Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   korektor kąta wtrysku - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35408)

elmo_mc 29-12-2007 16:08

korektor kąta wtrysku - wymiana
 
Padł mi w aucie owy korektor i planuje sam go wymienić. Chciałbym się zapytać na co zwrócić uwagę podczas wymiany, co po kolei robić no i czy po wymianie niezbędne jest jakieś odpowietrzanie pompy lub coś w tym stylu.
Z góry dziękuję za wskazówki

JarB 08-01-2008 19:01

Włąśnie 3 dni temu go wymieniłem. Generalnie nic nie ustawiałem ale mój elektrozawór był padnięty przez ok 3 lata i od momentu padnięcia ustawiałem zapłon w celu lepszego palenia kosztem gorszego spalania-chyba lekko opóźniony był (jeszcze jest). Teraz po wymianie jak zawór zaczął działać myślę, że muszę ustawić zapłon na "powiedzmy pracę z korektorem". Poza tym trzba tylko sprawdzić czy nie cieknie. Dokładny opis znajdziesz tu : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam i miłego naprawiania. Mi wymiana zajęła 30 minut.

picio_18 08-01-2008 20:50

niedawno oddałem do diesel serwis auto żeby mi to wymienili (miedzy innymi) i po założeniu nowego okazało się że jest przestawiony o 7 st. (lub też oczek nie wiem jaka to była skala). Także po wymienie trzeba go chyba jakoś wyregulować!

08-01-2008 21:35

witam.
wymieniłem go pół roku temu i od tego czasu wzrosło mi spalanie 10-11l/100km :((
jak ktoś miał to samo to prosze o porade
pozdrawiam

elmo_mc 09-01-2008 11:41

a jest może różnica który kabel w które miejsce w kostce, bo są tego samego koloru i wydaje mi się że to bez znaczenia ale dla pewności pytam :fcp1

elmo_mc 14-01-2008 09:04

Re: korektor kąta wtrysku - wymiana
 
Wymiana przeszła bez większych problemów, temat uważam za zamknięty. Dzięki za rady

krzysieksel1969 09-01-2009 16:51

Re: korektor kąta wtrysku - wymiana
 
Witam mam problemy z paleniem.moj mechanik twierdzi ze ten kolektor kata wtrysku powinien dluzej pykac i pozniej tak jakby zakonczyc swoja prace w zwolnionym tempie,czytałem cały temat czy możecie poslucha mojego kolektora ,porownać z waszymi i sie wypowiedzieć , jak pracuje:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wielkie dzieki

dg. 08-01-2012 13:16

Odp: korektor kąta wtrysku - wymiana
 
u mnie na 99% kolektor szwankuje. mam pare pytan:

1. moge go odkrecic przeczyscic i wkrecic z powrotem. nie trzeba robic zadnych regulacji po takiej operacji (bez rozbierania kolektora oczywscie).
2. nowy sporo kosztuje :(. szukac jakies uzywki? rozumiem ze nawet jak kupie nowy to po zalozeniu trzeba jakos wyregulowac?
3. czy jak jest padniety kolektor (objawy juz opisywalem w innych tematach ale powtorze:)).
rano zimny rozruch jak loteria - czasem odpala od strzala i chodzi jak trzeba, czasem (coraz czesciej.. odpala i chodzi jak traktor dymi na bialo. obroty za niskie w okolicach 500, telepie). po rozgrzaniu jest ok. ale czasem na cieplym lekko obroty znow opadaja i traci sily, jak przegazuje to jest ok.

to jest tak ze kolektor chodzi caly czas i jak sie zbalokuje to wtedy lipa? widzialem ze mozna go rozkrecic i wymienic oringi ect (czasem mi cieknie a czasem nie...) ale nie bede sie w to bawil.

dg. 08-01-2012 17:10

Odp: korektor kąta wtrysku - wymiana
 
znalazlem takie cus

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wykrecam stary, wkrecam nowy i bedzie smigac?

stasio392 08-01-2012 20:33

Odp: korektor kąta wtrysku - wymiana
 
jeśli nie tryka to wymieniaj, ten z linka jest ok, mój trykał wiec go uszczelniałem wymiana oringów to 2 zł za uszczelki i godzinka roboty pod warunkiem że pijesz piwko w tym czasie, będzie smigać jak nówka bez żadnych regulacji


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.