Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190790)

Dreamliner 30-09-2013 15:01

Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Witam,

Mam pytanie, mam foczke z 2000 r. 1.8 tddi. Prawdopodobnie sprzedający 'odmłodził' mi auto o kilkadziesiąt tyś. Km. czy jest możliwość podpięcia sie pod komputer i sprawdzic czy faktycznie został zmieniony przebieg?

Jitter 30-09-2013 17:21

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Mały OT: Kręcenie liczników to tak zwana "oczywista oczywistość" w świecie handlu samochodami, więc chyba nie ma sensu wszczynać pierdylionsześcsetdwudziestejpierwszej afery. Auta nie ocenia się wg wskazań licznika, a stanu ogólnego "zużycia" pojazdu.

Marek 30-09-2013 17:42

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Cytat:

Napisał Dreamliner (Post 2083314)
czy jest możliwość podpięcia sie pod komputer i sprawdzic czy faktycznie został zmieniony przebieg?

Nic nie zobaczysz.

Dreamliner 30-09-2013 18:09

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Jitter - a czy przejechane kilometry nie odzwierciedlają zużycia części?

Marek - możesz trochę więcej napisać? Czy w tym modelu tak łatwo dostać się do komputera i kręcić przebieg?

salom 30-09-2013 18:21

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Odzwierciedlają napewno, jak zedrzesz opony, zakładasz drugie, jak wypracują sie łożyska, zakładasz nowe, jak silnik ma już dosyć, robisz remont, lub wymieniasz na drugi, jak żarówka sie spali, zakładasz drugą, i tak można by jeszcze wymieniać wiele części na które wpływ mają przejechane kilometry, ale nie tylko, bo i lata się liczą, blacha rdzewieje itd..

mariusz gorzów 30-09-2013 18:30

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Zdjąłeś mi to z języka to samo chciałem napisać czyli po prostu zwykła amortyzacja pojazdu Wiec po co drążyć temat:?:

salom 30-09-2013 18:38

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Chyba dla dobrego samopoczucia nabywcy, że napewno nie był cofany.

Marek 30-09-2013 18:39

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Cytat:

Napisał Dreamliner (Post 2083420)
Czy w tym modelu tak łatwo dostać się do komputera i kręcić przebieg?

A w którym aucie jest trudno??

Wszystkie cofają-bmw,merole,fiaty itp...

Usuwają info z wszystkich modułów i nic nie zobaczysz...

Dreamliner 30-09-2013 19:13

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
Może nie tylko dla samego lepszego samopoczucia. Przyznam, że nie jestem ekspertem motoryzacyjnym i moja wiedza nie jest aż tak szeroka jak zapewne wielu z was. Po prostu mam wrażenie, że zostałem oszukany, ja bardziej orientuje się świecie prawa niż motoryzacji. Jeżeli zostałem wprowadzony w błąd a to teraz wykazuje negatywne skutki to chce pociągnąć sprzedawcę do odpowiedzialności. Poszukuje materiału dowodowego ot co. Wskazanie cofniętego licznika jest dość mocny dowodem dlatego drąże temat. Na tapecie jeszcze jest ocena pojazdu przez rzeczoznawcę oraz pismo do ostatniego miejsca serwisowania wpisanego do książki serwisowej z podaniem ostatniej daty serwisowania wraz z przebiegiem, może przyniesie to jakieś wymierne efekty.

jarhel74 30-09-2013 19:58

Odp: Cofanie Licznika - powszechny proceder ale czy do wykrycia?
 
A tak z ciekawości- ile masz na liczniku. Bo większość ludzi kupując 13 letnie auto wierzy w to, że ma przebieg poniżej 200kkm. A wystarczy spojrzeć na ogłoszenia- przebiegi rzędu 150-180kkm mają 4-5 letnie auta. Dziwnym zbiegiem okoliczności po następnych 5 latach autu przybywa tylko 30kkm :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.