Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Szyby elektryczne - problem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74398)

gregor13 15-07-2009 11:12

Szyby elektryczne - problem
 
Witam.
Zacznę od tego, że zmieniłem sobie jakiś czas temu przednie szyby z korbek na elektryczne, na oryginalnych częściach naturalnie. Do niedawna wszystko działało cacy. Któregoś dnia przestała działać prawa szyba - żadnej reakcji na przyciski zarówno prawy, jak i od strony kierowcy. Wymontowałem podnośnik - podłączyłem silnik pod prostownik - działa, z powrotem pod wiązkę w drzwiach - nie działa. Awaria wyłącznika odpada, bo ten po stronie kierowcy również nie opuszcza szyby. Wiązka w drzwiach wydaje się nienaruszona; co prawda przy montażu zmieniałem wtyczki, ale lut trzyma na obydwu kabelkach. Macie może jakieś pomysły??

hilly3077 15-07-2009 12:15

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
witam! sprawdz bezpieczniki.
pozdrawiam...

hilly3077 15-07-2009 12:22

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
witam! sprawdz bezpieczniki. (skrzynka bezpiecznikow pod kierownica- bezp. nr. 21)
pozdrawiam...

gregor13 15-07-2009 12:39

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
Bezpiecznik w porządku, przekaźnik też, bo lewa szyba działa bez problemów.

dedal666 15-07-2009 13:56

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
a moze sprobujesz sprawdzic czy w ogole masz naszpiecie przy silowniku/ przelaczniku

gregor13 15-07-2009 14:16

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
Jak włączałem przycisk, to było słychać delikatne cyknięcie. Czyli napięcie jeśli jest, to chyba bardzo słabe i może stąd ten problem? Tylko gdzie ono ewentualnie zanika?

tour de mondeo 16-07-2009 23:03

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
mam podobny problem moze troche mniej skomplikowany.. kiedy od kierwocy wciskam przycisk zamykania prawej szyby .szyba po prostu sie nie zamyka dopiero kiedy wcisne grubo mocniej wtedy mozna powiedziec ze sie stara. w dol otwiera sie bez zarzutow no prawie , czasem tez ma problem za to od strony pasazera chodzi w obie strony jak nowka. czy to moze problem jakis lutow ? prosze o info ,wiem ze na pewno bedzie trzeba pogrzebac ale nie chcem rozkrecac nie bedac pewnym ze to naprawie :) z gory dzieki . pozdrawiam

ajkimati 01-01-2010 23:57

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
mam podobny problem

ajkimati 02-01-2010 00:01

Odp: Szyby elektryczne - problem
 
mam nastepujacy problem..moja szyba od pasazera..sie nie otwiera tzn raz na jakis czas zaskoczy ale albo sie otworzy do polowy i poznije sie ciazko zamyka albo cala...nie wiem co jej jest czy to podnosnik czy moze przycisk sterowania czy bezpiecznik..??? szybo od kierowcy dziala bez zarzutow....prosze o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.