Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Woda (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100358)

groch 14-05-2010 18:43

Woda
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Dwa dni temu wpadłem do dziury pełnej wody. Moje mondeo zgasło po ok. 200 m. Próbowałem go odpalić, odpalał na ok 10 s zaczynał nie równo pracować i gasł. Po takich paru próbach postanowiłem go scholerować do domu mimo, że to automat ale do domu miałem ok 1 km. Na drugi dzień sprawdziłem czy filtr powietrze nie jest mokry okazało się, ze był wilgotny ale wody w dolocie powietrza nie było. Więc zakładam, że nie dostało się woda do cylindrów. Podjąłem kolejną probe odpalenia auta po wysuszeniu, na wszelki wypadek filtra powietrza. Po chodził ok 2 min i zgasł. Każda kolejna próba odpalenia kończyła się zgaśnięciem po ok 10 s.
Dziś po pracy sprawdziłem wszystkie węże czy są po podpinane, bo zacząłem podejrzewać, ze może coś spadło w tej kałuży. Po dociskałem wtyczki elektroniki odpaliłem auto i odpalił ale po dodaniu gazu gasł więc postanowiłem go zostawić na wolnych obrotach i tak se chodził przez ok 30 min. Po tym czasie dodałem mu gazu i oczywiście zgasł. I znowu w punkcie wyjścia odpala na 10 s i gaśnie.
Moje diagnoza:

1. Zalane cylindry - odrzuciłem bo pali nie dymi więc wątpię, ze woda się dostała - pokrzywiło by wał.
2. Rozszczelniony układ turbo - intercooler - odrzuciłem wszystko sprawdziłem nie wygląda na to, by się gdzieś rozłączył.
3. Pompa paliwa - odrzuciłem bo dziś chodził prze ok 30 min.
4. Czujnik wału korbowego - nie wiem jak to sprawdzić
5. Wtryski ???

Wydaje mi się, ze w tej kałuż coś się wypięło ale co nie wiem czego szukać proszę pomóżcie.


Już sam nie wiem co to może być.


PS. Nie wiem czy to jest ważne ale tankuje paliwo bio. Auto ma przejechane 200 tyś. Kupiłem go niedawno, stan oceniam na dobry.
Trochę się poci z góry ale bardzo mało.

Tjara 14-05-2010 18:52

Odp: Woda
 
Ogień

janosik 14-05-2010 20:50

Odp: Woda
 
Temat musisz poprawić Kolego. Nie wiem co Ci się przytrafiło, ale ja biodiesla zatankowałem tylko raz i nie był to dobry pomysł - dwa wtryskiwacze musiałem naprawiać. Zbieg okolicznośći?

mihowe 14-05-2010 20:58

Odp: Woda
 
Po wjechaniu w kałużę poszła woda do silnika. W takiej sytuacji najpierw trzeba usunąć wodę z niego potem wymienić olej i dopiero próbować uruchomić. Po uruchomieniu na pół minutki znów wymienić olej. Dopiero wtedy próbować używac auta. Jeżeli nie pogięło korb to powinno być Ok. Natomiast ty uporczywie próbowałeś uruchomić motor i prawdopodobnie zatarłeś go.
Ale to tylko moja teoria. Teraz powinieneś szukać dorego mechanika który to zdiagnozuje.
Jak juz będziesz wiedział to daj znać.
A i faktycznie biodiesel do tego silnika to juz przegięcie. Tyle się o tym pisze.

wtom 14-05-2010 21:01

Odp: Woda
 
Cytat:

Napisał groch (Post 1436140)
Witam wszystkich forumowiczów.
Dwa dni temu wpadłem do dziury pełnej wody. Moje mondeo zgasło po ok. 200 m. Próbowałem go odpalić, odpalał na ok 10 s zaczynał nie równo pracować i gasł. Po takich paru próbach postanowiłem go scholerować do domu mimo, że to automat ale do domu miałem ok 1 km. Na drugi dzień sprawdziłem czy filtr powietrze nie jest mokry okazało się, ze był wilgotny ale wody w dolocie powietrza nie było. Więc zakładam, że nie dostało się woda do cylindrów. Podjąłem kolejną probe odpalenia auta po wysuszeniu, na wszelki wypadek filtra powietrza. Po chodził ok 2 min i zgasł. Każda kolejna próba odpalenia kończyła się zgaśnięciem po ok 10 s.
Dziś po pracy sprawdziłem wszystkie węże czy są po podpinane, bo zacząłem podejrzewać, ze może coś spadło w tej kałuży. Po dociskałem wtyczki elektroniki odpaliłem auto i odpalił ale po dodaniu gazu gasł więc postanowiłem go zostawić na wolnych obrotach i tak se chodził przez ok 30 min. Po tym czasie dodałem mu gazu i oczywiście zgasł. I znowu w punkcie wyjścia odpala na 10 s i gaśnie.
Moje diagnoza:

1. Zalane cylindry - odrzuciłem bo pali nie dymi więc wątpię, ze woda się dostała - pokrzywiło by wał.
2. Rozszczelniony układ turbo - intercooler - odrzuciłem wszystko sprawdziłem nie wygląda na to, by się gdzieś rozłączył.
3. Pompa paliwa - odrzuciłem bo dziś chodził prze ok 30 min.
4. Czujnik wału korbowego - nie wiem jak to sprawdzić
5. Wtryski ???

Wydaje mi się, ze w tej kałuż coś się wypięło ale co nie wiem czego szukać proszę pomóżcie.


Już sam nie wiem co to może być.


PS. Nie wiem czy to jest ważne ale tankuje paliwo bio. Auto ma przejechane 200 tyś. Kupiłem go niedawno, stan oceniam na dobry.
Trochę się poci z góry ale bardzo mało.

woda w wiązkach elektrycznych. suchy garaz + nadmuch ciepłego powietrza w komorę i tyle, jak wyschnie to będzie chodził

groch 14-05-2010 21:06

Odp: Kałuża - Woda
 
Mihowe, hmm ta moja uporczywość nie wiedzy z nie wiedzy, wydaje mi się, że jeśli byłby przytarty tłok (co by pokrzywiło wał) to po odpaleniu auta było by siwo z białego sumy.

groch 14-05-2010 21:10

Odp: Woda
 
Cytat:

Napisał wtom (Post 1436262)
woda w wiązkach elektrycznych. suchy garaz + nadmuch ciepłego powietrza w komorę i tyle, jak wyschnie to będzie chodził

Dodam ze znowu odpalił i pochodził ok 30 min, tylko zgasł juz bez mojego dodawania gazu.

Miałeś takie doświadczenie Wtom?

Wniosek mój jest taki:
jak jest zimny to działa ok (ssanie) jak tylko sie to ssanie wyłączy to gaśnie i juz nie odpala.

wtom 14-05-2010 22:10

Odp: Woda
 
podobne doświadczenie maja ci co np. umyli silnik :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.