Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Mondeoi przełączanie na gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69017)

makada 05-05-2009 13:10

Mondeoi przełączanie na gaz
 
Panowie mam taki o to problem z moim autem.Posiadam mondka 1,8 PB+ gaz II generacji z 93 roku.Odpalam na benzynie i po przygazowaniu przełącza się na gaz i gaśnie.Jak mu dodam troszkę gazu w trakcie przełączania to jest ok.Wiem że trzeba by przestawić czas przełączania na gaz w emulatorze gazu ale nie wiem za bardzo w którą stronę mam go przekręcić.Bo trzeba by tak zrobić zeby szybciej zaskakiwał gaz.Wydaję mi się że trzeba by zmniejszyć ten czas ale czy mam rację? Niech ktoś podpowie.

dresat 05-05-2009 14:22

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
Wspominany przez Ciebie czas trzeba WYDŁUŻYĆ; gasnie, bo zalewasz silnik mało odparowanym gazem.

makada 08-05-2009 08:50

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
Koledzy to jest emulator LECHO E4 i może wiecie w którą stronę trzeba przekręcić potencjometr żeby wydłużyć czas ?

dresat 08-05-2009 09:01

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
Jeśli masz łatwy dostęp, to metodą "jak nie w tę, to w tamtą" - mówię zupełnie serio.

makada 08-05-2009 12:55

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
Ok dzięki bardzo.

Artsorty 10-05-2009 09:29

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
makada mam podobny problem co u ciebie wiec jka moglbys podzielic sie swoimi postepami po tej regulacji czy to w ogole cos daje.

pilot14 14-05-2009 12:04

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
ja u siebie też wydłużałem czas nałożenia się BP na LPG, miałem 0,4s a teraz mam 1,4s przy czym ja się wpinałem w centralkę sterującą LPG i jest lepiej, trochę mu jeszcze brakuje ale nie ma co narzekać, to nie sekwencja :P

makada 04-06-2009 08:13

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
Witam koledzy po dłuższej przerwie.A więc podkręciłem metodą prob i błędów już nie pamiętam w którą stronę ale jak najbardziej pomogło.Idealnie nie jest ale już nie gaśnie tylko lekko czasami szarpnie silnikiem ale tylko czsami,ale pojawił się nowy problem.
Po odpaleniu na PB przełączam go na gaz i jak najbardziej wszystko wpożądku ale po ruszeniu okazuje się że auto strasznie muli, wogule nie ma siły ciągnąć .Po przełączeniu na PB wszystko ok. I najdziwniejsze jest to że to się dzieje od czasu do czasu.A dzisiaj to nawet zauważyłem że po zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownym wszystko wróciło do normy.Dodam że świece NGK kable Motocrafta filtr powietrza i filtr gazu także nowe.I może ktoś coś podpowie, będę wdzięczny.

dresat 04-06-2009 08:28

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
Mulenie po przełaczeniu na gaz nie będzie występowało, jeśli pojedziesz na bence kilkaset metrów; wtedy reduktor ogrzeje się od przepływającej przez niego cieczy, lpg z ciekłego stanie się gazem i będzie ok - sprawdź i napisz, jak jest.

makada 04-06-2009 10:08

Odp: Mondeoi przełączanie na gaz
 
Kolego problem w tym że do pracy mam około 20 km i przez ten odcinek drogi cały czas tak było.Wydaje mi się że powinien się ogrzać już po jakiś 5 km,a tu po 20 i by się nie ogrzał?
Może coś z parownikiem się dzieje?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.