Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151934)

MonikaK335 26-02-2012 14:30

nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Witam wszystkich forumowiczów ,jestem tu nowa i chciałam prosić o poradę. A więc od początku ,wymieniony został silnik razem ze skrzynia, po przełożeniu auto odpaliło, było na chodzie ponad godzinę ( do puki paliwo się nie skończyło ) po wlaniu paliwa auto znów odpaliło bez problemu, po wyjeździe z warsztatu zgasło, i nie chciało odpalić, wiec zaczęło się szukanie problemu, na następny dzień grzebania przy nim, już nawet pompka przestała podawać paliwo , brak iskry, tak jak by go całkiem odcięło od wszystkiego. Czy ktoś ma pomysł ja uruchomić Ferdusia ?

1olek 26-02-2012 15:43

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
pewnie to co zawsze, sparciala izolacja na kablach w komorze silnika i zwarcie, regeneracja wiazki rozwiazuje problem

MonikaK335 26-02-2012 15:52

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
1olek kable były sprawdzane , niby są w porządku ,ale jutro sprawdzę ponownie , a gdyby nie kable, to co może być jeszcze ? Już brak mi sił , nie mam auta prawie tydzień i czuję sie jak bez ręki :(

aprox99 26-02-2012 16:21

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Po to zeby benzyniak zapalil sa potrzebne dwie rzeczy:paliwo i iskra,obie rzeczy trzeba sprawdzic.jesli jest iskra i dostaje paliwo to musi zapalic.nie mo innej mozliwosci.za iskra stoi sprawna cewka(cewki)dobre swiece i kable.za paliwem dobra pompa,jesli nie podaje to jest zepsuta,albo bezpiecznik od niej przepalony

MonikaK335 26-02-2012 16:27

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1790657)
Po to zeby benzyniak zapalil sa potrzebne dwie rzeczy:paliwo i iskra,obie rzeczy trzeba sprawdzic.jesli jest iskra i dostaje paliwo to musi zapalic.nie mo innej mozliwosci.za iskra stoi sprawna cewka(cewki)dobre swiece i kable.za paliwem dobra pompa,jesli nie podaje to jest zepsuta,albo bezpiecznik od niej przepalony

Wyobraź sobie że nie jestem blondynką i takie rzeczy wiem :) gdyby to było takie proste ,to raczej nie szukała bym pomocy tutaj , w tym jest problem że paliwo jest a iskry nie ma , a pytanie brzmi dla czego jej nie ma ?

MonikaK335 26-02-2012 16:33

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
cewka jest OK , świece też , kable w porządku , a jeśli chodzi o pompkę to jest wymieniona i też sprawna . bezpieczniki wszystkie całe .
A czy możecie ni powiedzieć coś na temat czujnika uderzeniowego ? niby maja to młodsze modele ,ale mój tez to ma , niby on też powoduje to odcięcie wszystkiego. Ale czy tak sam z siebie mógł się zepsuć ?

1olek 26-02-2012 18:21

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
czujnik uderzeniowy masz przy lewej nodze, taki otwor w plastykowej tapicerce, ale on odcina paliwo tylko.

Co do iskry to immo dziala ? jak zachowuje sie dioda przy zegarku ?

MonikaK335 26-02-2012 18:40

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
immo BRAK , diody przy zegarze też nie ma :(
A może alarm ? nie zgrywa ?

aprox99 26-02-2012 19:04

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
co z akumulatorem?

gorni 26-02-2012 19:04

Odp: nie pali, bark iskry ,pompka nie podaje paliwa
 
może czujnik kąta wału? skoro była przekładka to nie wiadomo w jakim jest stanie. Rozwalony czujnik brak odczytu sygnału o położeniu wału, zatem brak iskry. takie moje spostrzeżenie. A co do przekładki to nadal skupił bym się na połączeniu przewodów, auto już nie pierwszej świeżości łatwo o usterkę przy każdej naprawie, tym bardziej przekładce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.