Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Świst przy przyspieszaniu :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47052)

gerffi 04-07-2008 07:12

Świst przy przyspieszaniu :)
 
Witam,

Wczoraj odebralem od mechanika auto wymienial kolektor wydechowy poniewaz byl popekany i strasznie (pierdzial) jak sie przyspieszalo. Po wymianie tego objawu nie ma ale zauwazylem inny :( Jak przyspieszam slychac delikatnie swistanie, czyżby turbina? Jeszcze sie zastanawiam czy jej czasem nie nasmarowal i to smar swista ?:)

atakiezdjecia 04-07-2008 07:26

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
Jezeli słychać świstanie to może turbina gdzieś bokiem zasysa dodatkowe powietrze?

Z podobnym objawem spotkałem się w FFII 2005 tdci po naprawie(?) silnika i turbo po zatarciu... świszczy niesamowicie przy przyspieszaniu ale użytkownik sie juz przyzwyczaił

gerffi 04-07-2008 13:04

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
Cytat:

Napisał atakiezdjecia
Jezeli słychać świstanie to może turbina gdzieś bokiem zasysa dodatkowe powietrze?

Z podobnym objawem spotkałem się w FFII 2005 tdci po naprawie(?) silnika i turbo po zatarciu... świszczy niesamowicie przy przyspieszaniu ale użytkownik sie juz przyzwyczaił

Raczej nie zasysa :)

tomek19877 04-07-2008 14:28

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
mi też śwista:P

RedHat 04-07-2008 14:54

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
Mi tez 'swistalo' i okazalo sie, ze byl juz bardzo dziurawy przewod elastyczny intercoolera (tak zwany 'bałwanek'). Po wymianie jest ciszej i pewnie ze 2-3 KM wiecej :P :fcp27

TERBUH_B 04-07-2008 15:23

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
Jak świszczy to znaczy ze jeszcze jest i działa :fcp26 :fcp2 :fcp29

gerffi 05-07-2008 21:15

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
Cytat:

Napisał RedHat
Mi tez 'swistalo' i okazalo sie, ze byl juz bardzo dziurawy przewod elastyczny intercoolera (tak zwany 'bałwanek'). Po wymianie jest ciszej i pewnie ze 2-3 KM wiecej :P :fcp27

Sprawdzilem nie mam dziurawych przewodow :) swist dociera gdzies z okolic turbiny ;/

Dream 07-07-2008 20:21

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
ja mam tak samo, po dodaniu mocniej pedalu gazu sluchac mocny swist. Balwanki cale takze tez nie wiem co moze byc tego powodem.
Jezdzilem ojca vectra i tam calkiem inaczej ona dziala przy mocnym dodaniu gazu praktycznie jej nie slychac zas po odjeciu gazu bylo slychac dosc przyjemny swist (trwajacy z 2 sek). Szkoda ze mi tak fajnie ta turbinka nike chodzi:(

Arti 07-07-2008 21:47

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
Cytat:

Napisał gerffi
Sprawdzilem nie mam dziurawych przewodow :) swist dociera gdzies z okolic turbiny ;/

To może masz podobny przypadek do mojego...uszkodzony zawór upustowy a dokładnie zatarty.

gerffi 08-07-2008 07:29

Re: Świst przy przyspieszaniu :)
 
Cytat:

Napisał Arti
Cytat:

Napisał gerffi
Sprawdzilem nie mam dziurawych przewodow :) swist dociera gdzies z okolic turbiny ;/

To może masz podobny przypadek do mojego...uszkodzony zawór upustowy a dokładnie zatarty.

Jak to sprawdzic ?:]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.