Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76575)

bogumila144 16-08-2009 08:42

Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
Niewiem co sie Dzieje

Dekar 16-08-2009 09:29

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
Powiedz cos wieciej bo tak to ciezo powiedziec !!!! mozna tylko zgadywac!

bogumila144 16-08-2009 09:33

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
mam go kilka dni wiec malo o nim wiem ale jak wbijam biegi to musze uzyc sily wiem ze niepowinno tak byc.

bogumila144 16-08-2009 10:19

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
Jak mam sprawdzic czy mam olej w skrzyni biegów?

piotrek 74 16-08-2009 11:59

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
a masz różnice ciepły zimny ?
na skrzyni od strony chłodnicy masz śrubę imbusowa tedy się uzupełnia lub od spodu do spuszczania

bogumila144 16-08-2009 12:39

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
nie ma roznicy czy cieply czy zimny wsteczne chodzi jak w masło 1-5 biegu cięzko myslicie ze bylo to wina ilosci oleju czy moze chodzic o cos innego?

bogumila144 16-08-2009 15:39

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
poprzedni własciciel nie zmienial oleju w skrzyni biegów wieć nie powiedzial mi jaki sie tam olej wlewa moze ktoś sie orientuje jaki olej:}

Kamil33 16-08-2009 20:37

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
Po pierwsze poziom oleju sprawdź w warsztacie bo oni najlepiej wiedzą jaki olej będzie potrzebny a po drugie mogą być to cięgna które na razie potraktuj odpowiednio WD40 nawet do tego stopnia że bierzesz strzykawkę z igłą napełniasz ją olejem i wbijasz się w pancerz ciengien do głównego drutu aby go nasmarować bo to jest chyba zwykła linka i przy okazji nasmaruj pozostałe mechanizmy opowiadające za zmianę biegów.Czasami pomaga ja tak naprawiłem linke od gazu w cc700 chodzi do dziś.

wojtekjanus 17-08-2009 11:08

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
Można odłączyć linki od dźwigni sterującej na skrzyni i sprawdzić ręką, czy dźwignia w położeniu luzu lekko chodzi góra-dół i lekko się obraca. Dobrze, jak druga osoba wciska wtedy sprzęgło. Jeżeli chodzi lekko, to coś jest nie halo z linkami.
Jeżeli dźwignia na skrzyni chodzi ciężko lub nie można jej ruszyć reką, prawdopodobnie się zatarła - to nierzadki przypadek. Nie trzeba rozbierać skrzyni, aby to naprawić.

Wszystko co piszę, dotyczy sytuacji, że biegi nie chcą wchodzić TAKŻE na zgaszonym silniku. Jeżeli na zgaszonym wchodzą lekko, to przyczyna jest zupełnie inna.

bogumila144 17-08-2009 11:12

Odp: Ciężko wchodzą biegi - Pomózcie
 
Dzieki za wasze rady .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.