Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czujnik uderzeniowy airbag - przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104391)

tomek263 05-07-2010 08:31

Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Na początek dzień dobry. To mój pierwszy post na forum.
W moin focusie padł czujnik uderzeniowy odpowiedzialny za aktywację przednich modułów kierowcy i pasażera. Kontrolka airbag nadaje taki własnie kod błędu, WDS również potwierdził to samo. Ostatecznie kupiłem w aso taki czujnik 2M5T-14B006-AC, kierując sie numerem VIN. Po zdemontowaniu czujnika w aucie okazało się, że stary czujnik to 2M5T-14B006-AE a więc różnia się w symbolu jadną literką. Czy ma ktoś jakieś wiarygodne informacje czym te czujniki mogą się różnić i czy jeden może być zamiennikiem drugiego bez ryzyka, że system airbag nie będzie działał nieprawłowo?
W aso jeszcze z nikim nie rozmawialem na ten temat ale liczę, że tutaj również trafi się wypowiedź doradcy/diagnosty/mechanika mającego na codzień stycznośc z takimi tematami.
Z góry dzięki za pomoc.

hehehe 05-07-2010 10:04

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Mam takie pytanko w którym kupiłeś ten czujnik i ile za niego dałeś? Bo sam mam podobny problem

tomek263 05-07-2010 10:15

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Czujnik w każdym ASO kosztuje ~350PLN.

OXEED 06-07-2010 21:36

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
u mnie również pojawił się kod błędu centralnego czujnika poduszek, kod błyskowy bodajże 4-2, pomógł demontaż i przeczyszczenie zaśniedziałych styków i tak jest w 99% przypadków.

tomek263 08-07-2010 09:22

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
U mnie czyszczenie nic nie dało. W serwisie konkretnych informacji nie dostałem jaka może być różnica między tym AC a AE w symbolu czujnika. Podejrzewam, że może to być kolejny indeks spowodowany jakąś błahą zmianą np. zmiana dostawcy któregoś z komponentów składowych czujnika lub zmiana jakiejś powłoki, obróbki itp.
Czujnik zamontuje dzisiaj i dam znać czy kontrolka przestanie nadawać kod błędu.

adelek 30-07-2010 01:17

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej w Focusie MK2 z roku 2005? Jaka to może być przyczyna, auto jest w 100% nie bite. Czy istnieje możliwość że komputer się sypie?

mkaminski100 30-07-2010 14:25

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego świeci się kontrolka poduszki powietrznej w Focusie MK2 z roku 2005?

Bo jest uszkodzenie w ukladzie poduszek i komputer dla bezpieczenstwa Twojego i pasazerow je wylacza.

Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
Jaka to może być przyczyna,

Szklana kula w serwisie, ale stawiam na...uklad poduszek ;) Mozesz zaufac mniej okultystycznej metodzie i oddac komus ktos ma tester diagnostyczny, zeby odczytal bledy i bys mial informacje gdzie jest uszkodzenie. Mozesz jednak zawsze poczekac jak komus kula wroci z serwisu albo ci z fusow wrozbe walnie ;)

Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
auto jest w 100% nie bite.

Jak wszystkie auta w Polsce ;)

Cytat:

Napisał adelek (Post 1483043)
Czy istnieje możliwość że komputer się sypie?

Oczywiscie, jak i sto innych rzeczy, wiec albo wymieniaj w ciemno, albo sprawdz bledy i szukaj przyczyny.

jendrekmak 14-08-2010 13:25

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Cytat:

Napisał OXEED (Post 1470024)
pomógł demontaż i przeczyszczenie zaśniedziałych styków

a gdzie centralny czujnik poduszek się znajduje? bo też mam kod 4-2

OXEED 14-08-2010 16:31

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
najprościej to pod zamkiem pokrywy silnika, jak zdemontujesz osłonę to po obu stronach zamka zobaczysz śruby, które go trzymają. Dostęp nie jest idealny !!! koniecznie rozłącz aku do jaśki mogą wystrzelić jak tego nie zrobisz.

qbic 20-08-2010 10:52

Odp: Czujnik uderzeniowy airbag - przód
 
Witam,
ostatnio pojawił mi się ten sam błąd. Dioda migała 4-2. Pojechałem wczoraj do zaprzyjaźnionego warsztatu, tam podpięto kompa i pojawiły się błędy B2855 (Front crash sensor short circuit to battery or ground.) i B2227 (Front crash sensor communications fault). Po skasowaniu obu i ponownym odpaleniu silnika pojawił się już tylko B2855.
Mechanik wyciągnął czujnik parę razy rozpiął i spiął, niestety bez efektu.
Spróbuję sam go jeszcze raz wyjąć i wyczyścić. Jak się nie uda to pozostanie wymiana.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.