Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3]dziwne stuki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54867)

Wodniak 11-11-2008 08:29

[MK3]dziwne stuki
 
Witam podczas jazdy na byle jakiej większej nierówności z tyłu słyszę dziwne stuki jak myślicie może sie kończyć żywot tylnego zawieszenia ??:(

tomnet 11-11-2008 10:04

Re: [MK3]dziwne stuki
 
Sprawdź stabilizatory (koszt oryginałów ok. 160 zł za komplet 2 szt.) lub ewentualnie tuleje gumowe.

dawid mondeo 11-11-2008 11:21

Re: [MK3]dziwne stuki
 
Ja bym proponował sprawdzic najpierw mocowanie linki hamulcowej, ja tez wymieniłem stabilizatory i dalej stukało, przez przypadek zauważyłem że poprostu ta lina jest luzna, złapałem ja zwykłą opaska elektryczna i cisza a już chciałem wymieniać tuleje. pozdro

stanisz 11-11-2008 15:02

Re: [MK3]dziwne stuki
 
Ostatnio też słyszałem u siebie delikatne stuki (lewy/tył), zacząłem od oględzin bagażnika czy tam coś luźnego nie ma i okazało się że trójkąt ostrzegawczy który jest przymocowany na gumie do ścianki po lewej stronie opiera się bezpośrednio o blachę bagażnika. Zmieniłem jego lokalizacją i już nie stuka :)

maestro06 11-11-2008 23:10

Re: [MK3]dziwne stuki
 
no i przede wszystkim sprawdz wydech czy nie ma luzu na gumach ;) bo u mnie to byla przyczyna ;)

Zawika 12-11-2008 11:34

Re: [MK3]dziwne stuki
 
Nikt nie wspomniał, więc dopiszę... zużyte łączniki stabilizatora, to najczęstszy powód stuków w zawieszeniu.

misiek990 12-11-2008 14:20

Re: [MK3]dziwne stuki
 
stuku - puku. łączniki drążka stabilizatora,jak się uprzesz sam wymienisz. koszt jednego dobrej marki około 80 zł.wymieniaj od razu oba.
najlepiej wjedź na szarpaki w stacji diagnostycznej.koszt około 30 zł

Wodniak 14-11-2008 13:23

Re: [MK3]dziwne stuki
 
ok dzięki za rady :D będę naprawiać ;p

olo998 17-11-2008 19:46

Re: [MK3]dziwne stuki
 
Ja natomiast poradziłbym sprawdzenie poduszek tylnej belki. Są po dwie na jedną stronę. Póki nie wymieniłem - miałem stuki w tylnym zawieszeniu po prawej stronie. Wymieniałem jednak komplet - po obydwu stronach. Zgadzam się z również z tym , że często powód stuków jest prozaiczny - jak naprzykład luźna linka hamulca postojowego. A wtedy wystarczy opaska i po problemie.

jurkow 19-11-2008 15:25

Re: [MK3]dziwne stuki
 
Ja miałem podobne stukanie. powymieniałem poduszki tylnej belki i tuleje gumowe i nadal stukało. Zły, ze wydałem kupe kasy postanowiłem sam oglądnąć tylne zawieszenie i wymacałem nad zbiornikiem paliwa przewody, chyba paliwowe (nie widać ich), które wyskoczyły z uchwytów i uderzały w zbiornik. Wcisnąłem na miejsce i problem znikł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.