Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Stuki w silniku na zimnym [film] (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218585)

shaqu 24-01-2015 10:46

Stuki w silniku na zimnym [film]
 
Witam
Prśba do mechaników o możliwą diagnozę. Może ktoś się z tym spotkał.

Na zimnym silniku po 15-20 sekundach słychać dziwny metaliczny stukot/klekot.
Przy dodawaniu gazu, wciśnięciu sprzęgła świszczy.
Po rozgrzaniu się do 90 stopni stukot zanika.

Jak na załączonym filmie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wymieniłem niedawno:
- świece na Bosha
- kable zapłonowe NGK
- olej FORD FORMULA F 5W30
- filtry oleju oraz powietrza oryginał.

Ford Fokus mk2 FL, 2009, przebieg 115 000km. Silnik 1.6 Duratec Benzyna.

Monaro 24-01-2015 20:35

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
W focusie z 2009 roku nadal montowano stare zegary?
Jaki dokladniej silnik 1.6 100KM czy 115KM?
Pozwole sobie zacytowac

"Benzyniaki 1.4 i 1.6: typowe usterki
Spośród mniejszych benzyniaków zdecydowanie najbardziej godna uwagi okazuje się sprawdzona jednostka 1.6/100 KM: odznacza się niezłą trwałością i zapewnia akceptowalne osiągi przy niewysokim spalaniu (8 l/100 km). Niekiedy zdarzają się drobne usterki elektroniki (szwankuje np. czujnik położenia wału lub jedna z cewek zapłonowych), ale naprawy nie są ani skomplikowane, ani drogie.
Wersję o mocy 115 KM wyposażono w układ zmiennych faz rozrządu, w którym niekiedy dochodzi do zatarcia kół zębatych. Nie jest to częsta usterka, ale jeśli wystąpi, trzeba przygotować się na wysokie wydatki."

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pitol321 24-01-2015 20:55

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] odnośnie licznika mój post z innego tematu:

Cytat:

Napisał Pitol321 (Post 2262848)
To jest poliftowy.
Przeszukaj wujka google z frazą "Focus 2010 Amber X"...
To jedna z najniższych wersji bez kompa, dlatego wkładają zegary wyglądające na przedliftowe.

Pierwszy z brzegu na jaki wpadłem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C32987117_10.jpg

Zegary są jak najbardziej OK dla niskiej wersji wyposażenia "bez kompa pokładowego".
Wystarczy wymienić zegary, manetkę (czasem potrzeba dołożyć jakiś przewód) oraz nie zawsze jest fabrycznie czujnik temperatury zew. i założyć zegary "w pełni" poliftowe, a wszystko będzie pięknie brykać i lepiej wyglądać.
Na forum są tematy odnośnie wymiany licznika, w wymianie i programowaniu mogą pomóc koledzy z forum. :one:

Monaro 24-01-2015 21:37

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
A propo wersji moj Focus ma wpisane wersja LX.....Nie wiedzialem i dalej nie wiem co to za wersja. W polskich salonach cos takiego sprzedawano?
Auto wyprodukowane w Hiszpanii z polskiego salonu.
Czy ktos wie co to jest za wersja LX? :)

Sorry za off topa.

Do tego co wczesniej napisalem..nie wiem co jest powodem stukow, ale wkleilem link i cytat, bo kiedys na to trafilem i a noz moze to jest to.

Pitol321 25-01-2015 00:01

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Aby wiedzieć jaka wersja i co masz fabrycznie rozkoduj sobie VIN na stronie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
"Seria 32" to trend, poniżej jest ambiente i amber, powyżej ghia i titanium itp. itd. ;)

Należy pamiętać, że samochody produkowane na różne rynki mimo tego samego oznaczenia wyposażenia, mogą mieć je rożne, np. trend, a nawet titanium nie są tym samym w Polsce i Niemczech. Do tego zawsze przy zamawianiu danego egzemplarza można doposażyć daną wersję prawie we wszystko - to tylko kwestia opłacalności.
Co do licznika trendy (MK2 FL) najczęściej miały już licznik "tubowy" z kompem, a często ambiente i amber ten "starego" typu i raczej bez kompa.

langolier 25-01-2015 00:28

Cytat:

Napisał Pitol321 (Post 2339903)
Do tego zawsze przy zamawianiu danego egzemplarza można doposażyć daną wersję prawie we wszystko - to tylko kwestia opłacalności.

To nie do końca prawda. Zwłaszcza przy wyborze jako podstawy tanich wersji, jak Ambiente, wiele opcji nie jest dostępnych.

Pitol321 25-01-2015 01:11

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
Cytat:

Napisał langolier (Post 2339912)
To nie do końca prawda. Zwłaszcza przy wyborze jako podstawy tanich wersji, jak Ambiente, wiele opcji nie jest dostępnych.

Za podstawową z wersji wyposażenia uważany jest generalnie trend i z puntu widzenia trenda pisałem tamten komentarz oraz celowo użyłem słowa "PRAWIE"... :027:


Co do różnic wspomnianej prze-zemnie wersji wyposażenia względem krajów. Moja foka pochodzi z Francji, jest to według ETIS trend (seria 32), ale dość mocno doposażona przez zamawiającą firmę (auto po-leasingowe).
Jenak w polskim ASO po wprowadzeniu VIN, system komputerowy ASO oznacza auto na fakturach jako wersję Titanium... :shock:

shaqu 26-01-2015 15:49

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
To jest silnik 1.6 100 KM - Duratec
Dodam jeszcze, że przy dodawaniu gazu słychać świst.

maymall 26-01-2015 18:46

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
Jak zwykle kiedy temat jest o jakimś ważnym oraz istotnym problemie mechanicznym to wszyscy piszą o zegarach, kolorze lakieru, chlapaczach i o wszystkim ale nie o głównym problemie tematu. Wklejki z innych stron i powielanie setny raz informacji np. Wikipedii też dużo nie pomoże.

Wiem tyle że Twój Ford klepie bardziej niż Ti-VCT ( chyba że głos potęguje nagranie w pomieszczeniu zamkniętym- garażu). Zobacz inny wątek o podobnym problemie dla porównania:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zmiennych faz rozrządu 1.6 ,100 KM nie posiada czyli awarię któregoś z fazatorów można wykluczyć. Może problem ze szklankami lub wymagana jest regulacja zaworów ? Posiadasz informację czy ostatnio była wymieniana uszczelka pod głowicą?

Nie jestem mechanikiem ale próbuje pomóc.
----------------------------------------------------------


Co do zdjęcia zamieszczonego przez Pitol321 to nie jest jeszcze najbiedniejsza wersja skoro ma radio lakierowane na srebrno. :P

rafalg 27-01-2015 22:27

Odp: Stuki w silniku na zimnym [film]
 
Cytat:

Napisał maymall (Post 2340995)
Jak zwykle kiedy temat jest o jakimś ważnym oraz istotnym problemie mechanicznym to wszyscy piszą o zegarach, kolorze lakieru, chlapaczach i o wszystkim ale nie o głównym problemie tematu.

Święta racja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.