Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] jak sprawdzić łożyska? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108613)

lukaszk210 30-08-2010 17:26

jak sprawdzić łożyska?
 
Witam. Znacie jakiś w miarę prosty sposób na sprawdzenie łożysk kół przednich, bo od jakiegoś czasu słyszę jakieś "szumy", zmieniłem koła z tyłu do przodu ,ale problem pozostał. Wydaje mi się ze to jednak łożyska. Jeśli znacie jakiś domowy sposób na sprawdzenie to będę wdzięczny. Pozdrawiam

mk2 1.8 16v 100pb 30-08-2010 17:44

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
ja stawiam samochód na cegły (jedno koło w górze ) zapalam,ruszam z dwójki potem na luz,gaszę silnik i słychać czy szumi

lukaszk210 30-08-2010 18:30

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
Hej. Dzięki za rade. W weekend sobie sprawdzę.

jareckiwawa 30-08-2010 18:35

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
Myślę że jest o wiele bardziej prosty sposób.Mianowicie podczas jazdy na zakrętach jeśli jedziesz w lewo i buczenie nasila się,znaczy to że padło prawe łożysko ponieważ ciężar auta obciąża prawy przód,no i na odwrót jeśli skręcasz w prawo,obciążasz lewą stronę,jeśli buczy znaczy że lewe łożysko.Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób.U mnie trafione za pierwszym razem.A nawiasem mówiąc wymieniaj zawsze obydwa łożyska.

davidcie 30-08-2010 21:30

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
To jak zbieramy sposoby sprawdzania łożysk to i ja się dorzucę, nic nie ujmując poprzednim dwóm! Lewarujesz auto, i próbujesz ruszać kołem prawo-lewo lub góra-dół, trzymając dłońmi po obu stronach. Jeśli jest wyczuwalny luz...

konger 31-08-2010 11:15

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
Może te sposoby są dobre ale nie zawsze skuteczne. Najbezpieczniej jest jechać na warsztat, zapłacić 10 zł. i sprawdzą koła na rozpędzarce. Rozpędzają koło do dużych prędkości i wadliwe łożysko musi "zaszumieć" (jeśli jest wadliwe). Spróbuj jeszcze załatwić sobie inny komplet kół i je podmień, może to jednak opony?

tomiscorpio 31-08-2010 11:28

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
ogolnie to powiem ze te wasze metody sa komiczne.

Po 1 opona zawsze wydaje dzwiek , 2 cala reszta tez nie dziala bez szelestnie , po 3 takie krecenie w powietrzu ..... raz ze bedzie slychac wszystko inne , a dwa bez obciazenia sobie mozna sluchac. Tymi waszymi metodami to by to lozysko chyba musialo juz byc zmielone i betonem zalane zeby hlasowalo tak.
A juz wogole jak ktos ma rant na tarczy i lekko klocek przyciera...

Jareckiwawa podal jeden normalny sposob.

jareckiwawa 31-08-2010 21:53

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
Kolego z tego co piszesz,widać że to Ty jesteś komiczny.Jak wcześniej opisałem metodę którą u siebie wykryłem zużyte łożysko i metoda ta sprawdziła się w stu procentach.Buczenia jakie wydawało owe łożysko przy skręcie nie można pomylić z hałasem opon czy klocków ponieważ nasila się ono w bardzo znaczny sposób.Więc kolego ZOWODOWCU nie możesz pisać że wszystkie inne sposoby są komiczne,bo skoro ktoś ma problem i pyta na forum to ludzie opisują swoje sposoby,widocznie każdy z tych sposobów jest w pewnym sensie pomocny,a z którego skorzysta zainteresowany to jest jego sprawa.Pozdrawiam Ciebie i Twoją wiedzę.

tomiscorpio 02-09-2010 14:16

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
widac ze czytac to nie umiesz. To popatrz jeszcze raz do gory

"Jareckiwawa podal jeden normalny sposob. "

Wiec teraz sie zastanow czy masz zamiar cos napisac jeszcze czy jednak troche cofnac swoje slowa .

Bo jak juz wczesniej pisalem to jest najlepsza , najbezpieczniejsza metoda i 100 % skutecznosci ma. Ta ktora ty podales wiec nie wiem o co piane bijesz.

mradziol 02-09-2010 15:25

Odp: jak sprawdzić łożyska?
 
Koledzy...amatorszczyzna:

najlepsze metody:

1. jazda i krecenie w lewo i w prawo dokladnie tak, jak ktos to opisal. lozysko zazwyczaj zaczyna halasowac wraz ze wzrostem predkosci i obciazenia na skretach

2. warsztat (ASO) i pomiar specjalnym narzedziem na podniesionym samochodzie

pzdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.