Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230472)

daniellson 10-09-2015 08:27

Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią do czynienia ?
 
1 załącznik(i)
Czołem
Chciałem się Was poradzić odnośnie reperaturki zacisku przedniego
Zakupiłem FRENKIT podaje link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Problem polega na tym ,że nie mogłem zamontować tłoczka w nowym uszczelniaczu ,za pierona tłoczek nie chciał wskoczyć na miejsce .Dopiero mocne ściśnięcie francuzem pomogło .Jednak tłok powinien relatywnie lekko chodzić po wymianie uszczelnień i oczyszczeniu zacisku. Ledwo mogłem go z powrotem wyciągnąć tylko ściągaczem ,dodam ,że używałem do montażu pasty ate
Koniec końców zostawiłem stare uszczelnienia tłoczków ,a reszta nowa .
Co może być przyczyną tak trudnej pracy na tym uszczelnieniu FRENKIT ,czy to jakieś wadliwe badziewie i inni producenci są lepsi NP Auto fren ?
Czy ktoś z Was także miał podobne przygody przy regeneracji

Wygląda na to ,że ja chyba jako jedyny na tym forum bawię się w takie reperacje he he

mtl 11-09-2015 13:36

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Jeżeli tłoczek był bez wżerów, wyczyściłeś wszystko i użyłeś pasty to może to uszczelnienie miało jakiś kontakt z benzyną i spuchło? :)

daniellson 11-09-2015 17:26

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Nie ,nie używałem do czyszczenia ,benzyny i pochodnych myłem całość w starym płynie hamulcowym ,odtłuściłem całość całość środkiem do czyszczenia przepustnic ? ale on jest raczej obojętny dla gumy ,pryskałem także wd 40 ,ale wszystko dokładnie powycierałem
Jednak myślę ,że nawet jakby uszczelnienia miały kontakt z benzyną ,od razu by tak nie spuchły ,a tu zaraz po zainstalowaniu tłoczek tak zablokowało ,że musiałem go wyciągać ściągaczem śrubowym
Z tego wszystkiego zostawiałem stare uszczelnienie ,które tez za świetne nie jest ,i tłok nie wraca płynnie ,klocki delikatnie biją o tarcze
Zastanawiam się nad wymianą całego zestawy łącznie z tłoczkiem ,DLATEGO CHCĘ ZASIĘGNĄĆ WASZEJ OPINII ,ABY SIĘ NIE WPAKOWAĆ ZNOWU W JAKIŚ SZAJS

Fulara 11-09-2015 18:14

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
pewnie się podwinęła uszczelka albo cos takiego

daniellson 12-09-2015 07:46

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2453535)
pewnie się podwinęła uszczelka albo cos takiego

Raczej nie ,rozkładałem i składałem 2 razy i było podobnie .Jeden komplet reperaturki ,w miarę płynnie dał się złożyć a drugi ,2 razy to samo
Czy ktoś zmieniał uszczelnienia tej firmy AUTO FREN

Rafał A.(antek) 12-09-2015 08:56

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
ja uzywałem ale problemow nie maiłem co nie znaczy ze jakis egzemplaz nie jest wadliwy. Tłoczek po oczyszczeniu i pokonaniu pierwszego oporu przy wcisnieciu, pozniej powinien własciwie dać sie wcisnc palcami

daniellson 12-09-2015 09:32

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2453746)
ja uzywałem ale problemow nie maiłem co nie znaczy ze jakis egzemplaz nie jest wadliwy. Tłoczek po oczyszczeniu i pokonaniu pierwszego oporu przy wcisnieciu, pozniej powinien własciwie dać sie wcisnc palcami

NO właśnie już kiedyś robiłem podobną ,naprawę i dlatego mam możliwośc porównania
Tłok powinien dać się wsunąć ręcznie i wysunąć także
W moim przypadku musiałem użyć dużej siły aby go wcisnąć ,o wyciągnięciu nie było mowy .tylko ściągacz dał radę
Co myślisz o producencie AutoFren Hiszpania ,myślę teraz całość wymienić z tłoczkiem włącznie
Na oryginałach jak to wszystko przeczyściłem jest lepiej niż było ,spróbuję jeszcze ten zacisk rozruszać ,francuzem

Jester 12-09-2015 20:02

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Też używałem tego zestawu. U mnie uszczelnienia pasowały, ale osłonę przeciwpyłową (harmonijka) musiałem wziąć starą. Ta z zestawu nie wchodziła odpowiednio w kanalik. Była od niego minimalnie szersza.

daniellson 13-09-2015 16:54

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 2453929)
Też używałem tego zestawu. U mnie uszczelnienia pasowały, ale osłonę przeciwpyłową (harmonijka) musiałem wziąć starą. Ta z zestawu nie wchodziła odpowiednio w kanalik. Była od niego minimalnie szersza.

Ok teraz już wiem ,że robią niedoróbki ,u mnie osłony pasowały idealnie ,a pierścienie nie .Pewnie u kogoś innego prowadnice będą nie dobre
Postaram się kupić oryginały w aso

daniellson 14-09-2015 10:47

Odp: Reperaturka zacisku Fren Kit czy ktoś miał z nią problemy ?
 
Dowiadywałem się w ASO jak to u nich wygląda ,i taką otrzymałem odpowiedź :

"Witam,
Nie sprzedajemy zestawów naprawczych do zacisków, mamy w ofercie cały zacisk w cenie 2484zł."

Także zakupię 2 całe zestawy FREN KIT ,wraz z tłoczkami co przy cenie 100zł jest śmieszną kwotą do zaproponowanej w ASO


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.