Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137828)

PINTO_pol 18-08-2011 20:46

Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
Witam,
Zbliżając się do skrzyżowania nagle samochód został na biegu (na 2-ce). Kilka razy pompowanie i szarpanie się z drążkiem pozwoliło na dotarcie do celu. Dzięki temu że jest to TDDI (wysoki moment) po wbiciu 3-ki można było jechać i jechać.
Myślałem, że jest to kwestia zapowietrzenia układu. Spróbowałem odpowietrzyć układ sprzęgła i po tej operacji biegi już całkowicie NIE WCHODZĄ! (oczywiście przy odpalonym silniku).
A teraz pytanie:
Jakie są objawy uszkodzenia wysprzęglika? Może właśnie te?
Sprzęgło nie wykazywało odznaki zużycia (nie ślizgało, nie szarpało...). Tylko tak nagle: brak biegów.

Samochód ma 250tyś i nigdy sprzęgło nie było wymieniane.

Jester 18-08-2011 21:04

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
Jeśli odkręciłeś odpowietrznik i nacisnąłeś pedał sprzęgła to masz problem. Tego układu nie odpowietrza się tylko przelewa. Spróbuj strzelić sprężonym powietrzem w odpowietrznik jednocześnie podnosząc ręką pedał sprzęgła (jeśli nie zmutowałeś i nie masz trzymetrowych rąk z dodatkowymi stawami to potrzebna będzie pomoc :-) ). Jeśli odskoczy to zalej układ, wypuść powietrze, zostaw na kilka godzin i sprawdź czy z odpowietrznika leci tylko płyn. Powinno pomóc.
Wymiana wysprzęglika jest kłopotliwa. Trzeba wyjąć skrzynię biegów jak do wymiany sprzęgła. Może już czas na nowy komplet?
Sprawdziłeś czy linki łączące wybierak i drążek zmiany biegów lekko chodzą?

PINTO_pol 18-08-2011 21:46

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1697996)
Jeśli odkręciłeś odpowietrznik i nacisnąłeś pedał sprzęgła to masz problem. Tego układu nie odpowietrza się tylko przelewa.

Właśnie tak robiłem. Różne szkoły z tym "odpowietrzaniem", ale jestem żywym dowodem że pompowanie nie odpowietrza.

Cytat:

Napisał Jester (Post 1697996)
Spróbuj strzelić sprężonym powietrzem w odpowietrznik jednocześnie podnosząc ręką pedał sprzęgła .

Pedał sprzęgłą mam normalnie, czyli wysoko. A to spręzone powietrze nie uszkodzi pompkę sprzęgła? (tą pod pedałami).
Jak chce odpowietrzyć, to czemu mam wpompować powietrze?? i to pod ciśnienie (żeby było go wszędzie).

Cytat:

Napisał Jester (Post 1697996)
Jeśli odskoczy to zalej układ, wypuść powietrze,

Jak wypuścić?

Cytat:

Napisał Jester (Post 1697996)
zostaw na kilka godzin i sprawdź czy z odpowietrznika leci tylko płyn. Powinno pomóc.
Wymiana wysprzęglika jest kłopotliwa. Trzeba wyjąć skrzynię biegów jak do wymiany sprzęgła. Może już czas na nowy komplet?

Może już czas, według przebiegu pewnie tak, ale żadnego zużycia nie wykazuje (pewnie zużyte jest, ale dawał radę ;) )

Cytat:

Napisał Jester (Post 1697996)
Sprawdziłeś czy linki łączące wybierak i drążek zmiany biegów lekko chodzą?

Jeszcze nie, jutro sprawdzę i dam znać.

Jester 19-08-2011 07:47

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
Cytat:

Napisał PINTO_pol (Post 1698020)
Pedał sprzęgłą mam normalnie, czyli wysoko. A to spręzone powietrze nie uszkodzi pompkę sprzęgła? (tą pod pedałami).

To dobrze, że pedał nie został w podłodze. Powietrze niczego nie uszkodzi - w układach hydraulicznych panują znacznie wyższe ciśnienia. A jak biegi wchodzą przy wyłączonym silniku?
Cytat:

Jak chce odpowietrzyć, to czemu mam wpompować powietrze?? i to pod ciśnienie (żeby było go wszędzie).
Powietrze ma jedynie wypchnąć pedał. Konstrukcja pompki jest taka, że bez płynu tłoczek zatrzymuje się max. wciśnięty.
Cytat:


Jak wypuścić?
Odpowietrznikiem.

PINTO_pol 19-08-2011 08:33

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1698119)
A jak biegi wchodzą przy wyłączonym silniku?

Normalnie, czyli dobrze.Wszystkie, bez wyjątku (wsteczny również). Oczywiście sprzęgła nie ruszam (bo i poco)

Cytat:

Napisał Jester (Post 1698119)
Odpowietrznikiem.

Tzn. otworzyć (poluzować) i niech się "sączy"???...bo już wiem że nie należy wciskać pedał sprzęgła.

PINTO_pol 19-08-2011 08:46

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
A tak wracając do sedna mojego zapytania z pierwszego postu: Jakie są objawy uszkodzenia wysprzęglika? Wycieki jakieś? Pedał sprzęgła w podłodze? ktoś ma doświadczenie w tej materii?

mjprzem 19-08-2011 10:59

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
hmmm mozna sie pogubic... ;)

zacznijmy od tego ze biegi powinny wchodzic lekko nawet na calkowicie uszkodzonym wysprzegliku ale wtedy...w czasie jazdy mozesz bez uzywania sprzegla zmieniac normalnie biegi operujac przy tym wlasciwie predkoscia obrotowa silnika.

Jesli ty w ogole masz problem z biegami to niema pewnosci ze chodzi o wysprzeglik.

Wysprzeglik jesli jest sprawna pompka to odpowietrza sie tak samo jak hamulec-mozna go zapowietrzyc calkowicie i odpowietrzyc normalnie-nie potrzeba przelewac- z przepompowaniem chodzi tylko o to ze jest wieksza pewnosc ze nie zostalo powietrze-ale wszyscy robia to jak zwykly hamulec i wychodzi ok.

Pedal sprzegla ma chyba swoja sprezynke wiec opasc nie powinien.
Wysprzeglik znajduje sie w obudowie skrzyni a jesli by niedzialal to sprzeglo moze dziwnie lekko sie wciskac i nie wrzucisz biegu jak silnik pracuje a samochod stoi.

Najpierw musisz dobrze odpowietrzyc wysprzeglik ale jesli masz problem to moze pompka od sprzegla padla lub sie zaciela a nie wysprzeglik.

Wysprzeglik jest raczej dosc bezawaryjny.

PINTO_pol 19-08-2011 12:06

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1698171)
hmmm mozna sie pogubic... ;)

zacznijmy od tego ze biegi powinny wchodzic lekko nawet na calkowicie uszkodzonym wysprzegliku ale wtedy...w czasie jazdy mozesz bez uzywania sprzegla zmieniac normalnie biegi operujac przy tym wlasciwie predkoscia obrotowa silnika.

Jesli ty w ogole masz problem z biegami to niema pewnosci ze chodzi o wysprzeglik.

No właśnie, i tu jest mój wielki dylemat. Po co mam wymieniać sprzęgło (bo jak mam dać 300zł za sprawdzenie, to niech już wymienią -przebieg 250tys-) jeżeli to kolejny raz pompka (3-ci w ciągu 1,5roku)

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1698171)
Wysprzeglik jesli jest sprawna pompka to odpowietrza sie tak samo jak hamulec-mozna go zapowietrzyc calkowicie i odpowietrzyc normalnie-nie potrzeba przelewac- z przepompowaniem chodzi tylko o to ze jest wieksza pewnosc ze nie zostalo powietrze-ale wszyscy robia to jak zwykly hamulec i wychodzi ok.

Pedal sprzegla ma chyba swoja sprezynke wiec opasc nie powinien..

U mnie nie opada

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1698171)
Wysprzeglik znajduje sie w obudowie skrzyni a jesli by niedzialal to sprzeglo moze dziwnie lekko sie wciskac i nie wrzucisz biegu jak silnik pracuje a samochod stoi.

No właśnie, już "dziwnie lekko się wciska" i stanowczo nie mogę wrzuczać żadnego biegu (jak silnik pracuje).
Dokładnie jest tak, że na siłę jak chcę wbić bieg, to samochód się rusza (1-ka,2-ka do przodu, wsteczny - do tyłu). Oczywiście wrzucić się nie da (nie chcę urwać linek! lub spieprzyć co innego).
No i nie ma to znaczenia czy wciskam sprzęgło czy nie. Po prosto żadnej różnicy niema.


Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1698171)
Najpierw musisz dobrze odpowietrzyc wysprzeglik ale jesli masz problem to moze pompka od sprzegla padla lub sie zaciela a nie wysprzeglik.

Wysprzeglik jest raczej dosc bezawaryjny.

Pompka chyba działa, bo jak odkręcę odpowietrznik i wciskam pedał sprzęgła to jest fontanna płynu hamulcowego.

Coraz bardziej mnie to przekonuję, że chyba nie obejdzie się bez -1000zł (całe sprzęgło + wymiana)

A może mi ktoś potwierdzić jaki kod wg TISu (katalog MOTORCRAFT) ma kompletny zestaw Sprzęgła (tarcza+docisk+wysprzęglik)?

mjprzem 19-08-2011 13:03

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
sprawdz tak
-wcisnij sprzego -niech ktos wcisnie
-odkrec odpowietrznik wtedy i sprawdz czy plyn leci-powinien leciec bo sloneczko powinno cofac lozysko /wysprzeglik.

to ze plyn leci jak wciskasz sprzeglo to nic jeszcze nie oznacza.
Pedal ci opada a nie powinien.

Jesli mialbym takie dane jak srednica tloczka pompy + odleglosc od srodka osi pedalu sprzegla do tloczka + odleglosc do konca pedalu to moglbym podac jakie cisnienie ma miec pompka.Ale na oko mysle ze do 6 barow moglo by byc ok-powinno wysprzeglic wysprzeglik.

Pytanie czy nie ubywa ci plynu hamulcowego? nie kapie spod sprzegla?
a moze kapie z spod pedalu sprzegla?
Posprawdzaj czy masz wyciek gdzies.

Bo jednak u ciebie jeszcze moze byc pompka sprzegla...niepa 100% pewnosci jeszcze ze to wysprzeglik. To co piszesz nie jednoznacznie wskazuje na przyczyne usterki.

Mam jeszcze pytanie.. piszesz ze pedal sam opada a jak wcisniesz sprzeglo i puscisz to pedal powroci do gory?

PINTO_pol 19-08-2011 22:28

Odp: Wysprzęglik. Jakie objawy uszkodzenia?
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1697996)
Sprawdziłeś czy linki łączące wybierak i drążek zmiany biegów lekko chodzą?

Wszystko OK, mocowane solidnie. Chodzą chyba tak jak powinny, luzów brak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.