Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Piski w lewym tylnym kole (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184849)

maciejka666 25-06-2013 07:34

Piski w lewym tylnym kole
 
Witajcie,
W moim Fordzie Mondeo Mk3 1.8 2003' od ponad roku pojawia się problem z piskami i trzeszczeniem z lewego tylniego koła.
Na początku problem był wiązany z zaciskiem hamulcowym, ktory sie zapiekał i powodował grzanie felgi ale został wymieniony.Poza tym między czasie zarówno klocki hamulcowe oraz tarcze zostały wymienione na nowe.
Zauważyłem że piski (odgłos taki jak czasami się hamuje) pojawiają się sporadycznie i losowo przy różnej prędkości od 0-100 km. Dodatkowo razem z ww. faktem występuje również trzeszczenie z okolic tego koła, które jest słyszalne przy prędkości 0-10 czyli przy parkowaniu. Zauważyłem, że przy dużych temperaturach na zewnątrz +30 odgłos pojawia się po ok. 5km jazdy tak jakby się coś nagrzewało i rozszerzało, na zimnym silniku ie zauważyłem tego.
W poniższym linku zamieściłem nagranie właśnie tego odgłosu trzeszczenia.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Prosze o Wasze sugestie, niedługo znowu wizyta u mechanika który nic nie znajduje...

dujek 25-06-2013 21:58

Odp: Piski w lewym tylnym kole
 
stawiam na łożysko.... ja wymieniłem linki, zaciski, po wymianie łożyska ustało :) Nigdy mi nie piszczało na zimnym dopiero po 10-15 km później piski przez jakies 40km i ustawały.......i tak w w koło...

maciejka666 26-06-2013 08:04

Odp: Piski w lewym tylnym kole
 
@dujek - dziękuję za sugestię :), w sumie chyba nic innego nie zostało oprócz wymiany właśnie łożyska, zastanawiam się tylko czy wtedy też minie to "trzeszczenie", czy to może byc jakoś powiązane ;-/

maciejka666 29-06-2013 21:04

Odp: Piski w lewym tylnym kole
 
Cytat:

Napisał maciejka666 (Post 2035729)
@dujek - dziękuję za sugestię :), w sumie chyba nic innego nie zostało oprócz wymiany właśnie łożyska, zastanawiam się tylko czy wtedy też minie to "trzeszczenie", czy to może byc jakoś powiązane ;-/


Witajcie,

Postanowiłem sie podzielic wynikami po mojej dzisiejszej wizycie u mechanika.
Jest pięknie czyli cisza :), po wymianie łożyska wszystko (popiskiwania i trzeszczenie) minęły jak ręką odjął :).

davideee 30-06-2013 12:39

Odp: Piski w lewym tylnym kole
 
no ja mam to samo i pewnie będzie lozysko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.