Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] widoczny olej w turbinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182263)

speedofpain 15-05-2013 21:39

widoczny olej w turbinie
 
witam, miesiąc temu kupiłem focusa 2 1.6 tdci 109 km bez dpfa 195 tys przebiegu. Sprawdziłem błędy
był błąd z egrem, wykasowałem i na razie jest ok. Nie jeździłem nigdy innym focusem, ale wydaje
mi się, że mój mógłby trochę się szybciej zbierać, generalnie zbiera się w miare ok, ale nie ma
uczucia wgniatania w fotel od niskich obrotów tj. od 1000-1500 słabo ciągnie później +/- ok.
Prędkość maksymalna 180, 2 razy sprawdzałem więc teoretycznie z tego co tu wyczytałem powinien pójść trochę szybciej.
Miałem wyciek spod jednego wtryskiwacza i w porównaniu do innych był za słabo dokręcony (widać, że był wymieniany) dokręciłem i wydaje się, że jest ok.
Dziś sprawdziłem turbo i w turbo było trochę oleju link do filmiku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Olej ciągnął się aż do filtra powietrza. Na filmiku widać olej i minimalny
luz (sprawdzałem niestety na ciepłym silniku). Muszę jeszcze wymienić filtr paliwa i powietrza (filtr powietrza strasznie zasyfiony
mam wyrobione gwinty od obudowy filtra i można powiedzieć, że górna część była tylko nałożona). Jest to mój pierwszy samochód z turbo
dlatego nie wiem co teraz zrobić, jechać do mechanika żeby się wypowiedział, czy jak jest olej to od razu regeneracja, czy może przeczyścić
to i czekać na rozwój wydarzeń. Dodam, że chodzi równo, pali od strzała, w ogóle nie słyszę turbo więc chyba ok. Oleju też nie widzę, żeby brał.
Nie wiem czy coś wywnioskujecie z tego filmiku, jeśli tak to proszę o jakieś porady :)

aprox99 15-05-2013 23:09

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Olej w turbo w rozsądnych ilościach jest normalnym zjawiskiem.Egr jest na pewno zasyfiony,wybuduj go i wyczyść

speedofpain 16-05-2013 00:21

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Bump:
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2013246)
Olej w turbo w rozsądnych ilościach jest normalnym zjawiskiem.Egr jest na pewno zasyfiony,wybuduj go i wyczyść

Czyli mam rozumieć, że to normalna ilość?, wyczytałem że niektórzy robią sobie separatory oleju warto to zrobić?
Egr z pewnością przeczyszcze jak tylko znajdę czas, dzieki

luki6262 16-05-2013 06:34

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Olej tam się bierze bo ciągnie odmą. Ja tam planuje dać siateczkę tkaną metalową ale nie mogę jej nigdzie dostać;/
Odczucie, iż samochód w granicach 1000-1500 obr/min nie jedzie jest całkiem normalne. Jest to diesel o małej pojemności z turbodoładowaniem, także auto dopiero coś jedzie od 1800 obr/min (wdł producenta wtedy osiąga max. moment obrotowy). Staraj się unikać niskich obrotów, gdyż dwumasa tego nie lubi.

ministerq 16-05-2013 08:50

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Cytat:

Napisał luki6262 (Post 2013294)
Ja tam planuje dać siateczkę tkaną metalową ale nie mogę jej nigdzie dostać;/

Też ją zasyfi ją prędzej czy później...

luki6262 16-05-2013 21:42

Odp: Problem z turbiną? widoczny olej
 
Cytat:

Napisał ministerq (Post 2013338)
Też ją zasyfi ją prędzej czy później...

myślisz?
Ja to chciał zrobić w ten sposób:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

xander! 17-05-2013 19:16

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Dół może być słaby jak jest klima włączona spróbuj na wyłączonej go zebrać ale licznikowe 180 to mało tak czy inaczej ;)

garusgdansk 18-05-2013 06:46

Odp: widoczny olej w turbinie
 
speedofpain Olej będzie zawsze "ten typ tak ma" nic na to nie poradzisz, olej także możesz znaleźć w kolektorze tłoczącym turbiny aż do gumowych przewodów. Zatem olejem się nie przejmuj, taka konstrukcja, a że jest sprawdzona i ten silnik wszędzie wkładają, kontrukcyjnie nic nie zmieniają.

lukaszs 20-05-2013 00:47

Odp: widoczny olej w turbinie
 
wymysl inzynierow do poprawy ekologii..

Autorek 05-03-2016 00:46

Odp: widoczny olej w turbinie
 
Cześć!
Ja mam podobnie jek kolega pokazał na filmiku. Nie sprawdzaliśmy z mechanikiem luzu, ale prawdą jest, że olej w tym dolocie stał. Przejęty mechanik (dobry kolega) powiedział, że wkrótce może dojść do sytuacji, iż samochodu nie będę mógł zgasić albo że wyrzuci bokiem korbowód.

Przypuszcza, że bez problemów z tym związanych nie zrobię kolejnych 20 tkm (obecny przebieg 260 tkm). Co o tym sądzicie? Bo tutaj z kolei czytam, że nasze Foczki tak po prostu mają. U mnie z turbiny się nie leje, oleju śmiało wystarcza do kolejnej wymiany, nie kopci, nie zachowuje się w jakiś niebywały sposób. Stąd moje pytanie czy olej w pokazanym na filmiku miejscu w wypadku Focusa 1.6 TDCi jest czymś groźnym czy nie (mam też wyłamaną część łopatki w turbo, ale to pewnie nie ma nic do stojącego w dolocie oleju)? Będę szczerze wdzięczny za odpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.