Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze byc? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88995)

Sagrus 17-01-2010 15:49

Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze byc?
 
pomóżcie!?:lol:

kiku 17-01-2010 16:11

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
Nie wiem, ale ja też tak mam. Czasami puszczam ciepłe powietrze na twarz, a wywietrzniki mam nastawione w bok na szyby, ale to nie jest sposób. Jak jechałem w góry w dużym mrozie to mi nawet boczne szyby od środka zamarzały, chociaż w aucie było ciepło. Osuszanie klimą też nie pomaga, nie wiem czy w ogóle klima się załącza w ujemnych temperaturach??? Ktoś wie?

mondeo70235 17-01-2010 16:21

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
wymień filtr kabinowy [pyłkowy]

Hetfield 17-01-2010 16:49

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
Włącz klimę!

józek 17-01-2010 17:29

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
Wyłącz przełącznik recyrkulacji powietrza (daj nawiew zewnętrzny)

conris 17-01-2010 18:08

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
A nie ubywa plynu w układzie chłodzenia .Może nagrzewnica nieszczelna,
Lub jak poniżej. Sprawdż czy sucha jest podloga przy tunelu na przodzie.
Spróbuj jeżdzić z uchylonym na 0,5 cm oknem przodu

woj441 17-01-2010 18:31

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
Klima nie działa poniżej +4st. C. Nie wiem jak jest we Fieście z nawiewem na boczne szyby, we Focusie przez te niby-nawiewy g.... leci. Żeby szyby nie parowały używam ustawienia tylko na szybę przednią, nadmuch na 1. Jeżeli ustawię na szyba/nogi to szybko boczne szyby mam zaparowane do połowy. Aby na dłuższej trasie mieć czyste szyby i ciepłe nogi okresowo daje nadmuch na 2. Z żalem wspominam Astrę I, gdzie nie było niby-nawiewów na boczne szyby a skrajne kratki dało się tak skierować, że w momencie boki były czyste.
Osobną sprawą jest pozbywanie się wody/wilgoci z wnętrza. Na zimę zmieniłem dywaniki na gumowe i regularnie oczyszczam je ze śniegu, lodu i wody.

kaczozord 17-01-2010 19:00

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
Cytat:

Napisał kgb529 (Post 1335356)
Włącz klimę!

Tak po prostu? Podpowiedz koledze od razu, że klima nie zadziała poniżej +4 stopni jak się naciśnie przycisk A/C.

W foce po liftingu, tam gdzie są piktogramy na pomarańczowo, da się włączyć klimę w każdej temperaturze. Chodzi o ustawienie nawiewu na samą szybę - więcej info podpowie wyszukiwarka.

Co do parowania, to w środku jest wilgoć i tyle. Zastosuj się do rad poprzedników.

Nie wierzę, że w środku jest ciepło, a para zamarza na szybach od wewnątrz. Albo "ciepło" to pojęcie względne, albo masz nawiew przy komplecie pasażerów tylko na "1" i tylko okresowo". Chociaż też uważam, że to jest niemożliwe, przy takich lekkich mrozach.

krzysiek l 17-01-2010 19:11

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
filtr pylkowy [kabinowy]wymien pozniej ,popatrz czy masz duzo wody na dywanikach w aucie jak tak to wysusz ,na koncu sprawdz czy snieg ewentualnie woda niezacieka do filtra pylkowego powinien byc rant on chroni .a od kiedy czy wogle zawsze

Hetfield 17-01-2010 19:16

Odp: Parują mi szyby boczne od kierowcy i pasażera tak samo jest z tyłu.co to moze by
 
Kaczozord, prawda zapomniałem o tym napisać.A może chłopaki za kołnierz nie wylewają i parują przez to?:619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.