Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Pedał sprzęgła nie odbił. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121644)

bercik_1 01-02-2011 19:34

Pedał sprzęgła nie odbił.
 
Witajcie,

Pewnie z wielu z Was wyda się to śmieszne jednak mi do śmiechu nie było kiedy jadąc już około 400 km na tempomacie po Niemieckich autostradach (Ci to mają dobrze) musiałem zwolnic i zmienić bieg, a tu... Pedał sprzęgła po wciśnięciu został w podłodze. Zatrzymałem się na poboczu bo z 5 biegu udało się wrzucić na luz, Wtedy kilka razy podciągnąłem pedał nogą i wcisnąłem ponownie. Zaczął działać. Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić co mogło/może być powodem tegoż nieciekawego zjawiska? Nie chcę gdzieś zostać na drodze i wracać na lawecie

MacieqZST 01-02-2011 19:46

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
Możliwe ze linka puściła, wrzucaj 3 i na rozrusznik pomału dolecisz na jakiś parking.

ciborowski1 01-02-2011 19:55

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
O ile wiem mondek nie ma linki. Może pompka się zapowietrzyła albo się kończy i przepuszcza.

bambucza 01-02-2011 20:06

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
Linki na pewno nie ma a z tym zapowietrzeniem to może być dobry trop. Chyba że wysprzęglik szlag trafia.

maestro06 01-02-2011 22:10

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
wysprzęglik albo pompa sprzęgła

SrebnaStrzała 01-02-2011 22:47

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
o KUWA :D współczuje hehe...
Widzicie jakie Mondeo jest fajne? Zawsze potrafi zaskoczyć, nawet wtedy kiedy się wydaje że najgorsze już za nami.
Mi się wydaje że coś się rozszczelniło w układzie.

many19831 02-02-2011 08:39

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
miałem to samo kilka miechów temu z tym ze pod parkingiem wrzuciłem 1 i pedał został minimalnie nad podłogą. Wrzuciłem luz dźwignąłem pedał i póki co nie miałem powtórki a sprzęgła używam bardzo często bo po śląsku nie da się inaczej

wrona3891 02-02-2011 08:46

Re: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
Witam,
U mnie to samo. Pedał sprzęgła wpada przy dłuższej jeździe, muszę podciągać nogą do góry. Odpowietrzałem układ i niestety nie pomogło.

bambucza 02-02-2011 15:16

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
Jest jeszcze jeden sposób. WYMIANA PŁYNU HAMULCOWEGO, może pomoże, pamiętajcie że układ odpowietrza się również odpowietrznikiem sprzęgła który znajduje się pod akumulatorem.

jendrekmak 02-02-2011 21:58

Odp: Pedał sprzęgła nie odbił.
 
Cytat:

Napisał bambucza (Post 1590672)
może pomoże, pamiętajcie że układ odpowietrza się również odpowietrznikiem sprzęgła który znajduje się pod akumulatorem.

tylko odpowietrza się go inaczej niż hamulce. tzn. trzeba wpompować przez ten odpowietrznik 100 ml płynu hamulcowego a nie spuszczać tak jak przy zaciskach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.