Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96423)

s3c1k 01-04-2010 19:18

Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
Witam wszystkich zainteresowanych
Moze zaczne od poczatku
Jakies 7-8 miesiecy temu padlo mi lozysko w piascie kola przedniego , zostalo wymienione w zakladzie naprawczym razem z piasta na nowe, nie wiem jak sie ma sprawa szpilek, nie pamietam czy byly zalozone nowe czy wyjete i przelozone stare, od razu zaznaczam ze nie mam paragonu za usluge wiec nici z reklamacji ktora sie nalezy jak psu buda : / Wczoraj chcialem zmienic kola z zimowych na letnie i ... nie odkrece zadnej z pieciu srub, wszystkie kreca sie razem ze szpilka w piascie
i teraz moje pytanie

czy macie jakies pomysly jak bezpiecznie zdjac kolo ze szpilek, jak odkrecic nakretki lub cokolwiek?

sruby nie sa wazne bo mozna je kupic za smieszne pieniadze, ale nie chcialbym uzywac szlifierki katowej.
Pozniej mysle ze sobie poradze, albo przyspawam do piasty te szpilki ; P hehe albo je wymienie (przeczytalem w jakims poscie ze jest to mozliwe bez sciagania piasty)

z niecierpliwoscia czekam na pomysly

a_iverson 01-04-2010 19:40

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
Bez szlifierki się chyba nie obędzie ;)

s3c1k 01-04-2010 19:45

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
tez tak myslalem, ale chcialem wystawic na probe pomyslowosc kolegow ; )
mam swoje "patenty" ale narazie chcialbym posluchac innych ; D

spth 01-04-2010 19:55

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
Witam !
Spróbuj okręcić je kluczem pneumatycznym. Świetnie się sprawdza przy amortyzatorach, nie trzeba trzymać tłoczyska.
pozdro

faficzek 01-04-2010 20:12

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
wiem że z tyłu to na 100% da radę wymienić szpilki w 30 min.bo sam wymieniałem ale z przodu to chyba nie jest tak szybko (bardzo mało miejsca) i trzeba kombinować

eng 01-04-2010 20:27

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
Jeżeli nie da się odkręcić to być może uda się je dokręcić i po prostu przekręcić śrubę żeby pękła?

faficzek 01-04-2010 20:41

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
Cytat:

Napisał eng (Post 1403088)
Jeżeli nie da się odkręcić to być może uda się je dokręcić i po prostu przekręcić śrubę żeby pękła?

jak mu się szpilki kręcą to wątpie żeby dokręcił, a jeśli cudem mu się to uda to zerwie szpilkę. Może się ktoś wypowie co wymieniał z przodu bez ściągania piasty i jak jest to możliwe no to niema co dumac tylko ciąc i wymieniać
Pozdrawiam

tlopuc 01-04-2010 20:50

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
A nie da się z drugiej strony przytrzymać szpilki żabką?

jendrekmak 01-04-2010 20:53

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
problem jest innego typu. czy nie wyrobiło się gniazdo szpilki w piaście? bo wtedy jak usunie się starą szpilkę to nowa też się może obracać a wtedy pozostaje wymiana piasty na nową.

s3c1k 01-04-2010 21:31

Odp: Nakretki od felgi kreca sie razem ze szpilka
 
na dokrecenie nie ma co liczyc bo szpilka sie kreci w obydwie strony,
podejscie zabka z drugiej strony chyba tez nie jest mozliwe z powodu malej ilosci miejsca, ale nie jestem do konca pewny wiec jeszcze to sprawdze,
sprawdze pomysl z kluczem pneumatycznym.

Co do samej piasty, obawiam sie wlasnie ze moze byc wyrobione gniazdo szpilki i bedzie konieczne wymiana piasty, ewentualnie jak pisalem wczesniej, przyspawam malym "glutem" szpilke do piasty i tez bedzie nieruchoma ; )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.