Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85487)

leznyr 07-12-2009 08:17

czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
witam,

problem jest taki... jak jest zimno (3st.C) to rano mam problem z odpaleniem. Jak postoi 2-3 dni w garażu to też mam ten sam problem.
Objawy:
-odpala jakby od razu na max sekundę i gaśnie. za 2 razem jest już ok
-w sobotę rano musiałem trochę kręcić

Zapomniałem dodać, że nie zawsze tak się dzieje. Nie ma reguły. I na ciepłym pali od razu.

Akumulatora nie wymieniałem, świec też nie...

Dzięki za info i pomoc :)

ŁUKI 70 07-12-2009 12:57

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
Witam
Mam podobny problem z odpalaniem rano mojego Focusa i martwi mnie to zachowanie bo wcześniej tego nie było. Od niedawna nie chce odpalić od razu a dopiero za drugim,trzecim razem. Gdy silnik jest ciepły to odpala bez problemu od razu. Poza tym nie mam z nim innych problemów. Wymieniłem akumulator na nowy (bez wymiany świec) niestety objawy pozostały bez zmian. Tankuję tylko jeden rodzaj paliwa w znanej stacji paliw.

Proszę o radę.

OXEED 07-12-2009 14:50

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
prawdopodobną przyczyną może być zassanie powietrza w przewód paliwowy, lub zchodzące paliwo, świadczące o nieszczelności w układzie paliwowym.

Dinar 07-12-2009 14:56

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
Zaden z was nie sprawdzał świec a tu jest problem.

conris 07-12-2009 15:01

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
Cytat:

Napisał leznyr (Post 1305354)
witam,

problem jest taki... jak jest zimno (3st.C) to rano mam problem z odpaleniem. Jak postoi 2-3 dni w garażu to też mam ten sam problem.
Objawy:
-odpala jakby od razu na max sekundę i gaśnie. za 2 razem jest już ok
-w sobotę rano musiałem trochę kręcić

Zapomniałem dodać, że nie zawsze tak się dzieje. Nie ma reguły. I na ciepłym pali od razu.

Akumulatora nie wymieniałem, świec też nie...

Dzięki za info i pomoc :)

A po jakim czasie od właożenia kluczyka w stacyjkę i przekręceniu do GO
odpalasz. Pompa elektryczna musi podac paliwo do wtrysków,
Odpal się jak zgasna kontrolki, ok 5-7 sek,Tyle aby uzyskać ciśnienie w listwie wtryskowej

piotrek 74 07-12-2009 15:13

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
Cytat:

Napisał conris (Post 1305542)
conris

to jest TDDI tam pompki paliwa niet :568:,zaczoł bym od spostrzeżeń
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1305540)
Dinar

a skończył na
Cytat:

Napisał conris (Post 1305542)
OXEED

prawdopodobnie to jest przyczyną

cezarg1410 07-12-2009 17:28

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
Kolego leznyr u ciebie wygląda mi to na klasyczny objaw padniętych świec...
Łuki 70 ty masz tdci więc tu problem może być nieco glębszy ale to też mogą być padnięte świece.
Radzę wykręcić chociaż z jedną i podlączyć na krótko do aku(najlepiej przez miernik). Jeśli masz miernik to patrz jaki ma pobór prądu jeśli ok. 10 A to jest ok. A jesli nie masz miernika to tez na krotko do aku i patrzysz czy sie grzeje.
Prawidlowe grzanie swiecy wyglada tak ze jak podlaczysz ja na jakas sekunde - dwie do aku to juz jej nie dotkniesz.

celcjusz 07-12-2009 20:47

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
Witam,

Mój problem jest podobny, ale już w bardzo zaawansowanej fazie: poranne odpalanie to koszmar: 5 razy lekko licząc.
Na "pocieszenie" powiem, że zagiąłem już kilkunastu majstrów, mechaników, kowali, złotych rączek oraz dwa salony ASO. Diagnostyka komputerowa, słuchowa, wizualna oraz węchowa nie pomogły: świece grzeją jak słońce na Saharze, akumulator nowiutki, wymienione przelewy, ciśnienie w każdym zakątku silnika zgodne z parametrami, wszystkie czujniki odczytują co trzeba, wtryski wtryskują, pompy pompują, w elektryce jest prąd... generalnie samochód jest w jak najlepszej formie, tylko... nie działa.

Ostatnia nadzieja białych to wymiana sterownika silnika - czy ktoś z szanownych użytkowników spotkał się z takim tematem? Podobno była kiedyś jakaś akcja wymiany softu - prawda li to?

Ja już generalnie załamuję ręce i zbieram na miesięczny na MZK na zbliżające się ochłodzenie.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki...

Pozdrawiam

leznyr 08-12-2009 07:49

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
na początek wymienię świecę... jutro. Stan licznika to 150 tyś. (ile jest naprawdę wie tylko "stwórca świata"). Dodatkowo myślę, że świece nie były nigdy wymieniane

jak wymienię to dam znać co i jak

pozdro

Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 1305649)
Kolego leznyr u ciebie wygląda mi to na klasyczny objaw padniętych świec...
Łuki 70 ty masz tdci więc tu problem może być nieco glębszy ale to też mogą być padnięte świece.
Radzę wykręcić chociaż z jedną i podlączyć na krótko do aku(najlepiej przez miernik). Jeśli masz miernik to patrz jaki ma pobór prądu jeśli ok. 10 A to jest ok. A jesli nie masz miernika to tez na krotko do aku i patrzysz czy sie grzeje.
Prawidlowe grzanie swiecy wyglada tak ze jak podlaczysz ja na jakas sekunde - dwie do aku to juz jej nie dotkniesz.


Cezar77 14-12-2009 06:52

Odp: czy ktoś tak miał/ma? - odpalanie
 
Cytat:

Napisał leznyr (Post 1305995)
na początek wymienię świecę... jutro. Stan licznika to 150 tyś. (ile jest naprawdę wie tylko "stwórca świata"). Dodatkowo myślę, że świece nie były nigdy wymieniane

jak wymienię to dam znać co i jak

pozdro

I jak po wymianie świec ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.