Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Benzyna 2.0 nie działa wskaźnik poziomu paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224075)

rasheed30 30-04-2015 21:29

Benzyna 2.0 nie działa wskaźnik poziomu paliwa
 
Witam Forumowiczów,
w moim Mondeo przestał działać wskaźnik poziomu paliwa. W sumie, to pojawiało się to wcześniej, jednak teraz padł ostatecznie.
wcześniej objawy były takie, że wskaźnik dość gwałtownie opadał, po czym powolnie się podnosił do właściwego poziomu.
teraz po odpaleniu silnika podnosi się do pozycji "zero". robiłem test zegarów (trzymając OK przy włączaniu zapłonu) i sama wskazówka działa poprawnie.
co to może być i jak sobie z tym poradzić?

leszcz 30-04-2015 21:32

Odp: Benzyna 2.0 problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa
 
a może padł potencjometr w baku ?

rasheed30 30-04-2015 21:47

Odp: Benzyna 2.0 nie działa wskaźnik poziomu paliwa
 
a można to jakoś w prosty spósób sprawdzić?

xmlodyx 12-01-2018 14:53

2.0 Benzyna wskaznik paliwa pokazuje zero
 
Witam
od kilku dni borykam sie z problemem zablokowanego wskaznika poziomu paliwa. mimo ze benzyna jest w baku wskazowka pokazuje "brak" i swieci sie kontrolka. raz na jakis czas wskaznik wraca do normy by po chwili znow wrocic na poziom "0". tak naprawde czesciej wskazowka pokazuje "brak paliwa" niz jego wlasciwy poziom. i tu moje pytanie co robić ?albo na początek powiem co już zrobiłem
-wymienilem sam plywak w pompie nie pomoglo
-wymienilem cala pompe paliwa łącznie z pływakiem (pompa orginal uzywana 100% sprawna jeżdże na niej aktualnie) myślałem ze może cos jest z wtyczka nie pomogło
- podpiąłem pod komputer pokazuje uszkodzony czujnik poziomu paliwa
-odpinałem akumulator na dłuższy czas nawet caly dzien nie pomaga nic.
Wyczytałem gdzies ze trzeba wgrac nowego softa czy to może być to?czy szukac winy w instalacji kablach itp.mam nadzieje ze cos pomozecie albo ktos juz mial taki problem bo mechanicy nie daja rady juz z moim mondeo czekam na odpowiedzi :)

peteypee 13-01-2018 23:04

Odp: 2.0 Benzyna wskaznik paliwa pokazuje zero prosze o pomoc
 
Jeśli masz 100% pewności ze plywak pewny to ja bym sprawdził wtyczkę przy zegarach a jeśli nie to to niestety " po nitce do kłębka" cale wiazki. Raczej wgranie czegokolwiek nic nie da. Zwróć uwagę kiedy zaczyna pokazywać jeśli np po wstrzasach na dziurach oto to na pewno jakieś polaczenie.

Gregi86 14-01-2018 11:00

Odp: 2.0 Benzyna wskaznik paliwa pokazuje zero prosze o pomoc
 
kolega ma racja moze to licznik Ci wariuje

PEDRO 76 27-12-2023 18:51

Wskażnik poziomu paliwa 2.0 benzyna
 
Witam
Dawno mnie nie było na forum więc mogę błądzić.Mam problem z elektronicznym wskażnikiem poziomu paliwa.Po włączeniu silnika pokazuje poziom prawidłowo a po przejechaniu kilku-kilkunastu kilometrów pokazuje ,że jest pusto w zbiorniku!! Miał ktoś podobny problem?Co może być przyczyną.Niuniek 2010 po lifcie z Convers +

Rafał A.(antek) 31-12-2023 12:31

Odp: Benzyna 2.0 nie działa wskaźnik poziomu paliwa
 
Wtyczka w pompie (koszu pompy) sprawdzona?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.