Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Świruje czujnik parkowania przód (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311330)

linchpin 23-07-2020 11:06

Świruje czujnik parkowania przód
 
1 załącznik(i)
Witam.
Mam problem z prawym przednim czujnikiem parkowania. Coraz częściej wyje, że jest przeszkoda, a żadnej przeszkody nie ma. Nie wywala żadnych błędów. Planuję go wymienić na jakiś zamiennik, bo oryginał ponad 2 stówki. Czy ktoś już wymieniał ten konkretny jak na zdjęciu? Czy trzeba ściągać zderzak? Może da radę od góry po wyciągnięciu reflektora, albo od spodu po demontażu osłony silnika? Proszę o wskazówki.

krzys1968 23-07-2020 15:34

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Cytat:

Napisał linchpin (Post 3268568)
Proszę o wskazówki.

Najlepszy dostęp myślę, że będzie jak zdemontujesz trójkąt koło czujnika.

linchpin 23-07-2020 16:08

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Jak ten trójkąt się demontuje?

krzys1968 23-07-2020 17:32

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Na zatrzaskach jest, trzeby delikatnie podważać.

marcin9913 23-07-2020 21:38

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Widzę że masz podkładkę pod tablicą rejestracyjną.
Może tak być ze to na nią reaguje czujnik. Być może tablica z podkładką, a raczej jej brzeg jest zbyt bardzo wygięta do przodu i czujnik na nią reaguje. U mnie tak było...

linchpin 23-07-2020 22:28

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Jak z podkładką? To zwykła ramka na tablicę, przynajmniej tak mi się wydaje. Rok już z nią jeżdżę i było ok do tej pory... Muszę to sprawdzić. Czyli co, kupić cieńszą ramkę czy jak? Jak ty sobie poradziłeś?

Dart8 24-07-2020 09:20

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Myślę , że to nie wina ramki, ale zawsze można przetestować. Zdemontuj ją, tablice za przednią szybę by mandatu nie dostać pojeździć/sprawdzić czy nadal wyje.
Błędy jakieś masz? Powodów ludzie mieli kilka, np: przetarty przewód (dotyczył tylnego czujnika), wilgoć w wiązce, powyżej ramka tablicy.

technik08 24-07-2020 09:45

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Czasem kropla wody lub inne zanieczyszczenie - przejrzyj czujnik szmatką .

marcin9913 24-07-2020 13:39

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Cytat:

Napisał linchpin (Post 3268779)
Jak z podkładką? To zwykła ramka na tablicę, przynajmniej tak mi się wydaje. Rok już z nią jeżdżę i było ok do tej pory... Muszę to sprawdzić. Czyli co, kupić cieńszą ramkę czy jak? Jak ty sobie poradziłeś?

Ja też przez 3 lata nie miałem problemu z tym a potem taki problem się pojawił. Zdejm tablice i podkładkę i zobacz co się będzie dzialo.

Bump:
Cytat:

Napisał linchpin (Post 3268779)
Jak z podkładką? To zwykła ramka na tablicę, przynajmniej tak mi się wydaje. Rok już z nią jeżdżę i było ok do tej pory... Muszę to sprawdzić. Czyli co, kupić cieńszą ramkę czy jak? Jak ty sobie poradziłeś?

Ja też przez 3 lata nie miałem problemu z tym a potem taki problem się pojawił. Zdejm tablice i podkładkę i zobacz co się będzie dzialo.

linchpin 24-07-2020 16:02

Odp: Świruje czujnik parkowania przód
 
Stary jesteś wielki, jeszcze nie otwieram szampana, bo bywało, że czasami dobrze działał, ale to chyba faktycznie ramka tablicy. Końcówki tablicy są wywinięte lekko do przodu i jak od strony tego czujnika dogiąłem ją do zderzaka, to czujnik działał ok podczas jazdy, a ostatnio ciągle wył, że przeszkoda blisko. Nie mam podkładki, więc będę musiał albo końcówki ramki podkleić do zderzaka dobrą taśmą dwustronną tak żeby idealnie przylegały, albo kupię mniejszą ramkę. Dzięki za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.