Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zacisk po regeneracji, brak poprawy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185644)

emperor73 08-07-2013 21:31

Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
Witam, mam wielki problem z prawym tylnym kołem. W drodze na krótki urlop w trakcie postoju na stacji poczułem zapach palonych klocków. Po drodze odwiedziłem trzech mechaników, każdy czyścił głównie prowadnice klocków a ostatni odpiął też linkę ręcznego i cofnął dźwignię. Pomogło to na tyle że już nie śmierdziało ale nadal się grzało.

Po powrocie we własnym zakresie zregenerowałem zacisk, wszystko rozkręciłem wyczyściłem, wymieniłem uszczelki, nasmarowałem. Pomimo WD40 i specjalnych kluczy poległem co prawda na przewodzie ale mechanik sobie jakoś poradził. No i niestety nie jest lepiej a mam wrażenie że nawet gorzej, teraz już po ok. 10 km trudno dotknąć do tarczy palcem. Mechanik nie ma za bardzo pomysłu i sugeruje wymianę zacisku. Doradźcie co robić, co jeszcze wymienić: zacisk, tarcze, klocki, pompa?
mkIII z 12.2003

pepe33 08-07-2013 21:44

Odp: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
Cytat:

Napisał emperor73 (Post 2041872)
nasmarowałem

Cytat:

Napisał emperor73 (Post 2041872)
WD40

No ale chyba tym nie smarowałeś cylinderków, od tego jest inny specyfik.

emperor73 08-07-2013 21:57

Odp: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
Cytat:

Napisał pepe33 (Post 2041887)
No ale chyba tym nie smarowałeś cylinderków, od tego jest inny specyfik.

He, he, no nie, coś takiego zapodałem: ATE Bremszylinder

wydra 08-07-2013 22:00

Odp: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
tłoczek też wymieniłeś?

pepe33 08-07-2013 22:01

Odp: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
Dobra to teraz jedna osoba do środka naciska ten pedał po środku delikatnie i puszcza a druga patrzy ma się delikatnie cofnąć przy puszczaniu , oczywiście po wyjęciu z tarczy.

1olek 09-07-2013 07:41

Odp: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
linek od recznego nie masz czasem zapieczonych ? Bo ja mialem i jak zaciaglem reczny to trzymal i jz nie puszczal az sie klocek przytarl.

fundi1 09-07-2013 12:02

Odp: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
Sprawdź czy po poluzowaniu przewodu hamulcowego swobodnie wypływa płyn.Możliwe że przewód elastyczny jest zatkany w środku,lub mniej prawdopodobne rurka jest gdzieś załamana.

juri2069 09-07-2013 14:08

Odp: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
racja linki do ręcznego sprawdzić.... w kombinerki i ruszać i można tam wlać wd40

emperor73 19-07-2013 09:05

Re: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
Wybaczcie że się nie odzywałem ale dodatkowo wpadł mi remont mieszkania wiec czasu nie było. Wymiana zacisku w prawym kole nic nie dała. Dwa dni temu wymieniłem jeszcze tarcze i klocki z tyłu i teraz jest jeszcze gorzej: solidarnie grzeją się już oba tylne koła (obie tarcze mają taką samą temperaturę).

Jestem załamany, gdyby mnie było stać to bym dziada zezłomował…

pankrakus 19-07-2013 09:32

Odp: Re: Zacisk po regeneracji, brak poprawy
 
tu pytanie:
Cytat:

Napisał emperor73 (Post 2047525)
Wybaczcie że się nie odzywałem ale dodatkowo wpadł mi remont mieszkania wiec czasu nie było. Wymiana zacisku w prawym kole nic nie dała. Dwa dni temu wymieniłem jeszcze tarcze i klocki z tyłu i teraz jest jeszcze gorzej: solidarnie grzeją się już oba tylne koła (obie tarcze mają taką samą temperaturę).

Jestem załamany, gdyby mnie było stać to bym dziada zezłomował…

a tu odpowiedź:
Cytat:

Napisał 1olek (Post 2041997)
linek od recznego nie masz czasem zapieczonych ? Bo ja mialem i jak zaciaglem reczny to trzymal i jz nie puszczal az sie klocek przytarl.


pozdrawiam
pankrakus


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.