Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Active City Stop - Jakie elementy są potrzebne do ACS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257722)

beethoven 28-01-2017 09:36

Active City Stop - Jakie elementy są potrzebne do ACS
 
Which parts are needed for ACS to work? If possible ,I want to add it to my mondeo mk5.....
Camera in mirror, radar, sensor, ?

tedi_k 28-01-2017 12:54

Odp: Active City Stop
 
Cytat:

Napisał beethoven (Post 2737449)
Which parts are needed for ACS to work? ...

Only lidar ("camera"...) on windshield. Looks like this one from Focus MK3.5 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - but has different part numer. I ask SRS about this P/N.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Robert wrzuć tu proszę numer części kamerki/lidaru ACS do Mondeo MK5.

beethoven 28-01-2017 13:18

Odp: Active City Stop
 
Ok, mine has only 1 camera...it will not do?
And the other camera(s), that part is plug & play after activation?
Thanks

SRS 28-01-2017 14:45

Odp: Active City Stop
 
Cytat:

Napisał beethoven (Post 2737575)
Ok, mine has only 1 camera...it will not do? And the other camera(s), that part is plug & play after activation? Thanks

DG9T-14F449-AG, AE , AD , AC , AB , AA Czujnik - Unikanie Kolizji
  • Od: 29-09-2014 Sys.zapob.koliz.przy nis.pred.

beethoven 28-01-2017 14:53

Odp: Active City Stop
 
Dziękuję Ci bardzo

tedi_k 28-01-2017 19:42

Odp: Active City Stop
 
Cytat:

Napisał beethoven (Post 2737575)
......it will not do?
...

You need windshield like this: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
On the left side is place for lidar, in centre you have camera for line keeping/sign recognition and on right side is small round place for rain sensor.

beethoven 29-01-2017 06:55

Odp: Active City Stop
 
oké ;)

beethoven 31-01-2017 20:48

Odp: Active City Stop
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2737560)
Only lidar ("camera"...) on windshield. Looks like this one from Focus MK3.5 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - but has different part numer. I ask SRS about this P/N.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Robert wrzuć tu proszę numer części kamerki/lidaru ACS do Mondeo MK5.

And another wire harness, too?

beethoven 27-12-2017 21:03

Aktywacja ACS
 
Kto chciałby przekazać mi kody aktywujące UCDS / reguły różnych modułów w "PRINT SCREEN"?

Z góry dzięki

kielich89 17-06-2018 06:30

Wymiana i dodanie elementów ACS, Full Dynamic LED, BLIS
 
Witam serdecznie,
od kilku lat jestem posiadaczem Forda Focusa (jak w profilu) jednak przyszedł czas na zmianę. We wtorek prawdopodobnie będę jechał po Forda Mondeo MK5 Kombi (nr VIN WF0FXXWPCFHC08821).
Mam kilka pytań i wątpliwości, sprzedawca opisuje wersję jako Titanium jednak jak na moje wymagania brak mi kilku elementów wyposażenia.
Ze względu na to, że samochód jest lekko uszkodzony i tak będę zdejmował deskę rozdzielczą, wymieniał szybę itp.

Po przeczytaniu większości wątków dotyczących tych tematów i tak mam wątpliwości - proszę o uzupełnienie informacji/wyprowadzenie z błędu:

1. Światła Full Dynamic Led
Do zdobycia lampy, czujniki poziomu z wiązką na wahacze, moduł sterownik świateł.
Czy mogę się spodziewać, że pod deską będzie instalacja do wpięcia modułu (gdzie szukać wtyczki)? Czy mogę się spodziewać i gdzie szukać wtyczki do podpięcia czujników na wahaczach?
Jeżeli w aktualnej wersji mam halogeny i lampy DRL LED przy halogenach wiązka świateł nie robi problemów? Nie trzeba będzie jej przerabiać jakoś?
Czy po zamontowaniu a nie zaprogramowaniu FDL zapalą się aby móc podjechać do programowania czy lepiej nie uruchamiać bez programowania?

2. System ACS (lidar?)
Do zdobycia szyba z odpowiednim zaciemnieniem pasującym do tego systemu, moduł zestaw czujników na szybę (chyba o tym nr DG9T-14F449-AB). Aktualnie na wyposażeniu mam kamerę rozpoznającą znaki i pasy ruchu, czy montując moduł wskazany wyżej istnieje konieczność zmiany lusterka na takie bez kamery? Jak wygląda sprawa wiązek i wtyczek pod ten moduł? Czy moduł się montuje na jakimś gotowym stelażu, wkleja się?

3. System BLIS
Do zdobycia dwa czujniki z koszykami do tylnego zderzaka, lusterka z znacznikami.
Jak wygląda sprawa wiązek, czy mogę się spodziewać, że są? Czy nie trzeba jakiś dodatkowych modułów dokupić? Czy wystarczy kupić sam wkład lusterka z tym świecącym symbolem dwóch samochodów czy trzeba kupić całe lusterko bo różni się wiązką/wtyczką? Z tego co czytałem poruszane były tematy sterowników drzwi, żeby to obsłużyć, czy przy tej wersji wyposażenia wystarczy aktywacja?

4. Zmiana 150KM na 180KM
To rozumiem, że trzeba podjechać do najbliższego kolegi z forum, który posiada i potrafi biegle posługiwać się kablem UCDS.

5. Jak wygląda sprawa aktualizacji wszystkich systemów oraz zmiany języka na polski z niemieckiego? Coś trzeba dogrywać czy to tylko zmiana w zegarach/komputerze pokładowym? Czy VoiceCommand jest dostępny po polsku czy jak w focusie mk2, nie ma wersji polskiej a za język odpowiada odpowiednia wersja modułu?

Czy przychodzi Wam do głowy jeszcze coś co warto zrobić, póki samochód będzie w rozsypce?

Który z kolegów z forum, który jest w posiadaniu umiejętności i sprzętu do wykonania programowania powyższych rzeczy jest z Poznania i okolic?

Mógłbym prosić o sprawdzenie VIN'u. Jakby co w ETIS już sprawdzałem, więc bardziej chodzi jeżeli macie dostęp do innej bazy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.