykalo szyby wlasnie "na sile" nie zwracajac uwagi czy cos stoi na przeszkodzie czy nie.

malyro59 29-10-2007 16:55

Witam !
W moim Focusie można jednym naciśnięciem zamknąć szybę (kazdą) i z pilota wszystkie przy zamykaniu drzwi.
Szyba powinna się zatrzymać przy napotkaniu obciążenia -tak pisze w książce wozu.Jest nawet instrukcja domykania np.w zimie przy zaszronieniu (gdzie może się zdarzyć większy opór)
i sposób postępowania po odłączeniu zasilania (po takim przypadku każda szyba wymaga zaprogramowania)
Tylko jak to działa (na jakiej zasadzie) Czy układ wykrywa wzrost pobieranego pradu ,
zaniknięcia impulsów czy też innego sposobu.Gdzie ten układ jest umiejscowiony?
Może ktoś wie.

mark54 29-10-2007 16:59

Moim skromnym zdaniem to układ elektroniczny dziala na zasadzie wykrycia zbyt duzego, (tzn. zwiekszonego ponad norme) poboru pradu przez silnik domykajacy szybe.

PP 31-10-2007 18:09

Mając okazje naprawiać mechanizm tylnej szyby zauważyłem i przetestowałem sprężynki które są zamocowane na końcach linki. Przy domykaniu szyby sprężynka się kurczy do pewnego stopnia i koniec pchania na wariata - ale nie koniecznie ona jest za to odpowiedzialna. Tak jak pisał mark54 zapewne jakiś układ elektroniczny.
Pzdr
Piotr

mark54 31-10-2007 19:56

Cytat:

Napisał PP
Mając okazje naprawiać mechanizm tylnej szyby zauważyłem i przetestowałem sprężynki które są zamocowane na końcach linki. Przy domykaniu szyby sprężynka się kurczy do pewnego stopnia i koniec pchania na wariata - ale nie koniecznie ona jest za to odpowiedzialna. Tak jak pisał mark54 zapewne jakiś układ elektroniczny.
Pzdr
Piotr

Byc moze wlasnie jedno i drugie....
Troche mechaniki i elektroniki razem wzietej :fcp20

kemizo67 02-11-2007 18:26

zestawów naprawczych nigdzie nie kupisz. Jak pękł Ci plastik kup podnośnik mechaniczny i z niego go przełóż, jest taki sam. Roboty na godzinę, satysfakcja z dobrze zrobionej roboty bezcenna. Miesiąc temu właśnie miałem przyjemność to robić. Nowy podnośnik w ASO 677 zł :065: na allegro mechaniczny 40 zł

malyro59 03-11-2007 16:05

Cytat:

Napisał kemizo67
zestawów naprawczych nigdzie nie kupisz. Jak pękł Ci plastik kup podnośnik mechaniczny i z niego go przełóż, jest taki sam. Roboty na godzinę, satysfakcja z dobrze zrobionej roboty bezcenna. Miesiąc temu właśnie miałem przyjemność to robić. Nowy podnośnik w ASO 677 zł :065: na allegro mechaniczny 40 zł

Witam !
Będę sprawdzał na allegro za takim mechanicznym może się coś pojawi :fcp1
PS.Dało się go bez urwania jakieś łapki ściągnąć ? czy też roznitowałeś kółko (rolka) linki?
(aby bez uszkodzeń zsunąć plastik)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.