Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Osłona dolna silnika w 2.0 BENZYNA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181662)

kraviec 06-05-2013 19:18

Osłona dolna silnika w 2.0 BENZYNA
 
mam pytanko do wszystkich którzy chcieliby pomóc. dlaczego w mondeo MK4 nie jest montowana seryjnie osłona silnika? jaki to ma wpływ na trwałość elementów znajdujących się w przedziale silnikowym auta? wcześniej jeździłem VW POLO IV i tam osłona była. a tu? czy zamontowanie takiej osłony (a jest taka możliwość) będzie wpływać na użytkowanie samochodu, mam tu na myśli np. gorsze chłodzenie silnika itd. bo nie wiem dlaczego inżynierowie FORDA nie wpadli na pomysł nie zastosowania takiej osłony w benzynach a zastosowania w dieslach?

leszek.tpp 06-05-2013 19:35

Odp: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
Właśnie inzynierowie Forda wpadli na ten pomysł i ja mam taką osłonę zamontowaną fabrycznie rocznik 2011 silnik 1,6ECOBOOST. Silnik i pozostale podzespoły pod maską są dzięki niej tylko lekko przykurzone, więc warto ją kupić i zamontować. Widziałem kiedyś takie osłony na Allegro.

petrus1 06-05-2013 20:44

Odp: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
Mam dołożoną taką osłonę (1,6). Dołożyłem w trzecim roku i chyba nieco za późno. We wszystkich zakamarkach już miałem piasek. U kolegi w dieslu jest go znacznie mniej, a ma osłonę od nowości. A co do pozostałych różnic, to latem miałem wrażenie, że w korkach silnik przekracza temperaturę 90 stopni na zegarze i bliżej mu do 100. Wcześniej (bez osłony) temperatura pozostawała na 90 - siątce.

mondeo70235 06-05-2013 22:05

Odp: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
Kolego mam taką osłone fabrycznie,jeśli niemasz kup jest ich wiele na allegro naprawdę warto dzięki niej osłaniasz komore silnika przed różnymi brudami i wielkim kurzem

luqe 06-05-2013 22:09

Re: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
ja jak kupilem mondka, to tez oslony nie mialem, ale zainwestowalem 80 PLN i zalozylem. poki co nie zauwazylem, zeby mial tendencje do przegzewania, ale silnik sporo czystszy :) a ze ostatnio inteligentni inaczej wpadli na pomysl wysypywania utwardzanych drog w mojej okolicy kamieniami, to przynajmniej kamieniem nie przywale w nic w komorze silnika. moim zdaniem jak na takie pieniadze bardzo dobra inwestycja

kraviec 08-05-2013 17:32

Odp: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
kolego LUQE a jak z obsługą auta. mam na myśli wymianę oleju itd. czy tą osłonę trzeba ściągać przy każdej obsłudze czy jest to niekonieczne. tak naprawdę nie wiem czym się różni osłona forowska za wch....j kasy z zamienikiem za ok 90 PLN. aha jak u Ciebie, masz może czasami problem z odpaleniem auta? chodzi mi gdy auto jest zimne to czasami nie chce zapalić. rozrusznik kręci a motor nie zapala...:(

luqe 08-05-2013 23:46

Re: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
kraviec, pewnosci nie mam, ale wydaje mi sie, ze w oslonie jest cos w rodzaju wyciecia, tak ze do miski olejowej i korka spustowego sie dostaniesz. ale to tak z pamieci, z tego co kojarze jak ja kupowalem. a nawet jesli, to zdjecie oslony to raptem odkrecenie (o ile dobrze pamietam) 6 lub 7 srubek, wiec zadna tragedia. co do roznic, to Ci nie powiem, bo nie mialem oryginalnej, swoja kupilem w zaprzyjaznionym sklepie za 75 PLN i daje rade.

Szymonek11 09-05-2013 06:34

Odp: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
Witam, wczoraj zalożyłem w ASO Ford osłonę do benzyny 2.0. Żadnegootworu na filtr oleju ani misę nie ma. Żeby wymienic olej koniecznie odkręcamy calą osłonę. W osłonie jest co prawda otwór ale na wysokosci łapy i poduszki od skrzyni biegów.

kraviec 09-05-2013 15:21

Odp: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
dziękuję wszystkim za pomoc.:D

karolmondeo 09-05-2013 20:30

Odp: Osłona dolna silnika w MK 4 2.0 BENZYNA
 
Niestety w benzynach tego nie ma. W salonie nie dostałem żadnej odpowiedzi prócz tego, że "nie przewidziano osłon silnika dla benzyn przez producenta". Proponowano mi założenie osłony od wersji Diesel'owskiej jednak cena samej osłony była jeśli dobrze pamiętam ponad 250 zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.