Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy to łożysko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75377)

s3c1k 28-07-2009 20:58

Czy to łożysko?
 
Witam
Wczoraj odkryłem dziwną rzecz
Przy jeździe na wprost lewe przednie koło skrzypi, jeśli jade wolno, skrzypi powoli, jeśli przyspieszę analogicznie skrzypienie przyspiesza. Przy skręcie w prawo skrzypienie nasila się i to w ogromnym stopniu, przy skręcie w lewo różnie bywa, raz skrzypi raz nie.
Podniosłem samochód na lewarku i zakręciłem kołem, slychać było takie jakieś rzępolenie i jakby woda chlupała.

Czy to nawaliło łożysko? jak mogę jeszcze sprawdzić i upewnić się że to właśnie ono, czy we własnym garażu mogę to wymienić czy tylko warsztat, ewentualnie jeśli to to łożysko to co powinienem od razu wymienić aby nie płacić mechanikowi dwa razy?

artur1234 28-07-2009 21:32

Odp: Czy to łożysko?
 
Objawem zuzytego lozyska jest najczesciej szumienie i luzy na kole... Skrzypienie to dziwny odglos... Ale jak masz juz wymieniac to rob to lepiej w warsztacie no chyba ze masz prase to co innego:) i jak juz zaloz lepsze lozysko(SKF lub optimal) bo tansze to zaraz padnie...

Mariusz 28-07-2009 22:15

Odp: Czy to łożysko?
 
Z Twojej wypowiedzi wskazywałoby to bardziej na łożysko amortyzatora. Podlewaruj mondzia, skręcaj kierownicą i jeśli sprężyna (resor) w gnieździe przeskakuje to na pewno łożysko o którym ja piszę.

ekokk 29-07-2009 07:06

Odp: Czy to łożysko?
 
witam
też przymierzam się do wymiany łożyska w kołach tylnych
przy niesprawnym łożysku odgłos do faktycznie raczej .....szum najlepiej to wykapować siedząc na tylnym siedzeniu
..... co do wymiany ? rozmawiałem z gościem który podsunął pomysł na wymianę całej piasty a nie tylko łożyska........koszt (SKF) cała piasta 360 za 1 kpl....... samo łożysko 180-200
wydaje się to dość racjonalne podejście do tematu bo masz 100% pewność że gość nie uszkodzi łożyska przy wymianie a ponoć w nie których autach nie jest to łatwa czynność (skoda oktawka na zaprasowane osłonki razem z uszczelniaczem )
pozdrawiam............

Luk@s 29-07-2009 09:19

Odp: Czy to łożysko?
 
Jest wogóle coś takiego jak samo łożysko piasty na tył:?: Wymienia się całą piastę z łożyskiem:)

wojtekjanus 29-07-2009 09:55

Odp: Czy to łożysko?
 
Co do rzępolenia i chlupania przy podniesionym kole nie wypowiadam się, ale skrzypienie koła przy jeździe ja też miałem i okazało się, że przyczyną była uszkodzona opona (popękany stalowy kord wewnątrz).

wojtusss 29-07-2009 10:55

Odp: Czy to łożysko?
 
lukas22 no właśnie w przednim kole można samo łożysko wymienić a w tylnim trzeba z piastą mam podobny problem w mk2 czasem (rzadko ) pojawia się wycie z tylnego prawego koła gdy skręcam w lewo na jakimś łuku i masa przenosi się bardziej na prawą strone dzięki sile odśrodkowej... Zbieram się do wymiany już prawie rok ale jak przełożyłem na letnie opony to problem zniknął dopiero jakoś z miesiąc temu odezwało się po raz pierwszy a co do kolegi 12345maerio to jak zdjagnozować czy to nie łożysko amortyzatora?

Mariusz 29-07-2009 11:45

Odp: Czy to łożysko?
 
No właśnie tak jak wcześniej napisałem wojtusss

wojtusss 29-07-2009 13:43

Odp: Czy to łożysko?
 
no tak ale ja mam przypadek w tylnym kole ;)

Mariusz 29-07-2009 14:25

Odp: Czy to łożysko?
 
Na tylnych amorach łożyska nie ma, bo to nie koła skrętne :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.