Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54944)

jaywalker 12-11-2008 13:51

[MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
Witam,

Na forum jest dużo tematów związanych z oświetleniem przednim, czyszczeniem i wymianą wkładek, rodzajem żarówek...

U mnie reflektory też są mało wydajne, więc postanowiłem wymienić wkładki i kupić nowe żarówki (zdecydowałem się na osram'y zgodnie z radą w jednym z postów), wcześniej nie zajmowałem się tematem świateł w moim mondku bo wszystko działa jak należy, jednak zaczęły mi doskwierać słabe światła w czasie jazdy nocą. I tu spotkało mnie zaskoczenie :) Nie znam historii auta, a okazało się że w prawy reflektor jest nowszy "bezwkładkowy" z żarówką H7, a lewy jest z żarówką H1 z pożółkniętą plastikową wkładką.

Chciałem w takim razie prosić o poradę - czy lepiej będzie zmienić lewą lampę na H7 i w prawej wymienić tylko żarówkę, czy zamienić prawą na starszą, wymieniając wkładki i dając nowe żarówki H1?

Pytanie moje wzięło się głównie z próby kalkulacji, czy opłaca się mieć droższe żarówki H7, czy tańsze H1 i raz na jakiś czas wymieniać wkładki.

satanael 12-11-2008 14:19

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
słabo szukałeś skoro masz wątpliwości. W roczniku 96 były bezwkładkowe lampy więc pewnie auto miało delikatnego dzwona. Nie zastanawiaj się tylko kup 2 lampe bez wkładki i delektuj się lepszym światłem. A H7 wcale nie są dużo droższe

jaywalker 12-11-2008 14:38

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
to że coś było - to się domyślam :)

mam jeszcze pytanie, na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej lampy? bo prawdopodobnie ze względu na cięcia w budżecie będę kupować używany reflektor :fcp2

satanael 12-11-2008 14:56

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
przede wszystkim czy nie jest to lampa od anglika i czy nie ma powyłamywanych zaczepów

jaywalker 13-11-2008 09:18

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
ok, dzięki za informację.

jagrall 13-11-2008 09:25

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
Cytat:

A H7 wcale nie są dużo droższe
mówisz o lampach czy o żarówkach? bo żarówki są duuużo droższe, no ale to akurat szczegół :-)

gregor13 13-11-2008 09:45

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
Cytat:

Napisał jagrall

mówisz o lampach czy o żarówkach? bo żarówki są duuużo droższe, no ale to akurat szczegół :-)

Duuużo droższe, powiadasz? Kupowałem ostatnio do siebie i za żarówki H7 Hella zapłaciłem 12 zł za sztukę :fcp12
Wiadomo, że można zapłacić i 59 zł za sztukę (Philips), ale moje Helki świecą bardzo przyzwoicie

jaywalker 13-11-2008 10:38

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
Cytat:

Napisał satanael
przede wszystkim czy nie jest to lampa od anglika i czy nie ma powyłamywanych zaczepów

zacząłem się rozglądać za reflektorem i jeszcze trzeba chyba dodać, że lampa ma być ze sterowaniem elektrycznym? jeśli u siebie mam regulację reflektorów ze środka.

chyba że jest jakaś możliwość przełożenia silniczka z lampy H1 do lampy H7? a jeśli jest, to w jaki sposób to zrobić?

satanael 13-11-2008 14:16

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
około 15 zł więcej to nie majątek, a na tańszych żarówkach to po 5 zł.Moim zdaniem lepiej dać troche więcej za żarówki i mieć te światło porzyzwoitsze niż co jakiś czas dać 100zł za wkładki więc pewnie po jakimś czasie się to zwróci

hct10 13-11-2008 19:04

Re: [MK1] lampy przednie - zamiana na H1 czy na H7
 
żarówki H7 przecietnie około 10-13zł tak sie spotkałem. H1 to koło 5zł z tego co sie niemyle.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.