Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jakie opony wybrać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91396)

thermalfake 25-03-2009 22:19

Odp: Jakie opony zimowe?
 
dębica frigo będzie dobrym wyborem w niskiej cenie

maciej851 26-03-2009 07:12

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Bieżnikowane są słabe lepiej kupić tańszą klasę ale nowe opony.

Jester 26-03-2009 07:35

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Poczytaj sobie testy ADAC za poprzedni rok. Najlepsze (szczególnie polecane) opony w najbardziej zbliżonym rozmiarze 195/65R15 to Goodyear UG7+, Dunlop SP Wintersport, Continental ContiWinterContact TS830 i Michelin Alpin A3. Chcesz dobre to wybierz coś z tego. Sprawdź datę produkcji. W przypadku zimówek ma to duże znaczenie. Z tanich polecam Sava Eskimo (S3 OIDP - kierunkowe).

porzeczkowiec 26-03-2009 09:09

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Jester ale jeśli krzysoswiecim mysli o bieżnikowanych tzn że chce najtańsze ;) ja kupiłem dębice frigo 2 i jestem zadowolony. Przez całą zime przejeździłem i sprawowały się ok

Jester 26-03-2009 13:32

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał porzeczkowiec (Post 1122754)
Jester ale jeśli krzysoswiecim mysli o bieżnikowanych tzn że chce najtańsze ;) ja kupiłem dębice frigo 2 i jestem zadowolony. Przez całą zime przejeździłem i sprawowały się ok

Wystarczy przekalkulować - 4 dobre zimówki <,> klepanie przodu + strata zniżek OC. Mnie wyszło, że taniej kupić 4 dobre zimówki, ale każdy ma wolny wybór. Bieżnikowane zdecydowanie odradzam, szczególnie zimowe.
Tanie juz poleciłem.

neic295 26-03-2009 15:54

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Trudno powiedzieć coś na ten temat bo nie wiadomo gdzie są produkowane te opony.
Jednak ja też nie polecałbym opon bieżnikowanych, zwłaszcza na oś kierowaną.
Wiadomo, że jest to drugie życie opony ale nie wiadomo w jakim stanie jest karkas takiej opony.Dodatkowo opony bieżnikowane mogą być do 30% cięższe od normalnych opon, co wpływa na prowadzenie, wyważenie takich opon i w konsekwencji także na łożyska.
Trzeba jednak pamiętać, że nawet opony bieżnikowane są o wiele lepsze niż letnie w zimie!
Tanie opony nowe można szukać np na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

b005t3r 29-03-2009 19:14

Odp: Jakie opony do fordowskich alufelg 17" od Focusa TDCi 1.8?
 
Sam sobie odpowiem, może komuś się przyda :)

Założyłem letnie oponki Toyo Proxes 215/45R17 i sprawują się bardzo fajnie (poza hałasem, powyżej 120 km/h już dość głośno pracują). Nic nei obciera, komfort moim zdaniem taki sam jak na oponach o większym profilu.

ciaptak 29-03-2009 19:46

Odp: Jakie opony do fordowskich alufelg 17" od Focusa TDCi 1.8?
 
Ten rozmiar to max, ja mam obniżoną foczke i na pełnym skręcie już obciera, tak samo na lekkich nawet "hopkach".

b005t3r 30-03-2009 09:28

Odp: Jakie opony do fordowskich alufelg 17" od Focusa TDCi 1.8?
 
Ja tam inżynierów forda nie poprawiałem :-) Zawieszenie mam fabryczne i miejsca jets dużo. Nie widzę szansz, żebyprzy większym obciążeniu coś mogło obcierać. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że profil 50 by się zmieścił :-)

PAPAS5 30-03-2009 09:40

Odp: Jakie opony do fordowskich alufelg 17" od Focusa TDCi 1.8?
 
205/50/17 takie były od nowości i takie mam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.