Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] 1.8 td przerywa podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208481)

franc26 21-07-2014 17:22

1.8 td przerywa podczas jazdy
 
Witam,posiadam Mondeo 1.8 td z 99 r.od kilku dni borykam się z problemem przerywania,wyrażnie odczuwalne jest przy dodawaniu gazu,przerywa,dusi się na sekundę,dwie a potem znowu pociągnie.po przejechaniu ok 5 km. potrafi tak kilkanaście razy,tankowałem inne paliwo,nie pomogło,rozruch bezproblemowy,obroty stałe.

peterpz 22-07-2014 18:09

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
Zapowietrza się pewnie. Szukaj nieszczelności w układzie paliwowym.

andreas 22-07-2014 22:01

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
Zapoznaj się z moim postem, może Tobie będzie pomocny.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ratmed24 29-07-2014 18:18

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
filtr paliwa do sprawdzenia i nieszczelności w dolocie, np węże od ic booster do sprawdzenia i wężyk od boostera też- powodów może być mnóstwo

Emmm 30-07-2014 14:21

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
Franc26 zrobiłeś już coś? Załóż przezroczyste wężyki paliwowe a zobaczysz gdzie tkwi przyczyna zapowietrzania. Przyjrzyj się też dokładnie korektorowi kąta wtrysku, czy nie ma wycieków, czy "tryka"?
Pozdrawiam

franc26 03-08-2014 15:37

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
przewody są przezroczyste,powietrza brak,filtr wymieniany ok. rok temu,czy to już czas?korektor "tryka",nie ma wycieków.booster suchy,sprawdzę wężyk od boostera,dolot raczej w porządku,czy turbina może powodować takie niedomagania?

Emmm 04-08-2014 12:42

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
Sama turbina nie powoduje takich niedomagań ale nieszczelności mogą. Skoro jednak nie znalazłeś żadnych nieszczelności to spróbuj takiego triku: rozłącz pod maską przewód paliwowy, na szybkozłączce, gdzie odcinek metalowy przechodzi w plastik (przy podgrzewaczu), podłącz się z jakąś solidną pompką pod końcówkę wypiętego przewodu metalowego, odkręć korek wlewu paliwa i porządnie dmuchnij kilka razy w ten metalowy przewód. Powinieneś usłyszeć bulgotanie w zbiorniku paliwa. Połącz przewody paliwowe na szybkozłączce, odpowietrz układ paliwowy pompką ręczną, zakręć korek zbiornika paliwa i uruchom silnik. Teraz jazda próbna - jeśli wcześniejsze objawy nie występują to masz zbiornik paliwa do czyszczenia.
Pozdrawiam

zsberg 04-08-2014 19:06

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał franc26 (Post 2250051)
filtr wymieniany ok. rok temu,czy to już czas?

Filtr BOSCH-a lub MANN-a kupisz za ok 15zł, FILTRON-a lub coś noname za ok 10zł, więc nie szkodzi wymienić. Osobiście robię to 3-4 razy do roku co 10 000km, bo pieniądz mały, wymiana prosta, a chociaż mam pewność, że paliwo jest dobrze filtrowane.

I wg mnie filtr będzie najprawdopodobniejszą przyczyną - wystarczy, że jeździłeś na rezerwie lub tankowałeś na podejrzanej stacji lub z kanistra. Przerabiałem w rodzinie taki przypadek :)

Jeszcze jedna możliwa przyczyna to booster - zacinający się trzpień, ale zanim zaczniesz kombinować zacznij od filtra paliwa.

mirek79 17-08-2014 23:36

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
kolego franc26 uporałes się z usterką,bo mi przy dodawaniu gazu szarpie ale gdy silnik zimny

franc26 27-10-2014 19:44

Odp: 1.8 td przerywa podczas jazdy
 
po wymianie filtra problem zniknął jakby na chwile,teraz wrócił z podwojoną siłą,robiłem trik z dmuchaniem w bak,zabulgotało,problem nie zniknął,jeśli chodzi o wężyk który wychodzi z boostera to jest owszem cały mokry,co w nim idzie i za co booster jest odpowiedzialny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.