Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184778)

dedal666 24-06-2013 08:47

gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
Witajcie,
mam mondeo 2, 0 TDCI 130 KM z automatem w ktorym pojawil sie dziwny problem: jak mu daje mocno gaz i probuje przyspieszyc powyzej 100- 120 km/h wlacza sie kontrolka sprezynki i gasnie silnik. W trakcie spokojnej jazdy nic sie nie dzieje. Przy tescie licznikow wyswielil sie blad p0105, po podpieciu do kompa wyszlo, ze cos nie tak z cisnieniem zasilania. Macie moze jakies sugestie co to moze byc? poza tym nie mam problemow z moca , nic nie kopci , nic nie stuka, filtr paliwa wymieniony na orginal, paliwo calyczas lane verva. ps. jedyne co mi przychodzi to to ze przewod dostarczajacy paliwo do filtra nie ma zabezpieczenia na zlaczce ( to takie biale co trzeba scisnac zeby odpiac przewod)

zaksiu1985 24-06-2013 09:27

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
Prawdopodobnie wtryski się kłaniają niestety.

dedal666 24-06-2013 09:48

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
tez tak mysle ale gdzie czytam objawy to nie pasuja - rowno pracuje, nie spala nic wiecej ( 6,5 l) specjalnie poprosilem znajomego zeby kawalek za mna jechal zeby sprawdzic czy kopci i nic, mocy tez nic nie ubylo ( moje, subiektywne wrazenia- niestety nie mam dostepu do hamowni). jedynie to ze jak go chce pogonic to robi szybka redukcje, troche glupieje z biegami, obroty pod 3-5 tysiecy sprezynka i czasami gasnie.

dmisieekk 24-06-2013 10:32

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
mam niestety to samo, a wtryski regenerowałem na oryginalnych cześciach... Chyba czas na pompe CR...

dedal666 24-06-2013 12:23

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
też ładnie brzmi...

Tatry-4 25-06-2013 21:39

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
A kiedy zmieniałeś filtr paliwa???

dedal666 27-06-2013 16:34

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
pierwszy jakies 5 miesiecy temu ( na filtrona czy harta), wtedy zaczely sie problemy ( przy okazji uszkodzilem zapinke na przewodzie doprowadzajacym paliwo do filtra) i teraz po konsultacji w aso jakies 2 tygodnie temu na orginal -> koles w aso twierdzil, ze mozliwe ze zamiennik ma zbyt malo przepuszczalnosc i stad blad p0105.

zaksiu1985 27-06-2013 19:06

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
do tych samochodów (mowa o Fordach) trzeba kupować tylko ORYGINALNY DELPHI, reszta to poprostu proszenie sie o problem, nawet Bosch to przy Delphi to szajs niestety ceny powalają.

dedal666 27-06-2013 19:32

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
dobre...ja kupilem orginal na ktorym wydrukowane bylo bosch...

zaksiu1985 27-06-2013 19:33

Odp: gasnie przy duzym obciazeniu bez utraty mocy i kopcenia
 
oryginał? cha cha cha, to wytłumacz mi czy Delphi pozwoliło by chronić swój układ paliwowy filtrom Boscha? i czy widziałes kolego samoschód (jakie kolwiek Mondeo z układem Delphi) który opuszczając fabryke miał załozony filtr Boscha?

ile dałes za ten filtr?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.