Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Stuki na tyle (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77561)

piootr78 29-08-2009 20:19

Stuki na tyle
 
Witam wszystkich w niedawno zakupionym aucie pojawily sie stuki na tyle po stronie kierowcy co puka amorek a moze cos w zawieszeniu pozdrawiam

cosmo80 29-08-2009 20:27

Odp: Stuki na tyle
 
Ech..... chyba nikt Ci na odleglosc nie odpowie na Twoje pytanie.

hct10 29-08-2009 20:29

Odp: Stuki na tyle
 
Napisz kiedy puka, dokladnie opisz problem... takich niesprecyzowanych bylo pełno!

XCin 29-08-2009 20:56

Odp: Stuki na tyle
 
Jeżeli stuka w momencie jak wjedziesz w dziurę jakby dobijało auto to zobacz czy "drążek reakcyjny" masz prosty. Jest to bardzo często psujący się element. Jest to "kawał blachy" widoczny od zewnątrz pomiędzy kołem, a podwoziem. Jeżeli to jest przyczyną to nawet nie idź do klepu, ponieważ tego nie mają. Tylko serwis, albo szrot (150 zł).
Jeżeli nie to, to niestety musisz napisać coś więcej.

piootr78 29-08-2009 21:11

Odp: Stuki na tyle
 
Puka np jak podjezdzam na kraweznik lub zjezdzam lewym tylnym kolem ale na dziurach tez slychac stukot

Maxim93 30-08-2009 19:31

Odp: Stuki na tyle
 
mi też tak stukalo na tyle. pojechalem na stacje kontroli i okazalo sie ze amorek mial ok.20% sprawnosci...czyli byl do kitu ;) zmienilem na jakis ze szrotu i cisza. pozdro

czechu 31-08-2009 09:27

Odp: Stuki na tyle
 
witam,

stawiam na łącznik stabilizatora z tyłu, a konkretnie na gumki (dwie) które mocują go do podwozia.

koszt gumek to około 30 - 40 zł,

całkiem niedawno miałem takie stukanie, dźwięk był identyczny jak ten który kiedyś słyszałem w innym swoim samochodzie gdy miałem wybite górne mocowania tylnich amortyzatorów.

Jednak tym razem w mondeo okazało się ze to gumy na stabilizatorze.

Swoją drogą te gumki juz raz wymieniłem. Tym razem obyło się jednak bez wymiany gdyż okazało się ze stabilizator w miejscu gdzie trzymają go te gumki jest juz nieco przytarty (zmniejszyła się srednica) i są nieco większe luzy. Pomogło troche taśmy izolacyjnej owiniętej w tych miejscach na stabilizatorze, bo gumki okazały się w porządku. Juz nic nie stuka i nie puka :)

uro2 31-08-2009 10:35

Odp: Stuki na tyle
 
Cytat:

Napisał piootr78 (Post 1234459)
Puka np jak podjezdzam na kraweznik lub zjezdzam lewym tylnym kolem ale na dziurach tez slychac stukot

Z rzeczy najtańszych i najprostszych: łącznik stabilizatora lub tulejki stabilizatora.
W następnej kolejności: do sprawdzenia tulejki wahacza poprzecznego.
Następnie:tuleje wahacza wzdłużnego i piasty.
Najtrudniejsze i najdroższe: umarł amortyzator lub poducha amorka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.