Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Wymiana panewek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=9773)

Albi 07-01-2006 00:31

Wymiana panewek
 
Obecnie jestem w trakcie remontu auta. Samochód się zepsuł i po rozebraniu silnika okazało się, że obruciło mi panewkę korbowodową. Mam pytanie. Czy w przypadku zmiany panewek na korbowodzie trzeba koniecznie szlifować wał? Różnie ludzie mówią, a szlifowanie wału na panewkach wiąże się ze zdjęciem bloku i wyciąganiem wału, czego bym nie chciał.

leszek 07-01-2006 14:33

musisz też wymienić korbowód bo inaczej nic ci nie da

Albi 07-01-2006 15:34

Nowe korbowody? A czy nie jest tak, że fachowiec robiąc szlif dopasowuje panewki do wału i korbowodu, czyli składa to w jedną tzw. współpracującą ze sobą część? A po wyjęciu wału to trzeba juz robić panewki główne bo głupio by było zostawić je nietknięte no i wychodzi prawie kaptalka, bo do wymiany są jeszcze pierścienie i uszczelniacze. I w sumie to było by rozwiązanie, zrobić silnik na tip top i jeszcze nim trochę pośmigać. Zawsze lepiej wyremontowac obecny motor niż kupić używany, a co za tym idzie niepewny silnik. Jedno jeszcze pytanie. Czy pozostałość silnika, czyli blok zejdzie mi jeśli odkręcę blok od osłony sprzęgła, nie ruszając skrzyni, czy będę musiał opuszczać skrzynię i rozpinać koła?

1olek 07-01-2006 17:55

Witaj
Co do kapitalki a uzywanego silnika. Ja moje autko kupilem z popsutym silnikiem, ukrecony wal korbowy, rozbita miska olejowa. Kupilem uzywany silnik od kolesia ktory dal gwarancje ze bedzie smigal, no i on mi go wmontowal bo w ciemno nie bede bral. Nowy silniczek chodzi super. W moim przypadku to v6 a kapitalka jest droga i nie pewna po takiej awarii wiec lepiej bylo kupic uzywke. Zastanow sie nad kupnem uzywanego silnika. Zobacz ceny na motoallegro.pl Wedlug mnie sa przystepne.
Pozdrawiam

PABLO1 07-01-2006 18:26

Kupuj silnik tak jak radzi 1olek. Uczciwy remont znacznie przekroczy kupno używanego silnika. Nie ma sensu robic tylko dołu silnika i to jeszcze prowizorycznie. Przecież zeby to pochodziło jakis czas to trzeba jeszcze zrobić kilka innych rzeczy np. wyważyć wyremontowany wał korbowy wraz z korbami!.A co z górą? przecież Ci zaraz padnie po remoncie dołu.
P.s podobny problem przerabiał mój ojciec w passacie 2.0i, w ciągu 2 lat 3 razy robił panewki, aż w końcu za 1100 kupił cały silnik bez osprzetu i chodzi rewelacyjnie 4 rok!(już 160.000tys/km ;) )

setaszi 07-01-2006 18:32

przelicz dwa warianty wymiany i remontu, weż pod uwage że nikt tak nie zrobi remontu jak fabryka orginał,jest teraz dużo silników z anglików mają udokumentowane przebiegi i przystepne ceny naprawde według mnie nieopłaca się naprawiać silnika, a propo obróconej panewki , szlif wału to konieczność , wystarczy małe niedopasowanie i może okazać się ze na wałku rozrządu jest za mało oleju , wymień na drugi

leszek 07-01-2006 20:41

korbowód wyjmuje sie razem z tłokiem i tylko od góry czyli głowice musisz z ciągnąc i miskę olejową wtedy możesz kupić korbowód i panewke na śrocie
musisz wymienić korbowód ponieważ łoże na panewke wyrobiło się a jeśli chodzi o wał to trudno osądzic trzeba go zobaczyc i pomierzyć gorrzej jak by obruciło panewkę z wału (główną) to silnik do wymiany
czyli jak to będziesz sam robił to w 200-500zł się z mieścisz (części ze śrotu + uszczelki)
wszystko da sie zrobic bez wyjmowania silnika i skrzyni

biernik 07-01-2006 20:57

Cytat:

Napisał setaszi
przelicz dwa warianty wymiany i remontu, weż pod uwage że nikt tak nie zrobi remontu jak fabryka orginał,jest teraz dużo silników z anglików mają udokumentowane przebiegi i przystepne ceny naprawde według mnie nieopłaca się naprawiać silnika, a propo obróconej panewki , szlif wału to konieczność , wystarczy małe niedopasowanie i może okazać się ze na wałku rozrządu jest za mało oleju , wymień na drugi

Wszystko wymyslili ludzie wiec jak zrobi to dobry fachowiec to fabryka sie przy tym kryje.
Wiadomo ze tasmowa produkcja nie jest tak dokladna jak reczna robotka.

Albi 07-01-2006 21:12

Witam. Tak mam zakręcone w głowie, że nie wiem już co robić. Dodatkowo w dniu dzisiejszym trafił mi się silnik (całkowicie goły) do mojego auta w przystępnej cenie, kosztujący mniej niż kosztowałby mnie remont. Remoncik przy maksymalnym wkładzie pracy z mojej strony to koszt około 1100 pln. Gościu, który go ma do sprzedania mówi, że silnik żyleta i da sobie rękę uciąć za jego sprawność. Na dodatek silnik jest tuż pod moim nosem od lokalnego handlarza. Nic muszę się z tym wszystkim przespać i przekalkulować co mi się opłaca, ale nie ukrywam, że bardziej kusi mnie kupno drugiego silnika. W dobrym stanie pewnie jeszcze mi dłuuugo posłuży. Chciałbym się jeszcze od Was dowiedzieć, gdzie na bloku znajduje się numer silnika? Próbowałem dziś go znaleźć i nie duało mi się. Jak już będzie po wszystkim to na pewno dam znać czy jestem zadowolony z dokonanego wyboru.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc

PABLO1 08-01-2006 12:39

Ja bym brał ten silnik, sprobuj wynegocjowac jakąś gwarancje przynajmniej na uruchomienie. Sprawdz czy silnik był rozkręcany(poniszczone łby śrob moga o tym świadczyc). Numery? pewnie gdzies na bloku, ale w swietle dziesiejszych przepisow to nieistotne :P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.