Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Dziwne działanie przełacznika wycieraczek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59585)

webool 16-01-2009 04:29

Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
Witam
Mam taki problem gdy chcę spryskać przedną szybe to jednocześnie (nie zawsze) włańcza sie mi wycieraczka tylniej szyby a jak chce spryskać tylną szybe to nie działa pompka (działa co którąś próbre spryskania ) . mysle że nawala jakiś styk w tym właczniku
Moje pytanie czy jest to naprawaialne?
czy mozna tylko wymienić sam włącznik wycieraczek a kierunki zostawic ( na kierunkach mam przełącznik kompa)
czy pasuje przełącznik wycieraczek z modelu bez kompa
dzieki za rade i pozdrawaim

and.zmu 16-01-2009 10:01

Re: Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
Serwus
Wyglada na to że Twój przełącznik zespolony wycieraczek dożywa swoich dni. W moim padł po 130 tys. km - wypalają się styki w środku przełącznika. Nienaprawialny, ale występuje jako osobna część tzn. nie musisz wymieniać przełącznika kierunkowskazów. Zakup na allego za około 40PLN lub w jako nowa, oryginalna część "przełącznik zespolony numer kat. 1097541", można kupić już za 177PLN. Polecam drugie rozwiązanie bo nie wiadomo na jaki egzemplarz używany trafisz... Wymiana bardzo prosta - zdejmujesz osłonę kolumny kierownicy (dwie zapinki od góry i 3 śrubki od dołu) i wypinasz przełącznik i jedną kostkę) - maks. pół godziny roboty.

webool 16-01-2009 11:29

Re: Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
tak myślałem że koniec przełącznika natomiast pocieszające jest to że wymiana jest stosunkowo prosta
dam znać jak mi poszło
:fcp4

rectosei 16-01-2009 11:48

Re: Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
Cytat:

Napisał and.zmu
Serwus
Wyglada na to że Twój przełącznik zespolony wycieraczek dożywa swoich dni. W moim padł po 130 tys. km - wypalają się styki w środku przełącznika. Nienaprawialny, ale występuje jako osobna część tzn. nie musisz wymieniać przełącznika kierunkowskazów. Zakup na allego za około 40PLN lub w jako nowa, oryginalna część "przełącznik zespolony numer kat. 1097541", można kupić już za 177PLN. Polecam drugie rozwiązanie bo nie wiadomo na jaki egzemplarz używany trafisz... Wymiana bardzo prosta - zdejmujesz osłonę kolumny kierownicy (dwie zapinki od góry i 3 śrubki od dołu) i wypinasz przełącznik i jedną kostkę) - maks. pół godziny roboty.

U mnie w Fieście (stosowany jest ten sam typ przełącznika co w Mondeo) poszedł się czesać po niecałym roku użytkowania auta (a dokładnie po 20 tyś. km). Dobrze, że auto jest na gwarancji więc wymiana była gratis.

atakiezdjecia 16-01-2009 22:09

Re: Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
Nie wiem jaką masz wersję wyposażenia, ale jeżeli już będziesz wymieniał przełącznik wycieraczek to kup taki z interwałem czasowym wycieraczek przednich - założyłem to ostatnio u siebie i teraz w okresie zimowo/mokrym jest to szalenie wygodne.

rectosei 17-01-2009 08:52

Re: Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
Cytat:

Napisał atakiezdjecia
Nie wiem jaką masz wersję wyposażenia, ale jeżeli już będziesz wymieniał przełącznik wycieraczek to kup taki z interwałem czasowym wycieraczek przednich - założyłem to ostatnio u siebie i teraz w okresie zimowo/mokrym jest to szalenie wygodne.

Ale to chyba każdy przełącznik ma taką funkcję (mówisz o tym pierścieniu, pozwalającym regulować częstotliwość pracy wycieraczek przy włączonym trybie "przerywanym")?

piotrek 74 17-01-2009 11:27

Re: Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
spróbuj go rozłożyć (przecież jakoś był złożony )w innym samochodzie ASO też kazało Mi kupić nowy bo jest nie rozbieralny (kłamali)i po poprawkach działa już 2latka :fcp1 a $$ zastały w kieszeni
Ps co masz do stracenia i tak jest do wymiany

atakiezdjecia 17-01-2009 17:20

Re: Dziwne działanie przełacznika wycieraczek
 
Nie każdy przełącznik jest z regulacją - zależy to od wersji wyposażenia i rodzaju modułu ZV/GEM - niektóre nie mają takiej możliwości, w innych wystarczy dodać magiczny biały kabelek, a jeszcze inne mają instalację i wystarczy wymienić przełącznik.

Dźwigienka od wycieraczek jest do rozłożenia na części - na forum focusa jest więcej informacji na ten temat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.