Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 2008-2016] światła świecą bardzo słabo ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183488)

m148 03-06-2013 21:36

światła świecą bardzo słabo ?
 
Witam. Mam pytanie (do użytkowników Forda KA 2 generacji). Dotyczy ono świateł. Miałam okazję jechać tym samochodem nocą i przyznam szczerze, że ostrość świateł pozostawia wiele do życzenia. Moim zdaniem świecą bardzo słabo, jakby wcale, za to podświetlenie deski rozdzielczej (jak dla mnie jest bardzo ostre).Czy jest ktoś, kto może się podzielić swoimi wrażeniami?

więcek 26-12-2013 21:56

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
Kilka dni temu kupiliśmy Kaczuszkę i też to zauważyłem. O ile światła długie jeszcze jakoś świecą, o tyle z tymi mijania jest tragedia :/
Kaczuszkę mamy z limitowanej edycji Lufthansa, w której są nieco inne reflektory, ale skoro to samo jest i u Ciebie, to może to wina elektryki? Jak będzie jakiś cieplejszy dzień, zmierzę, jakie napięcie do nich dochodzi.

Ryba88 27-12-2013 07:29

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
W porównaniu z seicento, którym wcześniej jeździłem na co dzień światła świecą zdecydowanie lepiej. Ja nie narzekam, jednak do soczewkowych lamp, które mam w Hondzie nie ma porównania.

Atlis 27-12-2013 08:08

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
Nie swieca najlepiej, ale tez nie ma tragedii - poprostu typowe miejskie auto... Zrobilem KA II w 1,5r 27tys km, nawet trasy ponad 1000km i przezylem. Nie ma co sie podniecac.

TSRules 28-12-2013 10:59

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
miałem podobnie w moim chrupku, blade żółte światło, nic nie widać szczególnie w deszcz, ale wymieniłem na żarówki TUNGSRAM H7 55W Sportlight +50% które miałem już w poprzednich autach i jest o wiele lepiej, żywe białe światło, polecam ;)

marex59 30-12-2013 08:56

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
U mnie świecą bardzo dobrze na żarówkach po 6 zł z marketu.Mają jasną prawie białą barwę ale za to deska rozdzielcza świeci ledwo ledwo nawet wieczorem niezbyt dobrze widać.Widać taki ich urok.

TSRules 30-12-2013 10:49

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
może po prostu żarówki są do sprawdzenia, część się poprzepalała i słabo świeci ;)

GracKa 30-12-2013 13:53

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
U mnie światła całkiem OK wymieniałem na nowe za 6 zł z karfura na jasne białe, co prawda święcą lepiej ale nie dalej tak jak na instrukcji było...

Miałem Megaligthy jakieś tam markowe za 50zł sztuka i tysz były dobre, dalej świeciły i dość fajnie.

Ale nie ma co przepłacać... :)

Bump: a BTW:

U mnie deska rozdzielcza ładnie świeci może u Was stare żarówki już? za słabe napięcie?

jacol1826 31-12-2013 07:45

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
Wystarczy wymienić żarówki z podświetlenia deski i będzie OK.Pozdrawiam.

marex59 31-12-2013 16:59

Odp: światła świecą bardzo słabo ?
 
Żarówki sprawdzałem i tam jest tylko jedna ,może dlatego to kiepsko wygląda wieczorem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.