Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292715)

Focuss-F1 23-02-2019 20:25

Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
Wczoraj spotkała mnie niemiła wizyta w serwisie Forda. Kilka dni wcześniej wyświetlił mi się na ekranie komunikat "Sprawdź oświetlenie adaptacyjne...." Miałem umówiony przegląd więc zgłosiłem problem. Po sprawdzeniu okazało się że usterce uległ jakiś siłownik w lampie led i nie działa ona. Koszt nowej lampy to 4600zł. Najgorsze jest to że stało się to tydzień po zakończeniu gwarancji....
- czy takie lampy ktoś gdzieś naprawia czy jestem zmuszony kupić nową?

Barixon 23-02-2019 20:43

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
Cytat:

Napisał Focuss-F1 (Post 3098096)
- czy takie lampy ktoś gdzieś naprawia czy jestem zmuszony kupić nową?

Ciężko powiedzieć czy ktoś to już naprawia, są zakłady które się tym zajmują możesz podzwonić i zapytać.

Ewentualnie używka Cie jeszcze ratuje.

dunkin 26-02-2019 20:37

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
U mnie się od czasu do czasu coś takiego wyświetla. Wtedy lampy świeca bardzo krótko..
Jadę za chwilę na przegląd na 90tys km. Myślicie żeby to zgłosić? Mam jeszcze rok gwarancji protect..

Barixon 26-02-2019 21:02

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
Cytat:

Napisał dunkin (Post 3099389)
U mnie się od czasu do czasu coś takiego wyświetla. ...

Każda usterka powinna być zgłoszona na serwisie. Tym bardziej jeżeli masz jeszcze gwarancje

MichałMONDEO2017 27-02-2019 07:09

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
U mnie też czasem się to zapala. Byłem w serwisie ale akurat nie wyświetlało się i nie mogli sprawdzić co to może być. Kazali przyjechać jak się wyświetli. Mimo komunikatu nie zauważyłem większych zmian w świeceniu....

Focuss-F1 27-02-2019 17:00

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
A to mnie się świeci już teraz cały czas a przez 3 lata nigdy się nie wyświetliło.

jvc 27-02-2019 17:26

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
Mnie się dzisiaj wyświetliło ,akurat miałem forscana pod ręką i pokazało błąd B103C - Obwód sterujący lewego reflektora.
I faktycznie wtedy nie skręca ten reflektor wraz z ruchem kierownicy. Zgaszenie i odpalenie samochodu przywraca jego sprawność. Błąd pozostał w forscanie ,więc skasowałem i jest OK.
Mniej więcej zdarza mi się ta przypadłość raz na 2-3 miesiące.

Tetryk 28-02-2019 14:38

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
A z ciekawości, czy w full dynamic ledach przy silniku diesla, czy jak podjedziecie do ściany (albo do auta z przodu) tak by światła świeciły na coś z odległości metr - dwa, to czy górna granica światła wibruje? U mnie snop światła prawego wygląda jakby całym autem telepało.

jvc 28-02-2019 15:38

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
Sprawdzę za pół godziny

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Hansolo 28-02-2019 16:38

Odp: Uszkodzone oświetlenie adaptacyjne
 
Cytat:

Napisał Tetryk (Post 3100213)
czy górna granica światła wibruje? U mnie snop światła prawego wygląda jakby całym autem telepało.

Wibruje, ale tylko prawe. Jakiś czas temu patrzyłem jak to " naprawić " . Sposób zamontowania reflektora jest trochę kiepski, przy mocowaniu do pasa przedniego tworzy się dźwignia i na jej końcu pojawiają się drgania. Jak się przytrzyma mocno w miejscu mocowania to nic nie drga. Podejrzewam, że to efekt łapy silnika, mocowanej do nadwozia z prawej strony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.