Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169183)

siteman 07-11-2012 18:54

głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
To do rzeczy...wraz ze wzrostem prędkości pojawia się głośny huk z przodu samochodu.Z początku myślałem, że to łożysko z prawej strony, wymieniłem, huk nie ustał, wymieniłem opony, także bez zmiany, ostatnio pojawiły się drgania na kierownicy.Huk rośnie do około 60 km/h, później nieco ustaje, ponownie wzmaga się przy około 120 km/h, czuć także drgania na pedale gazu i sprzęgła ( nazwałbym to pulsowaniem)....półoś, dwu-masa, czy coś innego?

Deryll 07-11-2012 19:16

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Na początek łożysko podpory półosi a jak półośka będzie wyjęta sprawdź przegub wewnętrzny bo też lubią padać wcześniej czy później.

mondeo70235 07-11-2012 19:39

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Kolego sprawdz łożysko podpory prawej półosi

zuraw201 07-11-2012 20:04

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Mam taki sam problem a jestem posiadaczem Mondeo dopiero kilka dni.Jak można sprawdzić w.w łożysko jutro Ford idzie do warsztatu na wymianę wszystkich tulei czy jak będzie zawieszenie rozebrane będzie to możliwe, może łatwiejsze.
Pozdrawiam

PITER343 07-11-2012 20:19

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Witaj Kolego. Jakiś czas temu miałem bardzo podobny przypadek i okazało się że mam walnięty dyferencjał w skrzyni. To bardzo rzadka przypadłość ale się zdarza.

siteman 08-11-2012 20:35

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
ok koledzy wymienię łożysko i zobaczymy:) dam znać, ciekaw jestem, czy mogę jeszcze ponad 1000 km zrobić, bo auto mam w Niemczech....

ustralith 19-08-2014 10:42

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Witam
Odświeżę nieco temat. Mam podobny objaw, z tym że huczenie nasila się przy ok 25, 50 i 100km/h co ciekawe najciszej jest w aucie przy 120 :) . Zauważyłem natomiast, że huczenie zanika przy skręcaniu w lewo, myślałem że to lewe łożysko ale wymiana nic nie pomogła. Panowie mechanicy twierdzą że to opony, ale jakoś nie chce mi sie wierzyć że powodują one aż tyle hałasu. Zamieniłem koła miejscami (mam asymetryczne) i nic nie uległo zmianie.
Dodatkowo pada mi prawy amortyzator z przodu, zleciała osłona i widać olej na obudowie, tylko zastanawiam się czy jest to efekt drgań czy też może być to przyczyna. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu źródła hałasu gdyż problem zdaje się pogłębiać, w środku zaczyna wszystko drżeć, kierownica pedały, a po przejechaniu 200km piszczy w uszach :(

janosik 19-08-2014 13:36

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Cytat:

Napisał ustralith (Post 2256837)
Witam
huczenie zanika przy skręcaniu w lewo, myślałem że to lewe łożysko ale wymiana nic nie pomogła. Panowie mechanicy twierdzą że to opony... :(

Może im zasugerowałeś żeby wymienili lewe, to wymienili.Proponuję zacząć od zmiany mechaników - powinno być skuteczne i najtańsze.

Mariusz 19-08-2014 14:36

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Cytat:

Napisał ustralith (Post 2256837)
huczenie zanika przy skręcaniu w lewo, myślałem że to lewe łożysko ale wymiana nic nie pomogła. (

Przy skręcie w lewo dociążona jest prawa strona samochodu, zatem może huczeć łożysko w prawym kole, a nie lewym.

ustralith 20-08-2014 09:04

Odp: głośnie huczenie wraz ze wzrostem prędkości
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2256920)
Przy skręcie w lewo dociążona jest prawa strona samochodu, zatem może huczeć łożysko w prawym kole, a nie lewym.

Wydawało mi się ze przy odciążaniu przestaje hałasować a nie przy dociazaniu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.