Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] odbłyśniki regeneracja ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304431)

malatxxx 28-12-2019 12:01

odbłyśniki regeneracja ?
 
1 załącznik(i)
witam,wiem że temat był wałkowany wielokrotnie ,wszystkie posty raczej przeczytałem (większość z nich ma kilka lat wstecz) ,dlatego proszę o podpowiedż czy jest sens regenerować odbłyśniki ,na jak długo taki zabieg wystarcza ,i podstawowe pytanie gdzie to zrobią dobrze ?wczoraj jeden rozebrałem i przeczyściłem odbłyśnik i soczewkę ,dzisiaj zrobię kolejne,załączam zdjęcie mojego odbłyśnika podpowiedzcie czy jest mocno zmęczony ?

karmelek88mk3 06-01-2020 10:13

Odp: odbłyśniki regeneracja ?
 
Hhhh

Bump: Witam. Jezeli chodzi o twoje to sa lepsze niz u mnie ale do rzeczy regeneracja jak najbardziej pytanie ile to wytrzyma, u siebie w mk4 zregenerowalem i jest ok natomiast kolega ma merca c klase i ma lepsze moze fordy tak maja. Na forum jest gosc ktory wymienia odblysnik i soczewke na nowe HELLA musial bys go znalezc, chcial za to 500 pln, ja za regeneracje dalem 160 pln. U mnie swiecily gorzej niz w maluchu. Czyszczenie tu raczej nie pomoze.

sedek 06-01-2020 15:22

Odp: odbłyśniki regeneracja ?
 
Regenerowałem w Krakowie. Maja swoją stronę, na której są podane ceny (chyba autogamma). Dwa lata temu płaciłem 100 zł za sztukę (przy czym stary odbłyśnik na wymianę). Do tej pory jest OK. Choć wiadomo powszechnie, że te nasze z mondeo mają dosyć słabą charakterystykę.
Tak jak pisał kolega powyżej, czyszczenie nie pomoże. A jeśli chcesz przeczyścić (nie dotykaj odbłyśnika tzn. powierzchni odbłyskowej niczym!), przepłucz w naczyniu z wodą z dodatkiem detergentu (np. ludwika), i potem kilkakrotnie opłócz w wodzie destylowanej (bez dotykania powierzchni odbłyskowej!).

blockout 06-01-2020 21:25

Odp: odbłyśniki regeneracja ?
 
kolega nokitel zakłada nowe projektory , robilem u niego 3 lata temu i dalej świecą jak nowe, fabryczny ksenon w mk4 to porażka, osobiście uważam że tylko zmiana projektorów ma sens.

peteypee 07-01-2020 10:37

Odp: odbłyśniki regeneracja ?
 
Jeśli masz do regeneracji to pomysł o założeniu bi-ledow. Jeśli sam zrobisz to tak na prawdę dasz 500 za biled, stare przetwornice sprzedasz z resztą gratow za podobną cenę i wyjdziesz na zero lub niewielkiej stracie finansowo. U ojca w mk3 zakładałem to jeszcze zarobił bo tam przetwornice do Jaguarow biorą w lepszych cenach:) w mk4 też pasują do np xf ale tu już ceny nie są tak kosmiczne :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.