Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] pilot bez kluczyka w środku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194233)

BaQs86 24-11-2013 20:11

pilot bez kluczyka w środku
 
Witam
Kupiłem nie dawno mondeo MK4 i dopiero teraz zauważyłem że w pilocie od centralnego powinien być jeszcze klucz do ręcznego ryglowania drzwi.
Niestety ani w jednym pilocie ani w drugim go tam nie ma. Moje pytanie jest takie:

- czy jest możliwość odpalenia auta samym kluczykiem bez pilota, bo wejść na pewno będzie można?

podpowiem że odpalanie mam na przycisk "POWER" a stacyjka jest zaślepiona.

- przymierzam się do zakupu ubezpieczenia AC czy w razie jakiegoś zdarzenia kluczyki te będą wymagane?

- jakie są koszta dorobienia takowych kluczyków i czy jest to nie zbędne

z góry dzięki

pozdrawiam Łukasz

bobanr 24-11-2013 21:12

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
Cytat:

Napisał BaQs86 (Post 2113311)
- przymierzam się do zakupu ubezpieczenia AC czy w razie jakiegoś zdarzenia kluczyki te będą wymagane?

Jest to jeden z takich punktów, których w OWU jest pełno i które w razie "W" są dla ubezpieczalni "pomocne" w odmowie odszkodowania. Musisz dokładnie wczytać się jaki masz zapis odnośnie kluczyków, kart kodowych, itp.. Różni ubezpieczyciele, rożnie ujmują ten zapis, ale ogólnie najwięcej pułapek w nim ukrywają Ci najtańsi.

mondeo70235 24-11-2013 21:19

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
Witaj groty w kluczyku masz tylko do otwarcia drzwi,a odpalasz tylko gdy masz pilota na ford power awaryjnie autko odpalasz w ten sposób że ściągasz zaślepke stacyjki i wkładasz tam pilota ,przyciskasz ford power .GROTY widziałem kiedyś na allegro kosztują pare złotych dotnie ci każdy kto dorabia klucze jeśli masz plastikową przywieszke z kodem jeśli nie to musisz wybudować zamek a on ci dotnie do zamka .Ja jak ubezpieczałem ac to zrobili tylko zdjęcia kluczy a grotów nie chcieli ale warto je mieć bo wrazie kradzieży mogą coć wymyślić przy odszkodowaniu np. kradzieżowe a na pewno ich niema ściągnołeś maskownice z napisem ford pod nią jest grot przepraszam że tak pisze ale mam kolege który mówił że niema grota przy kluczyku a okazało się że nawet atrapki niesciągnoł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kubaw20055 25-11-2013 06:50

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 2113356)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To jest zamiennik oryginału i nie pasuje dobrze do miejsca w obudowie pilota - oczywiście da się go wcisnąć na siłę, ale klapka maskująca będzie wybrzuszona do góry dlatego proponuję udać się po oryginalny grot do ASO, gdyby jednak okazało się, że nie ma go w kluczyku ;)

kasztan 25-11-2013 19:31

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
Grot w ASO kosztował w zeszłym roku 80 zł :(

jakubol 27-11-2013 19:56

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
kupiłem komplet w ASO wtym roku.2 groty+wkładka do drzwi kierowcy 1szt.wymienisz sam i masz pewność że pasują do pilota i nikt nie ma starych.cena 86zł

kubaw20055 27-11-2013 21:25

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
86 zł za 2 oryginalne nowe docięte groty i bębenek to okazja, zwłaszcza w ASO - to chyba najrozsądniejsze wyjście ;)

BaQs86 29-11-2013 15:45

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
Ściągałem atrapke w obu dwu kluczach i niestety grota tam nie znalazłem :) Znalazłem to w sumie przypadkowo czytając instrukcje. Dzwoniłem do ASO z zapytaniem ile by kosztowało dorobienie. Miły Pan powiedział że nie we wszystkich Mondeo grot był w pilotach, to była opcja dodatkowa. Kazał zostawić numer vin i powiedział że jutro oddzwoni. Dzwoniłem w poniedziałek i aż do dzisiaj żadnego odzewu z jego strony. Ehh te ASO :(

Mariusz 29-11-2013 15:46

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
Cytat:

Napisał BaQs86 (Post 2116062)
... Dzwoniłem w poniedziałek i aż do dzisiaj żadnego odzewu z jego strony. Ehh te ASO :(

Więc zadzwoń ponownie i się przypomnij. :)

BaQs86 29-11-2013 16:53

Odp: pilot bez kluczyka w środku
 
I tak zrobię. Liczyłem jeszcze na to że sobie przypomną, ale chyba się myliłem. Jutro zadzwonię..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.